Anastasija Sevastova

Sevastova izcīna karjeras trešo WTA titulu 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova svētdien triumfēja Bukarestes WTA “International” sērijas turnīra finālā.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Latvijas sportiste ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-2 pārspēja Horvātijas tenisisti Petru Martiču un ieguva savu karjeras trešo WTA titulu.

Par uzvaru finālā Latvijas tenisiste ir nopelnījusi 280 WTA ranga punktus.

Abas sportistes apmainījās ar uzvarētiem pirmajiem diviem geimiem, taču tad Sevastova zaudēja savu servi. Martiča tādējādi ieguva pārsvaru, taču Sevastova viņu nobreikoja, un rezultāts vēstīja 3-3. Tomēr abas tenisistes zaudēja savas serves nākamajos divos geimos un atkal bija neizšķirts.

Pirmā seta turpinājumā bija skaidrs, ka uzvarētāja noskaidrosies taibreikā. Tajā pārāka bija Sevastova, kura uzvarēja ar 7:4.

Spēles otrajā setā Sevastova ne reizi nezaudēja savu servi un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 6-2. Martiča cīņas otrajā nogrieznī pieprasīja medicīniskos pārtraukumus, un veselības problēmas viņai patraucēja aizvadīt veiksmīgāku otro setu.

Sevastova savā sestajā finālspēlē izcīnīja trešo WTA titulu. Savas karjeras pirmo titulu Sevastova guva vēl pirms pārus gadu pauzes no profesionālā tenisa, kad 2010.gadā viņa bija labākā Portugāles pilsētā Ešturīlā notikušajās sacensībās. Savukārt pērn Latvijas tenisiste triumfēja Maljorkas WTA “International” sērijas turnīrā, kurā šogad arī spēlēja izšķirošajā mačā.

Latvijas tenisistei šis bija otrais fināls šajā sezonā.

Sevastova, kura pasaules rangā ir 22.vietā, bet turnīrā izlikta ar pirmo numuru, arī 2016.gadā spēlēja Bukarestes turnīra izšķirošajā cīņā, taču tad ar 0-6, 0-6 kapitulēja pašreizējai ranga līderei Simonai Halepai no Rumānijas.

Tikmēr Martiča, kura pasaules rangā ir 60.vietā, WTA turnīru vienspēlēs pie titula nav tikusi, 2012.gadā Kualalumpurā zaudējot izšķirošajā cīņā, bet vienu titulu ir izcīnījusi dubultspēlēs, pie tā tiekot 2016.gadā Bolā.

Abām tenisistēm šī bija otrā savstarpējā spēle, pirmo aizvadot pērn Francijas atklātajā čempionātā, kad Sevastova trešajā kārtā piedzīvoja smagu sagrāvi ar 1-6, 1-6.

Ceļā uz finālu Sevastova otrdien pirmajā kārtā grūtā cīņā ar rezultātu 4-6, 6-2, 7-6 (7:1) uzvarēja ranga 94.raketi Dalilu Jakupoviču, bet dienu vēlāk otrajā kārtā ar rezultātu 6-1, 7-5 apspēlēja 111.vietā esošo Nīderlandes pārstāvi Arantu Rusu. Savukārt piektdien Sevastova ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-2 apspēlēja rumānieti Soranu Kirstju, kura rangā ir atrodama 57.pozīcijā, bet sestdien pusfinālā viņa bija vadībā ar 6-1 pret slovēnieti Polonu Hercogu, kad ranga 90.rakete no tālākās cīņas atteicās.