Foto: Pixabay

Skaidrosies par pacienta nāvi Krāslavā 1

Veselības inspekcija prasīs paskaidrojumus Daugavpils reģionālās slimnīcas ārstiem par pacienta krāslavieša Andra nāvi, kurš nomira 24. jūlijā, pastāstīja inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Saiva Luste.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Lasīt citas ziņas

Puisis Krāslavas pilsētas svētkos 20. jūlijā tika smagi piekauts, ar ātro palīdzību naktī bezsamaņā atvests uz Daugavpils slimnīcu un pēc četrām dienām aizgāja mūžībā. Par šo gadījumu “LA” jau vēstīja 6. augusta publikācijā “Vai piekautais krāslavietis mira mediķu neizdarības dēļ?”.

Slimnīcas uzņemšanas nodaļas mediķi alkohola reibumā esošo pacientu sākumā pārvietojuši uz narkoloģijas nodaļu cerībā, ka puisis izgulēsies un no rīta viņu varēs izrakstīt mājās.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tikai nākamajā dienā ārsti pārliecinājušies, ka pacientu nepieciešams operēt.

Trešajā dienā pēc galvas operācijas pacients nomira. Viņa piederīgie uzskata, ka šajā nelaimē vainojami ārsti, kuri nav laikus reaģējuši, ka puisis ir jāoperē.

Slimnīcas valdes pārstāvis Grigorijs Semjonovs pastāstīja, ka iesaistītajiem mediķiem slimnīcas vadībai nedēļas beigās ir jāiesniedz precīzs un izsmeļošs skaidrojums par nāves iemesliem. Līdz šim G. Semjonovs bija noskaidrojis vien to, ka ārsts internists, kuram bija jāizlemj, uz kuru nodaļu pacientu sūtīt, viņu licis vest uz narkoloģijas nodaļu, neveicot padziļinātu izmeklēšanu – datortomogrāfiju.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pacients gan esot pāris reižu apskatīts, taču ārsts nolēmis, ka vispirms Andrim ir jāveic organisma detoksikācija un tikai pēc tam nepieciešamie izmeklējumi. Iespējams, vainojama arī ārsta pārslodze, jo vasaras atvaļinājumu laikā uz Daugavpili ved slimniekus arī no Rēzeknes, Preiļu un Krāslavas slimnīcām.

“Ļoti bieži uzņemšanas nodaļā tiek ievesti cilvēki alkohola reibumā, gadā tie ir četri pieci tūkstoši, un standarta situācija ir tāda, ka šādus slimniekus parasti ved uz narkoloģijas nodaļu atskurbt,” sacīja valdes pārstāvis. Slimnīcas virsārsts ticies ar nelaiķa piederīgajiem un šo situāciju izskaidrojis.

Tikmēr iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ir uzdevis Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim un Iekšējās drošības biroja priekšniekam Valteram Mūrniekam izvērtēt policijas darbinieku rīcību saistībā ar Krāslavā notikušo kautiņu. Iekšlietu ministrijas pārstāvis Māris Zariņš norādīja, ka pieejamā informācija liecina par iespējamu liecinieku ietekmēšanu, kā arī Krās­lavas iedzīvotājiem minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas rakstura dēļ esot bailes par savu drošību.

Reklāma
Reklāma

S. Ģirģens uzdevis Ķuzim izvērtēt Valsts policijas Krāslavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieka rīcību un kriminālprocesa virzītāja rīcības un pieņemto lēmumu tiesiskumu, drošības līdzekļa izvēli aizdomās turētajām personām, kā arī šo policijas darbinieku atbilstību ieņemamajam amatam, ziņo LETA.

Ārstiem pārpratumi ar pacientiem alkohola reibumā gadījušies ne reizi vien.

Piemēram, saistībā ar kāda jaunieša nāvi 2009. gadā Rīgas 1. slimnīcā tiesa piemēroja desmit mēnešus nosacītu cietumsodu un aizliegumu trīs gadus nodarboties ar ārstniecību neiroķirurgam Mārim Strazdiņam.

Tolaik 21 gadu vecais Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes students Santis Sapals kopā ar draugiem devies uz Rīgas centru atpūsties un iedzert. Īsi pirms pusnakts netālu no viesnīcas “Latvija” Santim un viņa diviem draugiem ar dzelzs stieņiem nemotivēti uzbrukuši trīs noziedznieki, kuri tajā dienā jau bija veikuši laupīšanu, drīz tika noķerti un notiesāti ar bargiem cietumsodiem gan par šo, gan citiem noziegumiem.

Pāris minūšu pirms pusnakts Neatliekamā medicīniskā palīdzība saņēmusi izsaukumu par mirstošu vīrieti. Pēc deviņām minūtēm ātrie jau bijuši notikuma vietā un pēc 26 minūtēm Santis ar draugu Kasparu nogādāti tobrīd reorganizācijas procesā esošajā Rīgas 1. slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur dežurējis neiroķirurgs Strazdiņš. Cietušais jaunietis tobrīd bijis 2,1 promiles reibumā.

Tiesas ieskatā, ārsts kavējies ar operāciju, proti, viņš neesot laikus iepazinies ar datortomogrāfijas rezultātiem, kas rādījuši, ka operācija jāveic neatliekami, jo vizuāli būtiski ievainojumi neesot bijuši redzami. Mediķis skaidro, ka tonakt nodaļā bijis viens pats ķirurgs, kaut gan vajadzēja būt diviem, līdz ar to trūcis laika. Operācija sākta gatavot pāris stundu vēlāk, nekā bija iespējams, kas ietekmēja iespēju glābt jaunieša dzīvību, un viņš miris, nesagaidot operāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.