Teodors Bļugers

Stenlija kausa burvība – Bļugers brīvs, Merzļikins iesoļo otrajā kārtā 0

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers otrdien palika rezervē Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē, viņa pārstāvētajai Pitsburgas “Penguins” ciešot zaudējumu un noslēdzot sezonu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“Penguins” savā laukumā ar rezultātu 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) zaudēja Ņujorkas “Islanders” vienībai, sērijā līdz četrām uzvarām kapitulējot ar 0-4.

Pitsburgas komanda sāka cerīgi, jo jau spēles pirmajā minūtē Džeiks Gencels ar tālu metienu panāca 1:0. Tiesa, pusotru minūti vēlāk Džordans Eberle pēz izgājiena divatā pret pretinieku aizsargu izlīdzināja rezultātu, bet divas minūtes pirms pirmā perioda beigām Broks Nelsons pēc Džoša Beilija piespēles bija precīzs no vārtu priekšas.

Nepilnas 40 sekundes pirms pamatlaika beigām vārtus guva arī Beilijs, kurš ripu raidīja tukšā “Penguins” cietoksnī, pieliekot punktu “Islanders” uzvarai.

Regulārajā čempionātā Bļugers 28 spēlēs guva sešus vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles, bet Stenlija kausa izcīņā viņš laukumā bija tikai otrajā mačā, kurā ar punktiem neatzīmējās.

Sezonu Amerikas Hokeja līgā noslēdzis arī Pitsburgas komandas fārmklubs Vilksbāres/Skrentonas “Penguins”, tādējādi Bļugeram varētu tikt dota zaļā gaisma, lai viņš varētu pievienotas Latvijas izlasei, kas turpina gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam.

Savukārt, Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras sastāvā pašlaik ir Latvijas izlases pirmais numurs Elvis Merzļikins, Austrumu konferences pusfinālā.

“Blue Jackets” ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē savā laukumā ar 7:3 (2:1, 2:2, 3:0) pārspēja regulārā čempionāta spēcīgāko komandu Tampabejas “Lightning”, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-0.

Zīmīgi, ka “Lightning” šosezon ar 62 panākumiem atkārtoja NHL regulārā čempionāta uzvaru rekordu, kamēr “Blue Jackets” tikai priekšpēdējā spēlē nodrošināja vietu Stenlija kausa izcīņā.

Tiesa, “play-off” viss pavērsās uz otru pusi, Kolumbusas komandai svinot negaidītu uzvaru jau pirmajā kārtā. Arī sērijas pēdējo spēli “Blue Jackets” iesāka spoži, jau ceturtajā minūtē panākot 2:0. “Lightning” spēles gaitā atspēlējās un izlīdzināja rezultātu 3:3, bet otrā perioda priekšpēdējā minūtē Olivers Bjorkstrands atguva mājiniekiem vadību. Spēles pēdējās divās minūtēs laukuma saimnieki iemeta trīs ripas tukšos viesu vārtos, svinot drošu uzvaru.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās Aleksandrs Teksjērs, bet vārti un divas rezultatīvas piespēles bija Pjēram Likam Dibuā.

Teicamu maču “Blue Jackets” vārtos aizvadīja krievu vārtsargs Sergejs Bobrovskis, kurš atvairīja 30 pretinieku metienus.

“Blue Jackets” uzvara sērijā varētu aizkavēt Merzļikina pievienošanos Latvijas izlasei. Viņš šobrīd aizvada treniņus ar komandas vārtsarga treneri un uz valstsvienību braukšot tikai tad, kad Kolumbusas klubs noslēgs sezonu.