Latvijas izlases spēlētāji priecājas par vārtu guvumu.

Balceram 1+3, Latvija pēdējā trešdaļā iemet četrus vārtus un sakauj Austriju 0

Latvijas izlases pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar 5:2 pārspēja Austriju, Rūdolfam Balceram nopelnot 4 (1+3) rezultativitātes punktus.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Latvija – Austrija 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Vārti: 0:1 Mihaēls Rafls (Aleksandrs Palestrangs, Rafaels Herburgers, maz.) 14:39; 1:1 Rūdolfs Balcers (Lauris Dārziņš, Ralfs Freibergs, vair.) 15:21; 2:1 Lauris Dārziņš (Rūdolfs Balcers, Teodors Bļugers, vair.) 40:23; 3:1 Rodrigo Ābols (Rūdolfs Balcers, Ronalds Ķēniņš) 44:19; 4:1 Gints Meija (Oskars Cibuļskis, Teodors Bļugers) 47:16, 4:2 Rafaels Herburgers (Fabio Hofers, Dominiks Cvergers, vair.) 55:44; 5:2 Ronalds Ķēniņš (Rūdolfs Balcers) 56:00.

Metieni: 39:18 (13:6, 10:5, 16:7)

Labākie spēlētāji: Kristers Gudļevskis – Mihaēls Rafls

Latvija: Kristers Gudļevskis, Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņs, Mārtiņš Dzierkals – Miks Indrašis – Lauris Dārziņš; Kristaps Sotnieks – Ralfs Freibergs, Rolands Ķēniņš – Rodrigo Ābols – Ralfs Balcers; Uvis Balinskis – Artūrs Kulda, Roberts Bukarts – Teodors Bļugers – Rihards Bukarts, Gints Meija – Oskars Batņa – Emīls Ģēģeris, Kristaps Zīle, Rihards Marenis.

Pirms spēles: Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgs Artis Ābols pirms spēles tiekoties ar Latvijas žurnālistiem norādīja, ka austrieši noteikti skries, centīsies spēlēt agresīvi, divatā iet virsū spēlētājam ar ripu. Savukārt Latvijas spēles plāns ir jau ierastais – spēlēt vienkārši un agresīvi. Ābosl izcēla austriešu aizsargu Dominiku Heinriku (Nr.91), salīdzinot viņu ar Metjū Majoni. Viņš spēj veidot spēli, taču nereti ir arī pārgalvīgs. Tāpat izcēla Dominiku Cvergeru un Konstantinu Komareku, kuriem bijušas labas sezonas attiecīgi Šveicē un Zviedrijā.

1.periods:

Pirmais uzbrukums un metiens pa vārtiem izdodas Austrijai, taču nekas bīstams. Turpinājumā jau aktīvāka ir Latvija, taču pirmajās četrās minūtēs bez ļoti bīstamiem momentiem.

9.minūtē pirmā lieliskā iespēja Latvijai, taču Riharda Bukarta metienu atvaira Austrijas vārtsargs Dāvids Kikerts. Pēc tam jau savu meistarību jārāda Kristeram Gudļevskim. Līdz šim metienu attiecība 3:2.

Hokeja halle teju pilna, brīvu vietu ļoti maz. Atmosfēra lieliska. Uz aci šķiet, ka Latvijas fanu ir vairāk, viņi arī nedaudz skaļāki, bet arī austriešu ir daudz, jo Vīne nieka 60 kilometru attālumā. Pirms mača netrūka latviešu fanu, kuri meklēja biļetes, kuras bija deficīts. Bija arī tādi, kas netika iekšā.

12.minūtē pirmais noraidījums. Pret Robertu Bukartu rupji nospēlē Patriks Peters. Tiesneši ir bargi 5+20 soda minūtes. Jāizmanto. Bukarts pats atstāja ledu, un jau nākamajā maiņā dodas laukumā.

15.minūtē Latvija rupji kļūdās savā zonā, neizmet ripu, to pārķer austrieši un mazākumā viņu vienīgais NHL spēlētājs Mihaels Rafls ar nūjas neērto pusi pārspēj Gudļevski, trāpot vārtu augšējā stūrī. 0:1.

16.minūte. 1:1! Par laimi nepilnu minūti vēlāk beidzot izmantojam vairākumu. Roku veiklību nodemonstrē Rūdolfs Balcers un no tuvas distances ieraida ripu vārtos. Rezultatīvas piespēles Laurim Dārziņam un Ralfam Freibergam. Vairākumā vēl nedaudz vairāk par minūti.

Zīmīgi, ka arī pērn pasaules čempionātā Dānijā Latvijas izlases pirmos vārtus guva Rūdolfs Balcers.

17.minūtē divas soda minūtes nopelna Guntis Galviņš. Jāspēlē mazākumā.

Perioda pēdējā minūtē lieliska iespēja Galviņam, kurš izkrien divatā ar Balceru pret vienu aizsargu, taču izšķirošajā brīdī Guntis netrāpa pa ripu. Pēc pirmā perioda neizšķirts 1:1, metieni 13:6 par labu Latvijai. Latvijas izlasē lielākais spēles laiks Ralfam Freibergam (8:43 minūtes).

2.periods:

Otrais periods sācies daudz mierīgāk, jo pirmajās četrās minūtēs bīstamu momentu pie abiem vārtiem nav bijis.

25.minūtē bīstami uzmet Mārtiņš Dzierkals, taču ripa lido garām vārtiem. Pēc tam Latvija iespiež austriešus zonā, tomēr uzmest neizdodas.

29.minūtē lieliski nospēlē Ronalds Ķēniņš, atņemot ripu pretinieku zonā, taču atkal viss beidzas bez bīstama metiena. Latvijai tomēr ir pārsvars, kuru neizdodas izmantot.

31.minūtē ass Teodora Bļugera metiens, bet vienā Kikerts. Tedis dusmās ar nūju uzsita pa laukuma apmali.

33.minūtē arī Austrijai izdodas bīstams moments, labs pretuzbrukums, taču arī viņi met garām vārtiem.

35.minūtē Latvija iegūst iespēju spēlēt vairākumā, jo Martins Šumnigs uzsita pa Mārtiņa Dzierkala nūju. Aizturētā soda laikā spēcīgi met Ralfs Freibergs, bet Kikerts ripu atsit.

Vairākumā uzbrūkam ļoti jaudīgi, taču pietrūkst veiksmes. Jau vienādos sastāvos pa vārtu pārliktni trāpa Gints Meija. Tāpat bez metiena tiek izniekots izgājiens trijatā pret vienu Austrijas aizsargu!

39.minūtē Latvijai vēl viens vairākums, kuru šoreiz nopelna Rihards Bukarts, bet uz sodīto soliņa dodas Klemens Untervegers. Atkal ir iespējas, bet nekā. Trešā perioda sākumā vairākumā vēl būsim 54 sekundes.

Metieni otrajā periodā 10:5 par labu Latvijai, bet pēc 40 minūtēm 23:11.

3.periods

Ir! Trešā perioda 23 sekundē Lauris Dārziņš izvirza Latviju vadībā 2:1! Latvijas izlases kapteinis saņēmis Rūdolfa Balcera piespēli no aizvārtes, precīzi met vārtu tālajā devītniekā. Teicams metiens, skaisti vārti vairākumā.

Diemžēl uzreiz paliekam mazākumā, uz sodīto soliņa dodas Rihards Bukarts.

Asumi pie Latvijas izlases vārtiem, bet pēc tam lieliski nospēlē Kristers Gudļevskis, ķerot no tuvas distances mestu ripu.

45.minūtē vēl viens izcils metiens vārtu augšējā stūrī, šoreiz Rodrigo Ābola izpildījumā. Latvija panāk vadību 3:1. Vēl viena piespēle Rūdolfam Balceram, kuram šajā mačā jau 1+2. Tāpat starp asistentiem Ronalds Ķēniņš.

Tūdaļ arī mums vairākums, jo Rafaels Volfs paklupina Teodoru Bļugeru.

Vārtu augšējie stūri ir mūsu! Gints Meija trāpa tuvajā devītniekā un 48.minūtē Latvijas izlase panāk 4:1. Ceturtās maiņas pienesums! Piespēles Oskaram Cibuļskim un Teodoram Bļugeram, kuram tā ir otrā šajā spēlē.

Spēli klātienē vēro 8971 skatītājs.

Latvija paliek mazākumā, noraidījums debitantam Rihardam Marenim.

Diemžēl mazākumu neizturam un 55.minūtē Austrija samazina starpību līdz 2:4. Gudļevskis vienu metienu atvairīja, bet Rafaels Herburgers kritienā tomēr trāpa ripai.

Atbilde ir nekavējoša – vien 16 sekundes vēlāk Ronalds Ķēniņš neapstādinot ripu ar plaukstas metienu atkal trāpa tuvajā vārtu priekšā – 5:2!

Beigās vēl varam patrenēt skaitlisko vairākumu, jo noraidīts Peters Šneiders, kā arī 14 sekundes pirms beigām arī Stīvens Strongs, bet rezultāts šajā spēlē vairs nemainās. LATVIJAI UZVARA AR 5:2!

Svētdien plkst.21.15 pret Šveici, kas sestdien ar 9:0 saplosīja Itāliju.