Toms Skujiņš paveica labu komandas darbu Lombardijas klasikā.

Skujiņš palīdz komandas biedram uzvarēt Lombardijas klasikā 0

Latvijas čempions grupas braucienā Toms Skujiņš no profesionālās komandas Trek – Segafredo” sestdien izcīnīja 43.vietu UCI Pasaules tūrē iekļautajā vienas dienas klasikā Lombardijā, Itālijā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Sestdien sportistiem bija jāveic 243 kilometrus gara distance ar sešiem kāpumiem, diviem no tiem atrodoties netālu no finiša. Ātrākais distancē bija Skujiņa komandas biedrs Bauke Mollema no Nīderlandes, kurš finišēja ar laiku piecas stundas 52 minūtes un 59 sekundes.

Otro vietu, līderim zaudēdams 16 sekundes, ieguva leģendārais spāņu braucējs Alehandro Valverde (“Movistar”), bet vienā grupā ar spāni finišēja šī gada “Tour de France” čempions Ehans Bernals (“Ineos”).

14 kilometrus līdz finišam līderu grupa turpināja atrauties no tuvākajiem sekotājiem, tomēr nedaudz mazāk nekā desmit kilometrus līdz finišam tai uzbruka “Vuelta a Espana” čempions Primožs Rogličs (“Jumbo-Visma”), kurš pēc diviem kilometriem atkal atkrita uz otro grupu. Bernals savu uzbrukumu veica piecus kilometrus līdz finišam, bet brīdi vēlāk paātrinājās arī Valverde, tomēr neviens no viņiem nespēja apsteigt Mollemu.

Skujiņš finišēja 43.vietā, par pozīciju uzlabojot pērnā gada sniegumu. Latvijas sportists līderim zaudēja sešas minūtes un divas sekundes.

Latvijas vadošais riteņbraucējs bija vienīgais valsts sportists šajās sacensībās, bet pērn tajās piedalījās arī Krists Neilands, kurš gan nespēja sasniegt finišu. Skujiņš pagājušā gadā izcīnīja 44.vietu.

Pērn Skujiņš pirms šīm sacensībām izcīnīja uzvaru “Tre Valli Varesine” (UCI kat.1.HC) braucienā. Šogad Skujiņš pieturējās pie līdzīga kalendāra, Lombardijā ierodoties nevis ar zelta, bet bronzas godalgu.