Rundāles pils franču dārzu publiskai apskatei atvērs no 12.maija, bet daļēja muzeja ekspozīcija, tā dēvētais Mazais loks, apmeklētājiem tiks atvērts apskatei Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā.
Rundāles pils franču dārzu publiskai apskatei atvērs no 12.maija, bet daļēja muzeja ekspozīcija, tā dēvētais Mazais loks, apmeklētājiem tiks atvērts apskatei Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā.
Publicitātes foto

“#TiekamiesTagad” izcelta kā Eiropas labā prakse pandēmijas ierobežojumu samazināšanās laikā 0

Latvijas muzeju īstenotā kampaņa “#TiekamiesTagad” izcelta kā Eiropas labā prakse pandēmijas ierobežojumu samazināšanās laikā, aģentūru LETA informēja Latvijas Muzeju biedrības pārstāve un kampaņas iniciatore Elīna Vikmane.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas vārdiem, Latvijas muzeju realizētā kampaņa “#TiekamiesTagad” nosaukta par labāko praksi nesen publicētajā ziņojumā par pandēmijas ietekmi uz muzejiem Eiropā.

Latvija atzīmēta kategorijā “Pēc pandēmijas pieejas” jeb “Post-Pandemic Approaches”, izceļot veidu, kā muzeji veicina muzeju atkal satikšanos ar saviem apmeklētājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas muzeju līmenī kā labās prakses piemēri ir atzīmētas arī Vācija, Šveice un Spānija divās citās kategorijās – “Tūlītēja atbilde pandēmijai” un “Digitālās iniciatīvas”.

Kategorijā “Tūlītēja atbilde pandēmijai” jeb “Immediate responses” kā labā prakse atzīmēts “Prūsijas kultūras mantojuma fonda” aizsarglīdzekļu un masku ziedošanas projekts, izmantojot aizsarglīdzekļus, kurus ikdienā izmantoti restauratori.

Savukārt kategorijā “Digitālās iniciatīvas” kā labās prakses piemēri atzīmētas divas aktivitātes – Šveices organizāciju ierosinātās “Radošās korona vīrusa lekcijas” saskaņā ar mērķauditoriju profiliem un vienkāršu pietiekšanās sistēmu, kā arī jaunizveidotas izstādes “Rembrants un portretēšana Amsterdamā 1590 – 1670” virtuālās versijas ar audogidu un digitāli ieskaujošas pieredzes izveidošana Spānijā, kas mēneša laikā palielināja muzeja virtuālo apmeklējumu par 50%.

Ziņojumu publicējis “Eiropas muzeju asociāciju tīkls”. Pētījuma un ziņojuma rekomendācijas iekļauj trīs virzienus ikviena Eiropas muzeju atbalstam. Pirmā rekomendācija ir valstīm nodrošināt atbalstu muzeju darbībai šajā laikā, ņemot vērā to zaudējumus.

Savukārt otra rekomendācija ir valstīm investēt kultūras mantojuma digitalizācijā.

Trešā rekomendācija ir nekavējoties sniegt finansiālu atbalstu muzejiem, lai tie varētu atkal vērt durvis apmeklētājiem, nodrošinot sanitārās drošības līdzekļus un prakses, uzvēra Latvijas Muzeju biedrības pārstāve.

Reklāma
Reklāma

“Eiropas muzeju asociāciju tīkls” ziņojumā iekļāvis aptaujas datus par situāciju pandēmijas skartās 48 valstīs, īpašu fokusu pievēršot situācijai Eiropā.

Aptaujā secināts, ka aptuveni pusei muzeju slēgšanas dēļ ir radušies būtiski zaudējumi, ieņēmumiem samazinoties pat par 75% līdz 80%. Lielākā daļa muzeju tomēr nav sākuši darbinieku atlaišanu.

Trīs no katriem pieciem muzejiem ir pārtraukuši brīvprātīgo programmas. Tie muzeji, kuru lielāka ieņēmumu daļa veido privāts finansējums, ir visneaizsargātākie, uzsvērts ziņojumā.

Tāpat ziņojumā norādīts, ka muzeji, kuri apkalpo starptautisko tūrismu, ir būtiski cietuši no tūrisma kustības pilnīgas apstāšanās, kā arī tiek prognozēta dramatiska ieņēmumu krišanās nākotnē.

Četri no katriem pieciem muzejiem ir palielinājuši digitālo klātbūtni. Aptuveni puse ir uzsākusi jaunu tiešsaistes pakalpojumu sniegšanu, būtiski palielinot digitālo klātbūtni un apmeklējumu, salīdzinot ar iepriekšējiem periodiem.

Latvijas muzeji pakāpeniski ver durvis apmeklētājiem, īstenojot kopīgu informatīvo kampaņu “#TiekamiesTagad”.