Sezonas turpinājums izšķīrās pēdējās sekundēs 0

Latvijas handbola virslīgā noslēgušās pirmā posma spēles, pēc kurām astoņas komandas dalīsies divos kvartetos.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Sezonas turpmākās daļas komandu sadalījums pa kvartetiem izšķīrās pirmā posma pēdējās sekundēs, turklāt ar lielu sensācijas piedevu. HK “Ogre”, lai nosargātu ceturto vietu, pēdējā spēlē vajadzēja “tikai” apspēlēt līdz šim visos mačos zaudējušo “ASK/LSPA”. Viss it kā ritēja pēc plāna, ogrēnieši otrajā puslaikā no nelabvēlīgā 19:23 rezultāta panāca 26:24 (49. minūtē), priekšpēdējā minūtē bija vadībā ar 31:30, taču atlikušajā laikā zaudēja divus vārtus un visu spēli – 31:32. “ASK/LSPA” sezonas pirmās uzvaras vārtus piecas sekundes pirms mača beigām guva Rihards Kristers Ozols, tādējādi aizsūtot Ogres komandu uz otrā četrinieka cīņām.

Ogrēniešu iesildīto ceturto vietu pēdējā brīdī aizņēma “MSĢ/Lat-Hertz” komanda, turklāt nopelnīja to pati ar sensacionālu 37:32 (20:17) uzvaru pār vicelīderiem Rīgas “Celtnieku”. MSĢ jeb faktiski Latvijas jaunatnes izlasei otrajā posmā būs iespēja spēlēt labāko kvartetā, tomēr sezonas beigās izslēgšanas spēļu turnīrā ārpus konkurences spēlējošā komanda nepiedalīsies.

Latvijas čempionāta pirmā posma “rozīnīte” bija abu līderu tikšanās Rīgā, kur “Celtnieks” ar 28:25 (12:13) sagādāja šosezon pirmo zaudējumu Dobeles “Tenax” un paši apsteidza tabulā Ludzas “Latgols” vīrus. “Pēc Murjāņu spēles pilnībā apzinājāmies, ka šādu iespaidu nevēlamies atstāt par mūsu komandu. Attieksmes ziņā Murjāņos bija vienkārši katastrofa. Sakārtojām aizsardzību, nepieļāvām kritiski daudz kļūdas, piespiedām “Tenax” kļūdīties vairāk kā parasti, bet paši spējām izveidot ātrās pārejas,” šo spēli komentēja “Celtnieka” labā astoņus vārtus guvušais Rihards Leja.

Par pirmā posma rezultatīvāko spēlētāju ar 122 vārtiem kļuva Rolands Ivanovs no “Jūrmalas sporta”, pa 111 vārtiem iemeta ludzānietis Normunds Seņkāns un dobelnieks Nils Kreicbergs. 100 gūto vārtu robežai pāri tika arī “Celtnieka” leģionārs Vladislavs Košmans (104) un Ogres uzbrukuma līderis Arvis Laganovskis (102).

Latvijas čempionāta otrajā posmā katrā no četriniekiem tiks aizvadīti divu apļu turnīri. Pirmajā posmā iegūtie punkti netiek ņemt līdzi, taču komandas turnīru sāks ar bonusa punktiem par pirmajā posmā iegūtajām vietām. Labāko kvartetā “Tenax” sāks ar četriem punktiem “Celtnieks” ar trīs, “Latgols”ar diviem, murjānieši ar vienu. Līdzīgi bonusa punkti piešķirti arī otrā kvarteta komandām. Pēc otrā posma pirmo divu vietu ieguvēji nodrošinās vietu pusfinālā, trešās līdz sestās vietas ieguvēji (neskaitot “MSĢ/Lat-Hertz”) spēlēs ceturtdaļfinālu.