foto – Zane Bitere/LETA

Šovakar kaimiņu sadursme UEFA Eiropas līgas ietvaros 0

Iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempione futbolā Jūrmalas “Spartaks” šodien “Skonto” stadionā UEFA Eiropas līgas trešās kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā tiekas ar Lietuvas čempionvienību Marijampoles “Sūduva”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Duelis “Skonto” stadionā sāksies plkst.19 un tiešraidē to translēs “Sportacentrs.com TV” televīzija.

Uzvarētāja divu spēļu summā iekļūs kvalifikācijas izšķirošajā, “play-off” kārtā, kur par vietu grupu turnīrā spēkosies pret slavenās Skotijas komandas Glāzgovas “Celtic” un grieķu vienības Atēnu AEK dueļa zaudētāju UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā.

Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Lietuvas kluba laukumā.

Latvijas čempione dalību Eirokausos sāka UEFA Čempionu līgā, kur pirmajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā piedzīvoja cienīgu zaudējumu ar 0:2 pret Serbijas klubu Belgradas “Crvena zvezda”. Turpinājumā “Spartaks” pārcēlās uz UEFA Eiropas līgu, kur otrajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā ar graujošu 9:0 pārspēja Sanmarīno spēcīgāko vienību Montedžardīno “La Fiorita”.

Tikmēr “Sūduva” UEFA Čempionu līgā tika līdz otrajai kvalifikācijas kārtai. Vispirms lietuvieši divu maču summā negaidīti ar 3:2 uzvarēja Kipras klubu Nikosijas APOEL, kļūstot par pirmo Lietuvas klubu kopš 2012.gada, kurš pārvarējis Eiropas spēcīgākā klubu kausa izcīņas pirmo kārtu. Savukārt otrajā kvalifikācijas kārtā lietuvieši ar 0:5 kapitulēja jūrmalnieku jau iepazītajai “Crvena zvezda”.

“Spartaks” aizvadītajā svētdienā piedzīvoja zaudējumu Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, kur ar 1:3 zaudēja “Riga” komandai. Savukārt “SynotTip” Latvijas futbola virslīgā Jūrmalas klubs uzvarējis pēdējos divos mačos, bet kopvērtējumā ar 29 punktiem ir ceturtajā vietā.

Tikmēr “Sūduva” komanda sestdien Lietuvas čempionāta spēlē ar 3:0 uzvarēja Klaipēdas “Atlantas”, vietējā čempionātā aizvadot pirmo maču mēneša laikā. Kopvērtējumā pašmāju čempionātā “Sūduva” ar 48 punktiem ir pārliecinoša līdere.

Marijampoles klubs tika dibināts 1921.gadā, bet lielāko panākumu izcīnīja tieši pērn, pirmo reizi kļūstot par Lietuvas čempioniem. Vēl divas reizes “Sūduva” bijusi otrā, bet piecas reizes tikusi pie bronzas medaļām. Tāpat šī komanda 2006. un 2009.gadā izcīnīja Lietuvas kausu, kā arī divas reizes, tostarp šogad, tikusi pie Lietuvas Superkausa.