espn.go.com

Tālāk soļo Vācija un Portugāle 0

No Eiropas čempionātā futbolā, kas risinās Polijā un Ukrainā, B apakšgrupas svētdien ceturtdaļfinālā iekļuva Vācijas un Portugāles izlases.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Pēdējās, trešās kārtas cīņā Portugāles izlase ar rezultātu 2:1 (1:1) uzvarēja Nīderlandi.

Mačā rezultātu 11.minūtē atklāja Nīderlandes futbolists Rafaels van der Vārts, bet izlīdzinājumu 28.minūtē panāca Krištianu Ronaldu. Savukārt uzvaru portugāļiem nodrošināja vēl viens Ronaldu precīzs sitiens 74.minūtē.

Tikmēr apakšgrupas līdervienība Vācija ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja Dāniju.

19.minūtē Lukašs Podoļskis vadībā izvirzīja vāciešus, bet piecas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Mikāls Krons-Deli. Savukārt uzvaras vārtus 80.minūtē vāciešiem guva jaunais Larss Benders.

Nīderlandes un Portugāles maču aktīvāk iesāka komanda, kurai uzvara bija vairāk nepieciešama – Nīderlande. Turklāt tai jau 11.minūtē izdevās atklāt rezultātu, kad pēc Arjēna Robena piespēles ar skaistu vārtu guvumu no soda laukuma robežas atzīmējās Rafaels van der Vārts. Tomēr Nīderlandei. lai varētu cerēt uz ceturtdaļfinālu, bija nepieciešams obligāti gūt vēl vismaz vienus vārtus.

Kaut Nīderlandei piederēja ievērojams pārsvars, iespējas gūt vārtus lēnām radās arī Portugālei un 16.minūtē Krištianu Ronaldu trāpīja pa vārtu stabu, bet 12 minūtes vēlāk viņam arī izdevās sist precīzi, panākot neizšķirtu 1:1. Turpinājumā portugāļi arvien vairāk pārņēma iniciatīvu, bet pirmajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās.

Otrās cīņas daļas sākumā nevienai komandai vairs izteikts pārsvars nepiederēja un abas ik pa laikam apmainījās ar vārtu gūšanas momentiem. 20 minūtes pirms spēles beigām divas ļoti labas iespējas īsā laikā radās Portugālei – Nani tomēr neizdevās būt rezultatīvam, bet 74.minūtē portugāļus ar 2:1 vadībā izvirzīja Ronaldu, kurš bija precīzs pēc Nani piespēles. Šādi arī cīņa noslēdzās.

Savukārt otru maču daudz aktīvāk iesāka Vācijas izlase un sestajā minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Tomasam Milleram, bet viņa sitienu no ļoti tuvas distances atvairīja dāņu vārtsargs Stefans Andersens. Rezultātu Vācijas izlase atklāja 20.minūtē, kad Podoļskis saņēma piespēli gar vārtiem un sita precīzi no aptuveni desmit metru attāluma.

Tomēr ātri vien Dānijai izdevās panākt izlīdzinājumu, realizējot savu pirmo īsto uzbrukumu mačā – Niklasa Bendtnera piespēli ar galvu vārtos ar galvu pāradresēja Krons-Deli, rezultātam kļūstot 1:1. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās spēles pirmā daļa, kas nebija apmierinošs dāņu futbolistiem.

Otrais puslaiks sākās ar lielisku Dānijas izlases iespēju gūt vārtus, kad piektajā minūtē Simons Busks Poulsens raidīja bumbu tikai pavisam nedaudz garām vārtu stabam. Turpinājumā jau arvien lielāku kontroli pār bumbu pārņēma Vācijas valstsvienība, bet cīņa ritēja ļoti mierīgi bez daudz bīstamiem momentiem un cīņa tā arī noslēdzās ar Vācijas uzvaru 2:1.

Vācijas izlases sastāvā 100. reizi laukumā devās Lukašs Podoļskis. Tikmēr kreisajā aizsardzības malā diskvalifikācijas dēļ spēli izlaida Žeroms Boatengs, kura vietā laukumā gāja Larss Benders. Dānijas izlases sākumsastāvā salīdzinājumā ar iepriekšējo maču bija notikusi viena izmaiņa – savainojumu guvušā veterāna Denisa Romedāla vietā spēlēja Jakobs Poulsens.

Nīderlande pēc neveiksmīgiem pirmajiem diviem dueļiem maču uzsāka ar Rafaelu van der Vārtu un Klāsu Janu Huntelāru pamatsastāvā, kuri nomainīja Marku van Bomelu un Ibrahimu Afelaju. Tāpat Nīderlandes izlases sākumsastāvā bija atgriezies Rons Vlārs. Tikmēr Portugāles izlasi sākumsastāvs bija tāds pats kā iepriekš.

B grupas kopvērtējumā uzvaru ar maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem izcīnīja Vācija, kurai ar sešiem punktiem sekoja Portugāle. Dānijas izlase izcīnīja trīs punktiem, bet Nīderlande cieta trīs neveiksmes.

Lai Nīderlande būtu varējusi cerēt uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, tai vajadzēja uzvarēt ar divu vārtu pārsvaru. Savukārt, ja abas cīņas noslēgtos neizšķirti, nākamajā kārtā tāpat tiktu Portugāle nevis Dānija.