Edgars Siksna (Nr. 3) ir viens no “Sariarka” aizsardzības līderiem.

Siksna piespēlē, “Sarjarka” nonāk soli no titula 0

Latviešu aizsargs Edgars Siksna svētdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Krievijas Augstākās līgas (VHL) finālsērijas ceturtajā spēlē, palīdzēdams viņa un uzbrucēja Kirila Tambijeva pārstāvētajai Karagandas “Sarjarka” komandai, kuru vada Leonīds Tambijevs, izcīnīt uzvaru.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

“Sarjarka” savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) uzvarēja Tjumeņas “Rubin”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1.

Siksna ar rezultatīvu piespēli atzīmējās sešas minūtes pirms pirmā perioda beigām, kad no zilās līnijas ievadīja uzbrukumu, kura laikā mājinieki panāca 1:0.

Tikmēr K.Tambijeva nebija spēles pieteikumā. Viņš finālsērijā pagaidām laukumā nav devies.

Siksna fināla mačos demonstrējis lielisku rezultativitāti, jo guvis divus vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles.

Sērijas nākamā spēle notiks trešdien Tjumeņā.

Abas komandas par VHL čempiontitulu cīnījās arī pirms pieciem gadiem, kad ar 4-2 pārāki bija “Sarjarka” hokejisti.

Siksna regulārajā čempionātā 51 spēlē guva divus vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, bet “play-off” viņam 16 mačos ir trīs precīzi metieni un astoņas piespēles. Savukārt K.Tambijevs, kurš sezonas pirmo pusi pavadīja Ustjkamenogorskas “Torpedo” vienībā, regulārajā čempionātā 35 dueļos guva septiņus vārtus un veica 11 rezultatīvas piespēles, bet izslēgšanas turnīrā viņam četrās cīņās ir vieni vārti un trīs piespēles.

Tikmēr L.Tambijevs pie “Sarjarka” stūres atgriezās novembra vidū. Viņš šo Kazahstānā bāzēto klubu vadīja jau 2014./15.gada sezonā, palīdzot tam izcīnīt VHL bronzu. Pērn viņš aizveda Sanktpēterburgas “Dinamo” komandu līdz VHL čempiontitulam un tika atzīts par sezonas labāko treneri, bet oktobrī viņš tika atbrīvots no amata.

VHL ir pēc spēka otrā hokeja līga Krievijā aiz Kontinentālās hokeja līgas (KHL).