Sniegs uz zariem – atstāt vai notraukt? 0

Šur tur Latvijā vēl ir sniegs. Ko darīt ar skujeņiem dārzā – notraukt sniegu vai atstāt tos kupenā?

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

– Mūžzaļajiem kokiem sniegu vajag nokratīt, – skaidro dendroloģe Ārija Galeniece. To dara saudzīgi, lai neievainotu mizu vai neatplēstu zaru. Tūju dzīvžogiem maigi piesit ar grābekli vai nūju.

Ja tūjai ir viens stumbrs, sniegs skaistumu apdraud mazāk – pietiek, ja to nokrata. Ja kokam ir vairāki stumbri, zarus aptin ar sintētiska materiāla neitrālas krāsas auklu, ko pavasarī var nenoņemt. Makšķeraukla nederēs, jo tā gan nebūs redzama, taču var iegriezties koksnē. Apsietie zari no sniega svara neizgāzīsies. Ja tas nav darīts, pavasarī atliekt zarus var arī neizdoties. Jo īpaši tas svarīgi, ja skuju kokus nevar tūliņ pēc snigšanas nokratīt, piemēram, tie atrodas vasarnīcas dārzā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aukstumā sniegs ir viegls un vējš to nopūš, taču siltākā laikā kļūst smags, kas skujeņiem ir sevišķi bīstami.

Dendroloģe iesaka mazos skujenīšus no sniega neizrakt, taču arī nevajag speciāli ierakt, piemēram, apmest ar sniega kalnu, tīrot celiņus, jo pārāk liels smagums tos bojās. Tas sniegs, kas pats uzkritis, kociņus saudzēs. Ja sniega maz, saknēm der uzmest biezāku kārtiņu.

Pacipreses, tūjas un rododendrus, mahonijas, bukšus (efejas, kapmirtes, segliņus), kas mēdz apdegt saulē, tuvojoties pavasarim, jau februārī aptin ar agrotīklu vai citādi noēno.