Mārtiņš Sesks trasē.

Seskam un Francim veiksmīga debija WRC posmā 0

Latvijas rallija braucēju Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža, kura pārstāv “LMT Autosporta Akadēmija” komandu, svētdien Vācijā izcīnīja kopvērtējuma piekto vietu pasaules autorallija čempionāta (WRC) posmā RC4 klasē.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Svētdien risinājās Vācijas WRC posma pēdējā diena, kurā notika trīs ātrumposmi. Pēc tiem kļuva zināms vietu sadalījums, Seskam/Francim ierindojoties piektajā pozīcijā savā klasē, kā arī 36.pozīcijā kopvērtējumā.

Noslēdzošajā dienā Latvijas ekipāža uzrādīja pārliecinoši ātrākos laikus RC4 klasē, bet par sacensību uzvarētāju kļuva igaunis Ots Tenaks no “Toyota” komandas, kurš Vācijas posmā triumfēja otro gadu pēc kārtas. Otro vietu kopvērtējumā ieņēma Beļģijas braucējs Tjerī Nevils no “Hyundai”, kurš līderim zaudēja 39,2 sekundes, bet trešajā vietā esošais soms Esapeka Lapi (“Toyota”) no Tenaka atpalika vienu minūti un 0,9 sekundes.

Ceturto vietu ieņēma pieckārtējais pasaules čempions Sebastjans Ožjē no “M-Sport Ford” komandas, lai gan pēc piektdienas francūzis bija otrais, noslēgumā viņš savu pozīciju zaudēja, no Tenaka atpaliekot par vienu minūti un 34,5 sekundēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien Seska/Franča ekipāža, debitējot WRC sacensībās, piedzīvoja tehniskas ķibeles, kas sākotnēji lika paziņot par izstāšanos no sacīkstēm. Tomēr pēc tam mehāniķi atrisināja degvielas padeves problēmas un Latvijas duets sestdien atgriezās trasē, tiesa, vairs nepretendējot uz augstāk vietām RC4 klases kopvērtējumā.

Sestdien dalībnieki veica astoņus ātrumposmus, ar katru nākamo Seskam/Francim uzlabojot savu sniegumu. Dienas noslēgumā Latvijas ekipāža pēdējos trīs “dopos” bija ātrākā RC4 klasē, gūstot vērtīgu pieredzi.

RC4 kategorija ir trešais prestižākais līmenis pasaules čempionātā, kurā Vācijas rallijā bija pieteikušās 15 ekipāžas no desmit dažādām valstīm.

Sesks/Francis, kuri startē ar “Opel Adam R2” automašīnu, jau nākamajā nedēļā startēs Eiropas čempionāta (ERČ) posmā Čehijā.

Jau ziņots, ka Sesks ir noslēdzis sadarbības līgumu ar “Opel Motorsport” vienību un šī gada ERČ junioru ieskaitē brauc ar rūpnīcas komandas atbalstu.

Šī ir pirmā reize Latvijas autosporta vēsturē, kad kāds sportists kļuvis par pilntiesīgu autorūpnīcas atbalstītu rallija pilotu, turklāt “Opel” komanda Eiropas čempionāta junioru ieskaitē triumfējusi jau trīs gadus pēc kārtas.

Sesks un Francis šosezon startē Eiropas rallija čempionātā “Junior U27” ieskaitē, kur Latvijas duets pēc trīs posmiem atrodas pirmajā vietā.

Savukārt pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem Nevilam tagad ir 172 punkti, Ožjē seko ar 149 punktiem, bet trešais ar 136 punktiem ir Tenaks.

Iepriekšējā sezonā triumfēja Ožjē, izcīnot savu piekto WRC titulu pēc kārtas. Savukārt par vicečempionu kļuva Nevils, bet bronzu izcīnīja Tenaks.

Šosezon WRC kalendārā ir 13 posmi, sezonai noslēdzoties novembra vidū ar etapu Austrālijā.