Slaviša Stojanovičs.

Stojanovičs skarbs par Latvijas futbolistu sniegumu: “Šādā līmenī tā nedrīkst spēlēt” 0

Latvijas futbola izlase ceturtdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmā mača otrajā puslaikā spēlēja labāk, bet tik un tā tas bija tālu no īstā futbola, pēc zaudējuma secināja valstsvienības galvenais treneris Slaviša Stojanovičs.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399

Latvijas futbola izlase ceturtdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā spēlē, pie valstsvienības stūres debitējot Stojanovičam, viesos ar rezultātu 1:3 zaudēja Ziemeļmaķedonijai.

“Pirmais puslaiks bija katastrofāls mūsu izpildījumā. Mēs nevaram tā spēlēt, šādā līmenī tā nedrīkst spēlēt. Tikām sodīti par katru mūsu kļūdu. Mājiniekiem bija vēl vairākas vārtu gūšanas iespējas. Otrajā puslaikā spēlējām labāk, bet tik un tā tas bija tālu no īstā futbola.

Ja gribam šajā grupā ko sasniegt, tad mums ir jācīnās.

Futbolistu fiziskā sagatavotība nav līmenī, daudziem no viņiem tikai nesen sācies čempionāts. Mums bija pāris iespējas, bet galu galā mājinieki izcīnīja pelnītu uzvaru,” pēcspēles preses konferencē stāstīja Stojanovičs.

Maču Latvijas izlases vārtos uzsāka Andris Vaņins, kuram šī bija 98.spēle izlasē, taču valstsvienības kapteinis 33.minūtē pleca traumas dēļ tika nomainīts, viņa vietā laukumā dodoties Pāvelam Šteinboram.

“Vaņinam pirms spēles nebija nekādu problēmu, bet mača laikā viņš divas reizes nokrita uz pleca. Pēc spēles viņš vēl juta sāpes. Jautāju, vai tas ir kauls, bet viņš teica, ka, iespējams, traumētas saites,” atklāja treneris.

Mača kompensācijas laikā otro dzelteno kartīti saņēma pussargs Andrejs Cigaņiks, kuram spēle līdz ar to noslēdzās un būs jāizlaiž arī nākamais mačs.

“Nekad nekomentēju tiesnešu lēmumus, bet spēles laikā bija pāris diskutabli brīži. Otro kartīti Cigaņiks dabūja manā acu priekšā. Tajā situācijā abi futbolisti darīja vienu un to pašu, bet mēs zaudējām vienu futbolistu uz nākamo spēli,” atzina Stojanovičs.

Tāpat valstsvienības galvenais treneris atzīmēja, ka bijušas nepieciešamas vairāk maiņas nekā tas ir atļauts.

“Spēles pirmajā daļā mums bija jāveic piespiedu maiņa, tāpēc līdz mača beigām palika tikai divas maiņas.

Pēc pirmā puslaika man vien bija nepieciešamas vismaz sešas maiņas, taču es to nevarēju darīt.

Mainīju tikai tādā situācijā, ja citādāk nevarēja,” teica Stojanovičs.

Ceturtdien debiju valstsvienībā piedzīvoja 18 gadus vecais pussargs Kristers Tobers.

“Laukuma vidusdaļā nebijām labākajā fiziskajā formā un mums pietrūka agresivitātes. Tobers bija pelnījis dažas minūtes īstā spēlē. Diemžēl nebija pozitīva rezultāta, bet ceru, ka viņš atcerēsies šo spēli,” pauda Stojanovičs.

Latvijas izlase vārtus guva 87.minūtē, kad pēc soda sitiena bumbu savā cietoksnī ieraidīja Darko Velkovskis, kurš kļūdījās cīņā ar Vjačeslavu Isajevu.

Ziemeļmaķedonijas izlasē divus vārtus guva Elifs Elmass, bet vienu reizi izcēlās Ezgjans Aljoskis. Pirmajos vārtos asistēja Gorans Pandevs, kurš savas valsts izlases kreklā aizvadīja simto spēli.

Svētdien Latvija viesosies pie Polijas, kas ceturtdien viesos ar 1:0 pārspēja Austriju. Vēl šajā grupā Izraēla savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Slovēniju.