Foto – Sandra Ruska

Svaigiem zaļumiem pētersīļus var stādīt puķu podos 0

Kā vēlu rudenī un ziemā audzēt pētersīļus? GUNDEGA JĒKABPILS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Pētersīļi ir aukstumizturīga kultūra. Tie var pārziemot uz lauka, tāpēc rudenī dārzā var atstāt augam gan sakņu, gan lapu pētersīļus. Jutīgāki ir pētersīļi ar kruzuļainām lapām, bet arī tie var pārziemot. Pētersīļu lapiņas dārzā var savākt atkušņa laikā un pavasarī, kad atsāk augt (ja atstāj augt no iepriekšējā gada, sākumā veidojas diezgan daudz lapu un tikai pēc tam ziedneši). Protams, agri pavasarī kvalitāte un vērtība vairs nav augsta, tomēr tie ir pirmie vitamīnu avoti.

Zaļumu ieguvei ziemā pētersīļus tomēr labāk steidzināt. Šim nolūkam izmanto sakņu pētersīļus. Vispiemērotākās ir 10–15 cm garas un 2–3 cm resnas saknītes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sakņu pētersīļus audzē tāpat kā burkānus – sēj pavasarī un novāc rudenī, septembra beigās vai oktobrī. Steidzināšanai paredzētajām saknēm uzmanīgi norauj lapas, lai nelikvidētu snaudošos pumpurus un caur brūci neievazātu infekciju. Saknes glabā tāpat kā burkānus – liek kārtām kastēs ar smiltīm, lai nevīst. Sākot ar novembri, pētersīļus var stādīt puķu podos vai kastēs. Audzējot mēreni laista un vēlams uzturēt +14…+16 °C temperatūru. Aptuveni pēc mēneša vai pat ātrāk jau plūc jaunās lapiņas, bet pēc kāda laika iestāda nākamo porciju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.