Pauls Jonass

Stabils no starta līdz finišam – Jonasam sestā vieta Portugāles “Grand Prix” 0

Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas svētdien Portugālē abos braucienos izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta sestā posma braucienos MXGP klasē, bet posma kopvērtējumā palika sestais.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Pirmā brauciena pirmos 12 apļus vadībā bija titulētais itālis Antonio Kairoli, taču kļūdas dēļ viņa apdzina slovēnis Tims Gajsers, kurš sīvā cīņā izcīnīja uzvaru braucienā. Tikmēr čempionāta kopvērtējuma līderis Kairoli finišēja otrais, trešo vietu ieņēma šveicietis Arno Tonuss.

Jonass startā bija pirmā desmitnieka robežās, bet pirmo apli pabeidza astotajā vietā. Turpinājumā viņš pacēlās uz septīto pozīciju un dažus apļus latvietim uz papēžiem mina francūzis Romēns Fevrs, taču sāncenša uzbrukumi tika novērsti. Lielāko brauciena daļu Jonass bija septītajā pozīcijā, kuru saglabāja līdz finišam.

Otrajā braucienā līderis atkal bija Kairoli un atkal kļūdījās, pēc kritiena no pirmās vietas atkrītot uz ceturto un līdz brauciena beigām saglābjot situāciju līdz otrajai vietai. Pārliecinoši uzvarēja Tims Gajsers, kuram tika Portugāles “Grand Prix” un kopvērtējumā par sešiem punktiem vairāk kā Kairoli. Trešais braucienā un posmā Arno Tonuss.

Jonass lielāko daļu otrā brauciena bija astotajā pozīcijā, brauciena beigās pakāpās uz septīto pozīciju. Šoreiz kalvenieša starts vērtējams kā ļoti stabils abi braucieni tika aizvadīti faktiski vienā pozīcijā bez būtiskām kļūdām vai kritumiem. Pēc Aguedas trasē notikušā posma Jonass kopvērtējumā pakāpies uz septīto vietu.

Jonasa komandas biedrs Armīns Jasikonis abas reizes finišēja 11. vietā, igaunis Tanels Leoks – divreiz 18. vietā.

MX2 klases abos braucienos uzvarēja pasaules čempions spānis Horhe Prado un ar 250 punktiem pārņēma vadību kopvērtējumā. Prado uzvarējis visos desmit braucienos, kuros piedalījies, taču savainojuma dēļ izlaida Lielbritānijas posmu.

ākamā pasaules čempionāta sacīkste 26. maijā notiks Senžānas d’Anželī trasē Francijā.