Sputnik/Scanpix

Snovborda karalis savu statusu apstiprina arī Phjončhanā 0

Par snovborda karali dēvētais amerikāņu snovbordists Šons Vaits trešdien Phjončhanā kļuva par trīskārtēju olimpisko čempionu sacensībās rampā, apliecinot savu favorīta statusu.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Patlaban 31 gadu vecais Vaits, kurš savulaik savu garo un sarkano matu dēļ ieguva iesauku “Lidojošais tomāts”, atkārtoja 2006.gadā Turīnā un 2010.gadā Vankūverā gūtos panākumus. Zīmīgi, ka viņš trešdien izcīnīja ASV 100.zelta medaļu ziemas olimpisko spēļu vēsturē.

Vaits finālā sīvā cīņā pārspēja japāni Ajumu Hirano, kurš otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas palika otrais, kamēr bronzas medaļu ieguva austrālietis Skotijs Džeimss.

Amerikānis uzvaru izrāva pēdējā finālbraucienā, kurā ar lielisku sniegumu nopelnīja 97,75 punktus, kamēr Hirano otrajā braucienā bija ticis pie 95,25 punktiem un līdz pēdējam brīdim bija sacensību līderis.

Vaits bija vadībā pēc pirmā finālbrauciena, kurā tika pie 94,25 punktiem, savukārt austrālietis Džeimss, kuram šī ir pirmā olimpisko spēļu medaļa, pirmajā braucienā nopelnīja 92,00 punktus.

Pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Vaits piedzīvoja fiasko, paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla, taču tagad ir atgriezies virsotnē, apliecinot savu leģendas statusu.

Vaits, kurš jau sen šķīries no savas krāšņās frizūras, tiek uzskatīts par ietekmīgāko sportistu snovbordā, jo viņam ir daudzmiljonu sponsoru līgumi un milzu popularitāte šī sporta veida cienītāju vidū.

Finālsacensībās rampā, startējot 12 sportistiem, sāpīgu neveiksmi piedzīvoja vien 16 gadus vecais japānis Juto Tocuka, kurš veicot otro finālbraucienu pēc viena no griezieniem piezemējās uz galvas, pēcāk vēl kādu laiku slīdot pa trasi uz leju. Sportists sākotnēji palika nekustīgi guļam, tomēr pēc pirmās palīdzības sniegšanas viņš atguvās, spēja piecelties sēdus, pēc tam nonākot mediķu aprūpē.

Jau vēstīts, ka Sočos izcīnīto olimpiskā čempiona titulu rampā nevarēja aizstāvēt Jurijs Podladčikovs no Šveices, kurš janvāra beigās “X Games” sacensībās guva galvas traumu, kā rezultātā tika traumētas viņa smadzenes. Krievijā dzimušais, bet Šveici pārstāvošais 29 gadus vecais sportists dalību no sacensībām atsauca pagājušajā nedēļā, jo ārsti ieteica neriskēt ar savu veselību.

Phjončhanā snovborda sacensībās arī trešdien turpinājās ASV sportistu dominance, jo šīs valsts pārstāvji ir izcīnījuši visas līdz šim izcīnītās četras zelta medaļas. Sloupstailā triumfēja Redmonds Džerārds un Džeimija Andersone, kura nosargāja pirms četriem gadiem Sočos izcīnīto titulu, kamēr sacensībās rampā dāmām nepārspēta palika Hloja Kima. Jāpiebilst ka Džerārds un Kima ir tikai 17 gadus veci sportisti, kļūstot par pirmajiem šajā gadsimtā dzimušajiem, kuri kļūst par ziemas olimpisko spēļu čempioniem.