Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA/AFP

Sola pārskatīt divu eiro iebraukšanas maksu Jūrmalā motocikliem 1

Pēc motobraucēju protesta, kas otrdien tika sarīkots pie Jūrmalas domes, pilsētas vadība sola pārskatīt maksu, kas jāmaksā par motociklu iebraukšanu kūrortpilsētā. Šobrīd par motocikla tāpat kā par automašīnas iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā divi eiro, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

“Kāpēc jāmaksā par diviem riteņiem tikpat daudz, cik jāmaksā par četriem riteņiem?” sašutis bija motociklists Andrejs. Viņš bija viens no aptuveni simts motobraucējiem, kuri otrdien Jūrmalas domes stāvlaukumā atstāja savus motociklus, neļaujot citiem transportlīdzekļu vadītājiem novietot automašīnas. Jūrmalas dome lēmumu ieviest iebraukšanas maksu pilsētas teritorijā arī motociklistiem pieņēma pērn 1. aprīli. Arī pirms gada motobraucēji cīnījās pret šo kārtību, taču bez rezultātiem.

Šodien par motociklistu aktivitāti negaidīti interesi izrādīja arī domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS). Viņam tika iesniegts motobraucēju iesniegums ar prasību atcelt maksu motociklu īpašniekiem. Truksnis protestētājiem skaidroja, ka maksa ieviesta ar mērķi novirzīt ārpus pilsētas tranzīta plūsmu un sargāt kūrortu no izplūdes gāzēm un trokšņiem, rūpējoties par ekoloģiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tātad no 1. aprīļa līdz 30. septembrim mēs maksājam šo ekoloģisko nodevu, bet pārējā laikā te var braukt iekšā kaut vai ar naftas cisternu? Jūs spēlējaties ar šiem vārdiem! Pusgadu šeit ir ekoloģija, pusgadu nav!” neapmierināts bija Latvijas Motoklubu asociācijas sekretārs Arnis Blodons. Motobraucēji uzstāja, lai Jūrmalas dome diferencētu maksu atbilstoši transportlīdzekļa piesārņojuma apjomam, un draudēja pārsēsties automašīnās, kas radītu daudz lielāku piesārņojumu pilsētā. Truksnis piekrita, ka par to var diskutēt, jo motocikli Jūrmalā vienlaikus piesaista tūristus un lielākos pasākumos ir interesanti apskates objekti.

Motobraucēju asociācijas iesniegums vēlāk tika izskatīts arī Jūrmalas domes atbildīgajā komitejā. Atsaucoties Trukšņa aicinājumam, komitejas sēde tika pieņemts lēmums izveidot jaunu darba grupu, lai pārskatītu jautājumu par iebraukšanas maksu Jūrmalā.

Tikmēr Jūrmalas pašvaldības policija atklāj, ka aprīli noformēti 650 protokoli par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides. Šogad mainīta iebraukšanas kārtība, un ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta, nevis tikai vienu reizi, kā tas bija iepriekšējos gados. Tādējādi šogad izrakstīto sodu skaits varētu samazināties.

Kopš pagājušā gada, kad tika ieviesta stingrāka iebraukšanas maksas kontrole un sāka darboties īpašas fotokameras, kas fiksē Jūrmalā iebraucošo automobiļu numurus, tiek identificēti aptuveni 90% pārkāpēju. Sods par iebraukšanu kūrortpilsētā bez caurlaides ir 50 eiro. Kopumā par pērno un šo gadu apmaksāta vien piektā daļa no kopējā sodu skaita. Desmitā daļa sodu pārsūdzēti, taču tiesas lēmušas par labu Jūrmalas pašvaldībai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.