Gatis Čakšs ar pēdējo metienu nošāva divus zaķus – izcīnīja Latvijas čempiona titulu un izpildīja pasaules čempionāta normatīvu.

Šķēpmetējs Čakšs ar pēdējo metienu izpilda PČ normatīvu un izcīna Latvijas čempiona titulu 0

Šķēpmetējs Gatis Čakšs sestdien Latvijas čempionātā Ogrē ar pēdējo metienu izpildīja 2019.gada pasaules čempionāta normatīvu un izcīnīja valsts čempiona titulu, uzrādot arī pirmās sacensību dienas augstvērtīgāko rezultātu.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Uzvaru Čakšs izrāva ar 83,72 metrus tālu metienu, bet planētas meistarsacīkšu normatīvu pārsniedza par 72 centimetriem. Patlaban 24 gadus vecais sportists tikai par 17 centimetriem atpalika no sava personīgā rekorda.

Sacensību pirmajā sērijā par līderi kļuva Rolands Štrobinders, kurš šķēpu raidīja 82,47 metrus tālu, taču pēc tam viņam divi metieni netika ieskaitīti, bet no pēdējiem trijiem viņš atteicās.

Tikmēr Čakšs sāka pieticīgi ar 75,16 metriem, kam sekoja 79,25 un 79,85 metrus tāli metieni, kas deva otro vietu. Ceturtajā un piektajā mēģinājumā Čakšs sasniedza identisku rezultātu – 79,18 metri, bet “ekslpodēja” un visu spēku ielika pēdējā metienā, sagādājot prieku ne tikai sev, bet arī ģimenei, kas drīz vien sveica uzvarētāju ar bučām.

Cīņā par trešo vietu Patriks Gailums tikai pēdējos divos metienos apsteidza Eiropas junioru vicečempionu Krišjāni Suntažu. Uz Suntaža 74,15 metriem priekšpēdējā metienā Gailums atbildēja ar 74,39 un 77,47 metrus tāliem raidījumiem.

Čakša rezultāts pēc punktu tabulām deva viņam 1154 punktus, kas bija augstvērtīgākais “rēķins” pirmajā dienā. Līdz Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvam viņam pietrūka 1,28 metri.

Tikmēr dāmām Madara Palameika sīvā cīņā uzveica Līnu Mūzi. Madara šķēpu raidīja 60,55 metrus tālu, bet Līna iespēja 59,02 metrus.

Trešo augstvērtīgāko dienas rezultātu sasniedza Elvijs Misāns, kurš trīssoļlēkšanā bija 16,35 metrus tāls. Dāmām šajā veida uzvarēja Māra Grīva (13,50). 100 metros dāmām ātrākā bija favorīte Sindija Bukša, Eiropas U-23 čempionei finišējot pēc 11,60 sekundēm. Tikmēr vīriem par Latvijas čempionu kļuva pazīstamā sporta žurnālista Anatolija Kreipāna dēls Reinis, kurš finišēja pēc 10,81 sekundes.

Pie zelta medaļām 400 metros tika arī Gunta Vaičule (53,66) un Jānis Leitis (46,79).

Svētdien Ogrē norisināsies Latvijas čempionāta otrās dienas sacensības, kur lielākā intriga ir biatlonista Andreja Rastorgujeva starts 3000 metru skrējienā.