Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Spānijas karakuģis pieprasa tirdzniecības kuģiem atstāt Gibraltāra ūdeņus 0

Spāņu karakuģis svētdien pieprasījis pie Gibraltāra noenkurotajiem tirdzniecības kuģiem atstāt “Spānijas teritoriālos ūdeņus”, ziņo britu mediji.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 45
Četru cilvēku ģimene veic eksperimentu, cenšoties pārtikai tērēt ne vairāk kā 60 eiro nedēļā: “No dažiem produktiem nākas atteikties”
Lasīt citas ziņas
Uz notikuma vietu nosūtīti Lielbritānijas karaflotes kuģi, bet Gibraltāra valdība devusi rīkojumu tirdzniecības kuģiem palikt ostā.

“Šīs muļķīgās spēles, kuras spēlē tie, kas nepieņem neapstrīdamo Lielbritānijas suverenitāti pār ūdeņiem ap Gibraltāru, kuru Apvienoto Nāciju Jūras tiesību konvencijā atzinusi visa pasaule, spēj radīt vienīgi sīkas neērtības,” norādījusi Gibraltāra valdības pārstāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šķiet, ka Spānijas karaflotē joprojām daži uzskata, ka viņi var neievērot starptautiskās tiesības,” piebildis valdības pārstāvis. “Tam par iemeslu, iespējams, ir pašreizējie ekstrēmistiskie noskaņojumi zināmā Spānijas politiskā spektra daļā.”

Savukārt Gibraltāra valdības paziņojumā teikts, ka pēc tam, kad spāņu karakuģi konfrontēja britu karaflotes kuģi, tas lēnām nobraucis gar tā dēvētās Klints piekrasti.

Spāņu karakuģa lielgabali bijuši atsegti, un to apkalpes atradušās savās kaujas pozīcijās.

Gibraltāra valdība “izvērtē visus incidenta aspektus, lai, cik drīz vien iespējams, gādātu par atbilstošu pasākumu veikšanu,” teikts paziņojumā.

Gibraltārs, kur mīt 33 000 cilvēku, atrodas Lielbritānijas valdījumā kopš 1713.gada, un šobrīd šī septiņus kvadrātkilometrus lielā pussala ir ar pašpārvaldi apveltīta Lielbritānijas aizjūras teritorija.

1713.gadā saskaņā ar Utrehtas līgumu Spānija oficiāli nodeva Gibraltāru Lielbritānijas valdījumā, taču pastāvīgi uzstājusi, ka šai teritorijai jāatgriežas Spānijas suverenitātē.

Madride, izmantojot “Breksitu”, nesen atkal nākusi klajā ar ideju par dalīto suverenitāti, kuru gibraltārieši jau 2002.gadā ar 99% balsu pārliecinoši noraidīja referendumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.