Publicitātes foto

Skaidrojam, kas jāzina par bīstamo atkritumu izmešanu 0

Baterijas, medikamenti, nolietota elektrotehnika ir tās lietas, kuras ietilpst bīstamo atkritumu grupā. Lai gan šķiet, ka jau gana daudz runāts un stāstīts par to, cik to izmešana kopā ar citiem sadzīves atkritumiem ir bīstama ne vien pašiem cilvēkiem, bet arī apkārtējai videi, joprojām nākas konstatēt, ka vismaz daļa sabiedrības, iespējams, nezina par šo priekšmetu pareizu utilizāciju.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

“Bīstamie atkritumi var rasties gan ražošanas procesos, gan arī sadzīves ceļā,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

“Skaidrs ir viens, ka šos bīstamos atkritumus nevar mest parastajos sadzīves atkritumu konteineros. Ne velti ļoti daudzām precēm ir virsū zīmīte, kas norāda, ka to nedrīkst likt turpat, kur pārējos sadzīves atkritumus. Ir jāzina, kur ir speciālās vietas un konteineri, kur tos utilizēt,” norāda eksperte. Piemēram, bateriju izmešanai paredzētos konteinerus un kastes varam atrast kaut vai lielveikalos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īpaša vērība jāpievērš arī tam, kur tad izmetam medikamentus, kam beidzies derīguma termiņš. “Jāsaprot, ka zāles ir bioloģiski aktīvas vielas, kas ietekmē ne vien mūsu organismu, bet var ietekmēt arī citus apkārtējā vidē,” raidījumā uzver Zāļu Valsts aģentūras (ZVA) Zāļu izplatīšanas informācijas nodaļas pārstāvis Sergejs Akuličs.

“Cilvēkam, kurš mājās šķiro savu zāļu skapīti nevajadzētu domāt, kur un kā izmest medikamentus. Zāļu instrukcijā ir skaidri norādīts, ja rodas jautājumi – jautā farmaceitam. Visas sekas, kas var notikt, ja medikamenti netiek pareizi izmesti, mēs pat nevaram iedomāties!” Tiesa, ZVA pārstāvis nenoliedz, ka laiku pa laikam, redzot jautājumus sociālajos tīklos un medijos, cilvēkiem joprojām dažreiz nav skaidrības par to, kā tad veicama pareiza bīstamo atkritumu utilizācija.

Visu raidījuma “Būtu zinājis” jaunāko epizodi par bīstamo atkritumu pārstrādi skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.