Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis.

Stupelis piebrauc vēl tuvāk čempiona titulam 0

Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis nākamās nedēļas nogalē var kļūt par pasaules čempioniem motokrosā ekipāžām.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Baksa komanda uz pasaules čempionāta 12. posmu Goikas trasē Beļģijā ieradās ar 71 punkta pārsvaru un aizbrauca ar 65 punktu handikapu, par vēl vienu soli tiekot tuvāk čempionu titulam.

Beļģijā abos braucienos uzvarēja vēl esošais pasaules čempions beļģis Marvins Vanlušens ar holandieti Benu van den Bogārtu. Baksa ekipāža nebija tālu, braucienos piekāpjoties attiecīgi četras un desmit sekundes, lai gan viņi pārliecinoši uzvarēja sestdienas kvalifikācijas braucienā. Trešie posmā palika angļi Džeiks Brauns un Džo Milards.

Šoreiz zīle rokā noteikti ir svarīgāka par medni kokā jeb uzvaru atsevišķā sacīkstē. Līdz sezonas beigām ir palikušas tikai divas sacensības – šonedēļ Žunjonas trasē Francijā un 15. septembrī Rudersbergas trasē Vācijā. Tātad vēl tiks izspēlēti 100 punkti un pašlaik līderu pozīcijas izskatās ļoti stabilas. Ne tikai matemātikā izteiksmē, arī braukšanās ātrumā – sezonas otrā puse Baksa komandai izdevusies stabila.

Iespējams, ka jau šīs nedēļas nogalē Francijā Bakss un Stupelis tiks kronēti par pasaules čempioniem. Tieši tādu mērķi – aizbraukt no Žunjonas kā čempioniem – izvirzījuši paši sportisti, taču arī viņi apzinās, ka motokrosā visu kājām gaisā var apgriezt viens kritiens vai motocikla defekts.

Stupelis līdz šim par pasaules čempionu divas reizes kļuvis kopā ar Danielu Vilemsenu 2003. un 2004. gadā, bet kopa ar Etjēnu Baksu uzvarēja 2015. gadā.

Ar 12. un devīto vietu braucienos desmito vietu Beļģijas posmā izcīnīja igauņa Kerta Varika un Laura Daidera ekipāža, kura sezonas kopvērtējumā saglabā sesto vietu. Kā zināms, Latvijas braucēju pilotēta ekipāža šosezon pasaules čempionātā nepiedalās.