Publicitātes attēls

Simts notikumi, kas veidoja Latviju 0

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā grāmatu “100 Latvijas vēstures notikumi: Cilvēki un procesi 1918-2018”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Simt notikumi, kas veidojuši mūsu valsti – kādi tie ir? To vidū ne tikai karu, diplomātisko attiecību, okupāciju un iekšpolitisko lēmumu punkti, bet arī mūzika, prese, televīzija, dabas aizsardzība, rūpniecība, tehnoloģijas, sports, literatūra, teātris, glezniecība un kino.

No šīm zināšanām augusi arī izpratne par brīvību un tās cenu – Tautas fronte, Baltijas ceļš, barikādes un atgriešanās brīvajā Eiropā to pierāda. Nozīmīgi notikumi sadzīvei un mūžībai – no naudas reformām līdz tautas garu pacilājošajiem svētkiem, no lepnajiem aizsargiem līdz sargājošam NATO, no varenās Pļaviņu HES līdz varošām Gaismas pilīm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrs varētu nosaukt vēl duci vai pat simt svarīgu notikumus, un šī grāmata labprāt to rosina. Latvijas simtgades notikumi ir lieli un mazāki, tajos ir personības un organizācijas, sakāves un uzvaras, tomēr nemainīgs paliek to nospiedums ikvienas ģimenes vēsturē.

Autoru vidū – teātra pētniece Agra Straupeniece, žurnālists Andris Tiļļa, mūzikas žurnāliste Daiga Mazvērsīte, vēsturniece Daina Bleiere, teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere, sporta apskatnieks Egīls Jurisons, bioloģe Gunta Čekstere, vēsturnieks Ilgvars Butulis, vēsturniece un skolotāja Ilze Jākobsone, žurnāliste Ilze Kuzmina, vēsturnieks Jānis Siliņš, vēsturnieks Juris Ciganovs, žurnālists Juris Lorencs, vēsturnieks Kaspars Zellis, vēsturniece Kristīne Ducmane, vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs, publicists Otto Ozols, mākslas vēsturnieks Pēteris Bankovskis, vēsturnieks Ritvars Jansons, rakstniece un vēsturniece Rudīte Kalpiņa, žurnālists Viesturs Sprūde, literatūrvēsturnieks Viesturs Vecgrāvis, starptautisko notikumu komentētājs Voldemārs Hermanis, kino zinātniece Zane Balčus, mākslas vēsturniece Zane Grigoroviča.

Bagātīgi ilustrētajā grāmatā izmantotas fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma, Latvijas Nacionālā arhīva un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma, Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma, Rundāles pils muzeja krājuma, Latvijas Universitātes Akadāmiskās bibliotēkas krājuma, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja krājuma, ziņu aģentūras LETA arhīva, “Latvijas Avīzes” arhīva, shutterstock.com, Lias Guļevskas privātarhīva, Hertas privātarhīva, Andas Krauzes privātarhīva, Viestura Sprūdes privātarhīva, Konstantīta Pupura privātarhīva un Ilmāra Znotiņa privātarhīva.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.