Gints Bērziņš triumfē Jaunatnas olimpiskajās spēlēs.

Talantīgais kamaniņu braucējs Bērziņš Latvijai izcīna zeltu jaunatnes olimpiskajās spēlēs 0

(papildināta plkst.13.35)

Talantīgais Latvijas kamaniņu braucējs Gints Bērziņš sestdien Šveicē izcīnīja uzvaru Jaunatnes ziemas Olimpiādē, kamēr Kaspars Rinks ierindojās sestajā pozīcijā. Tikmēr meiteņu divnieku sacensībās pie bronzas medaļām tika Viktorija Ziediņa un Elizabete Selīna Zvilna.

Notriektā tautumeita 6

Bērziņš pirmajā braucienā startā sasniedza sesto ātrāko laiku, bet finišēja kā pirmais. Otrajā braucienā viņš startā bija piektais ātrākais, bet atkal palika nepārspēts braucienā, kā rezultātā izcīnīta pirmā vieta. Bērziņš bija vienīgais sportists, kuram abos braucienos izdevās attīstīt 124 kilometru stundā lielu ātrumu.

Otrajā vietā, līderim zaudējot 0,184 sekundes, bija Krievijas sportists Pāvels Repilovs, bet bronza tika vācietim Timonam Grankagnolo, kurš Bērziņam zaudēja 0,791 sekundi.

Otrs Latvijas sportists Rinks pirmajā braucienā bija septītais, bet otrajā pakāpās vietu augstāk, divu braucienu summā izcīnot sesto pozīciju.

Kopumā vieninieku sacensībās piedalījās 27 sportisti.

Meiteņu divnieku sacensībās uzvarēja Džesika Dorīna Degenharda/Vanesa Šneidere no Vācijas, kurām 1,266 sekundes zaudēja duets no Kanādas. Tikmēr Ziediņa/Zvilna no uzvarētājām atpalika 1,600 sekundes.

Latvijas duets pēc pirmā brauciena bija piektajā vietā, bet otrajā braucienā uzrādīja trešo labāko rezultātu, uz bronzas pozīciju paceļoties arī summā.

Latvijas kamaniņu braucēji līdz ar to Jaunatnes olimpiskajās spēlēs izcīnījuši pilnu medaļu komplektu, jo piektdien Kaspars Rinks un Ardis Liepiņš divnieku sacensībās bija otrie.

Citos sporta veidos Latvijas sportisti sestdien piedalīsies arī šorttreka, distanču slēpošanas un kērlinga jaukto komandu sacensībās.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos – biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3×3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji- Ulla Zirne un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji – Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

III Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles Lozannā norisinās līdz 22.janvārim. Kopumā sacensībās piedalās vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļautas astoņu ziemas sporta veidu 16 disciplīnas, kurās tiek sadalīts 81 medaļu komplekts.