Šmēdiņš: cīnīties līdz pēdējai svilpei 0

Latvijas pludmales volejbolistu Jāņa Šmēdiņa un Aleksandra Samoilova uzdevums Portugāles kūrortpilsētā Ešpiņu svētdien notiekošajā Pasaules kausa (PK) četru zvaigžņu posma finālā bija cīnīties līdz pēdējai tiesneša svilpei, atklāja Šmēdiņš.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Šmēdiņš/Samoilovs svētdien triumfēja Portugāles PK četru zvaigžņu posmā.

Turnīrā ar ceturto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs ar rezultātu 2-1 (21:13, 19:21, 22:20) saspringtā fināla duelī uzveica Rikārdu Alešu Kostu Santusu un Gutu Karvaļāisu, kuri sacensībās bija izlikti ar 20.numuru.

“Bijām ļoti koncentrējušies spēlei,” pēc dueļa sacensību organizatoriem sacīja Samoilovs. “Šobrīd mums vajadzētu mazliet nomierināties, jo spēles pēdējais sets bija ļoti sarežģīts. Mēs laukumā atdevām visus spēkus, turklāt ir prieks, ka finālspēlē bija patīkama skatītāju atmosfēra.”

Spēles laikā Samoilovs/Šmēdiņš prata atspēlēt piecas brazīliešu mačbumbas, kā arī izmantot vienu no savām retajām iespējām noslēgt maču. Tāpat saspringtais pēdējais sets ilga līdz pat 22 punktiem.

“Mūsu galvenais uzdevums bija spēlēt līdz galam, tādēļ arī izdevās veiksmīgi noslēgt cīņu,” noteica Šmēdiņš. “Šādā karstumā spēlēt nav viegli, taču cīnījāmies līdz pēdējai tiesneša svilpei. Tā bija traka spēle.”

Šmēdiņš uzslavēja arī pretiniekus, sakot, ka Gutu demonstrēja teicamu spēli aizsardzībā, bet Rikārdu viņu papildināja ar veiksmīgu spēli pie tīkla gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Jau ziņots, ka Šmēdiņš/Samoilovs pusfinālā ar rezultātu 2-1 (15:21, 21:16, 15:18) apspēlēja vāciešus Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru, kuri iepriekš saņēma 19.numuru.

Savukārt ceturtdaļfinālā Šmēdiņš/Samoilovs svinēja uzvaru ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:14) pret citu Latvijas duetu Mārtiņu Pļaviņu un Edgaru Toču, kuri bija izlikti ar 11.numuru. Līdz ar zaudējumu Pļaviņš/Točs turnīru noslēdza dalītā piektā vietā.

Pirms divām nedēļām Šmēdiņš/Samoilovs izcīnīja bronzu Polijas galvaspilsētā Varšavā notikušajā četru zvaigžņu posmā. Vēl martā viņi ieguva bronzu ASV notikušajā Fortloderdeilas piecu zvaigžņu turnīrā, kamēr maijā Latvijas duets bija ceturtais citā ASV notikušajā turnīrā Hantingtonbīčā, kam savukārt bija piešķirtas četras zvaigznes.