Latvijas izlases hokejisti aizvadīja ļoti pašaizliedzīgu cīņu, tomēr mača beigās pietrūka veiksmes.

Latvijas izlase neaptur Šveices hokeja pulksteni 0

Latvijas hokeja izlase svētdienas vakarā Ondržeja Nepelas arēnā Bratislavā tikās ar 2018.gada pasaules vicečempioni Šveici. Abas komandas turnīru sāka ar uzvarām, jo Latvija ar 5:2 uzvarēja Austriju, bet Šveice ar 9:0 sagrāva Itāliju. Līdz 57. minūtei ritēja divu līdzvērtīgu komandu cīņa par uzvaru, kurā veiksme nosvērās šveiciešu pusē – 1:3.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvija – Šveice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Vārti: 0:1 Gregorijs Hofmans (Filips Kuraševs, Lino Martšīni) 333:44; 1:1 Miks Indrašis (Rūdolfs Balcers, Lauris Dārziņš, vair.) 34:15; 1:2 Niko Hišīrs (Vensāns Parplāns, Romāns Josi) 56:21; 1:3 Simons Mozers (tukšos vārtos) 59:19.

Metieni: 21:37

Latvija: Elvis Merzļikins; Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņs, Mārtiņš Dzierkals – Miks Indrašis – Lauris Dārziņš; Kristaps Sotnieks – Ralfs Freibergs, Rolands Ķēniņš – Rodrigo Ābols – Rūdolfs Balcers; Uvis Balinskis – Artūrs Kulda, Roberts Bukarts – Teodors Bļugers – Rihards Bukarts, Gints Meija – Oskars Batņa – Emīls Ģēģeris; Kristaps Zīle, Rihards Marenis.

3.periods:

Latvijai tukši vārti, kontrolējam ripu pretinieku zonā, bet nav metienu… Pēc tam izlaižam ripu no šveiciešu zonas un Simons Mozers no ļoti asa leņķa raida ripu tīklā – 1:3. Tas ir arī viss, diemžēl zaudējums līdzīgā spēlē. Hokejisti atdeva visus spēkus, bet ar to šoreiz nepietika.

57.minūtē ripa ir Latvijas izlases vārtos. Elvis Merzļikins vienu metienu atvairīja, bet ar otro no burzmas vārtu priekšā precīzs ir Šveices izlases lielākais talants Niko Hišīrs, kurš 2017.gadā NHL tika nodraftēts ar pirmo numuru. Tiesneši skatās video, bet vārtus ieskaita – 1:2. Vēl jāspēlē trīs minūtes un 39 sekundes.

Rafaels Diazs ļoti rupji nospēlē pret Robertu Bukartu, kurš tikai ar partneru palīdzību atstāj ledu. Vēl viens vairākums. Jāiemet! Roberts Bukarts ir no dzelzs, jo jau drīz viņš atkal ir laukumā.

Rihards Bukarts ir nepārspējams, jo Šveice jau trešo reizi uz viņu nopelna divas soda minūtes! Tagad atpūšas Filips Kuraševs.

Vairākumā pietrūkst, lai gan kontrolējam ripu. Pamatlaikā vēl jāspēlē desmit minūtes.

Rihards Bukarts otro reizi šajā spēlē Latvijas izlasei nopelna vairākumu. Noraidīts Kristofs Bertši. Izkrītot no ierindas Rodrigo Ābolam, ir izmaiņas visos uzbrucēju virknējumos. Bļugers pie Dārziņa un Indraša, Batņa pie Balcera un Ķēniņa, Meija pie brāļiem Bukartiem. Laukumā iet arī Rihards Marenis.

Četras minūtes mazākumā izturētas, no tām divas trijatā pret pieciem. Zēni cīnās kā lauvas. Fani Indraša atgriešanos laukumā sagaida ar skaļām ovācijām.

Esam četratā, neko daudz pretiniekiem neļaujam. Visi metas zem ripām.

2.periods:

Trešājā periodā trijatā vēl 35 sekundes jāspēlē, četratā 1:59. Jāiztur. Metieni pēc diviem periodiem 22:14 Šveices labā. No otrā perioda vidus nav spēlējis arī Rodrigo Ābols, līdz ar to izkrīt arī viens centrs.

Kristaps Sotnieks, Artūrs Kulda, Gints Meija un, protams, Elvis Merzļikins cīnās kā lauvas. Šveice 11 sekundes pirms perioda beigām paņem 30 seknžu pārtraukumu, bet neko nespēj. Arēnā skan skaļš “Elvi, Elvi, Elvi”.

Būs smagas perioda beigas. Miks Indrašis, ejot uzbrukumā, ar augsti paceltu nūju trāpa pretiniekam pa seju un saņem 2+2 soda minūtes… Turpinājums būs vēl trakāk, jo Lauris Dārziņš izmet ripu ārpus laukuma un divas minūtes jāpaliek trijatā pret pieciem.

Latvijai vēl viens vairākums, taču tas šoreiz nepadodas, ripa ir zonā, bet metienu nav.

Atbilde ir ātra, jo Latvija iegūst vairākumu un ļoti ātri to izmanto. Miks Indrašis pasviež ripu Rūdolfam Balceram, tas atspēlē atpakaļ Mikam un Latvijas izlases 70.numurs no iemetiena apļa trāpa līdzgar tālo vārtu stabiņu tīklā – 1:1! Piespēles Balceram un Laurim Dārziņam. Lai panāktu neizšķirtu Latvijai bija nepieciešama 31 sekunde.

Diemžēl 35.minūte Latvijai ir neveiksmīga, jo Šveice atklāj rezultātu. Pēc pretinieka metiena ripa atlec uz Merzļikina vārtu tālo stūri un Gregorijs Hofmans, kurš starp citu bijis Elvja komanas biedrs “Lugano”, netraucēti iemet tukšā vārtu stūrī. 0:1.

Šis mazākums izturēts ļoti labi, tikai pēdējā pusminūtē ļaujot Šveicei nostāties mūsu zonā. Pirms tam teicami savu maiņu nospēlēja Emīls Ģēģeris, kurš aizskrēja uz vārtiem un uzmeta, taču Dženoni bija vietā.

Kristaps Sotnieks aiz mūsu vārtiem, cenšoties tikt pie ripas, nogāž Andersu Ambūlu. “Sočam” divas minūtes spēle būs jāvero no sodīto soliņa, Latvijai otrs mazākums spēlē.

Vairākumā, lai arī kontrolējām ripu, uzmest pa vārtiem īsti neizdodas un beigās arī tiesneši nosvilpj pārkāpumu, jo mūsējais bijis vārtsarga laukumā.

Latvija otrā perioda otrajā minūtē iegūst vairākumu, jo divas soda minūtes nopelna Kevins Fiala.

1.periods:

Pirmajās 20.minūtēs rezultāts nav atklāts. Metieni 9:6 Šveices labā.

Perioda beigas paiet Šveices izlases zīmē. Viņiem ir pārsvars, arī vairāki bīstami momenti, kur mūsu pusē ir veiksme un, protams, teicami spēlē Merzļikins.

Pēc labas tālas aizsarga piespēles Rūdolfs Balcers izslido uz Dženoni vārtiem. Nomāna aizsargu un uzmet, taču metiens nav spēcīgs un vārtsargs ripu atvaira. Balcers atkal demonstrē savu tehniku!

Mazākumā neizdevās izmest ripu no zonas un šveicieši visu laiku mūs noturēja pie saviem vārtiem. Taču Elvis Merzļikins spēlē labi, pārējie laukuma spēlētāji ļoti pašaizliedzīgi. Gints Meija metas zem ripas, kura viņam trāpa spēcīgi, taču viņš varonīgi iztur līdz mazākuma beigām.

Asumi pie Šveices izlases vārtiem. Uz sodīto soliņu dodas Teodors Bļugers, kuram divas soda minūtes par rupjību. Jāspēlē mazākumā.

Epizode, pēc kuras Latvijas izlase palika mazākumā.

Pirmajās teju astoņās minūtēs Latvijas izlase vēl nav izdarījusi nevienu metienu par Šveices vārtsarga Leonardo Dženoni vārtiem. Tiesa, tad Rodrigo Ābola maiņa savērpa virpuli, liekot pasvīst arī Dženoni. Mazliet pietrūka. Arēnā skan skaļš “Latvija, Latvija!”.

Hārtlijs kā pirmo izlaiž ceturto – Oskara Batņas maiņu, lai tā spēlētu pretv Šveices līderiem – Hišīru, Fialu un Praplanu.

Šovakar uz Latvijas un Šveices izlašu spēli ir aptuveni tikpat skatītāju kā uz Latvijas – Austrijas maču, kad tribīnēs bija 8971 līdzjutējs. Latviešu ir nedaudz vairāk, viņiem ir lielais Latvijas līdzjutēju karogs. Fani taisa pamatīgu troksni, taču arī šveicieši ir ļoti skaļi. Atmosfēra elektrizēta.

Pirms spēles:

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgs Artis Ābols pirms spēles tiekoties ar Latvijas žurnālistiem neslēpa, ka hokejisti apzinās šīs spēles nozīmi. “Lai arī Bobs spēles uzrunā to neizcēla, taču visi saprot, ka šī būs cīņa par ceturtdaļfinālu. Mums ir biznesa plāns, kurai šai spēlei ir liela nozīme. Mēs būsim gatavi Šveices izlases asai spēlei, taču arī paši spēlesim asi pret viņu līderiem, taču tā, lai nebūtu noraidījumu. Šveices izlase ļoti labi pāriet no aizsardzības uzbrukumā, tāpēc jābūt tam gataviem, nedrīkst zaudēt ripu uz zilās līnijas. Jāpieņem pareizi lēmumi ar ripu un bez tās. Hokejā neviens nav perfekts, mums jāpiespiež šveiciešus kļūdīties, lai arī tā ir patiešām ļoti laba komanda.