EPA/Scanpix

Sevastova zaudē sešus geimus pēc kārtas un Maljorkas čempiones titulu 0

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova svētdien cieta zaudējumu Maljorkas WTA “International” sērijas turnīra finālspēlē, nenosargājot pērn izcīnīto titulu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Sevastova, kura WTA rangā ir 20.pozīcijā, ar rezultātu 4-6, 5-7 zaudēja Vācijas tenisistei Tatjanai Marijai, kura rangā atrodama 79.vietā.

Par fināla sasniegšanu Sevastova, kura turnīrā izlikta ar trešo numuru, nopelnīja 180 WTA ranga punktus, kas viņai gan negarantē palikšanu ranga labāko divdesmitniekā.

Sevastova šī turnīra finālā spēlēja trešo gadu pēc kārtas, pirmajā reizē zaudējot, bet pērn tiekot pie panākuma, izcīnot savu otro WTA turnīru uzvarētājas titulu karjerā.

Marijai šis ir pirmais WTA tituls karjerā.

Sevastova jau otrajā geimā pie savas serves nonāca iedzinējos ar 0:40, tomēr atspēlēja trīs breikbumbas un saglabāja līdzsvaru spēlē. Seta turpinājumā viņa pati neizmantoja piecas breikbumbas, bet desmitajā geimā zaudēja savu servi un piekāpās setā ar 4-6.

Uz daudz labākas nots liepājniece iesāka otro setu, divreiz nobreikojot pretinieci un ceturtajā geimā panākot jau 4-0. Tiesa, pēc tam sekoja smaga neveiksmju josla, kurā Sevastova zaudēja piecus geimus pēc kārtas.

Desmitajā geimā pie savas serves Sevastova nonāca iedzinējos ar 15:40, tomēr saņēmās un atspēlēja divas mačbumbas, panākdama neizšķirtu 5-5. Tomēr pie savas nākamās serves viņa atzina pretinieces pārākumu, setā piekāpdamās ar 5-7 un neaizstāvot pērn izcīnīto titulu.

Jau ziņots, ka Sevastova pirmās kārtas cīņā otrdien ar rezultātu 6-3, 6-3 uzvarēja ranga 58.vietā esošo Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu. Zīmīgi, ka Latvijas tenisiste krievieti pieveica pirmo reizi četros savstarpējos mačos.

Savukārt otrās kārtas cīņā Sevastova pēc smaga sākumā, ar 1-6, 6-3, 6-1 uzveica ranga 140.raketi Antoniju Lotneri no Vācijas, bet ceturtdaļfinālā Latvijas sportiste ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-1 pārspēja Austrāliju pārstāvošo horvātieti Ajlu Tomljanoviču, kura profesionālajā rangā ieņem 72.pozīciju.

Tikmēr sestdien pusfinālā Sevastova ar 7-6 (7:1), 6-1 uzveica titulēto austrālieti Samantu Stosuru, kura šobrīd rangā gan ir vien 98.vietā.