Latvijas hokeja izlase.

TIEŠRAIDE: Latvijas hokeja izlase uzvar Norvēģiju (4:1) un pasaules čempionātu noslēdz 10.vietā 0

Latvijas hokeja izlase otrdien Ondreja Nepelas arēnā Bratislavā pasaules čempionāta apakšgrupas pēdējā spēlē tiekas ar Norvēģijas izlasi, abām komandām cīnoties par piekto vietu B apakšgrupā, kā arī, visticamāk, desmito vietu turnīra noslēgumā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Boba Hārtlija trenētajai Latvijas izlasei vairs nav izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, kuras zaudējusi arī Norvēģija. Abām komandām ir pa divām uzvarām sešās spēlēs, abām uzvarot Austriju un Itāliju.

Čempionāta ievadā Latvijas izlase ar 5:2 uzvarēja Austriju, tad cieta sāpīgu neveiksmi 1:3 pret Šveici, bet ar 3:0 uzvarēja Itāliju. Tālāk emocionālā cīņā Latvija ar 3:6 zaudēja Čehijai, lai gan pēc pirmā perioda bija vadībā ar 2:0, bet sestdien ar 1:3 atzina turnīra galvenās favorītes Krievijas pārākumu. Savukārt pirmdien Latvija skaistā cīņā ar 4:5 piekāpās pasaules čempionei Zviedrijai, lai gan trešā perioda sākumā bija vadībā ar 3:2.

Tikmēr Norvēģija ievadā ar 2:5 zaudēja Krievijai, tad ar 2:7 piekāpās Čehijai, ar 1:9 kapitulēja Zviedrijai un ar 1:4 Šveicei. Savukārt pēdējās divās spēlēs norvēģi uzvarēja Austriju ar 5:3 un Itāliju ar 7:1.

Latvijas izlases vārtus sargās Elvis Merzļikins, bet otrais vārtsargs būs Gustavs Dāvis Grigals. Citas izmaiņas virknējumos, salīdzinājumā ar spēli pret Zviedriju, vismaz sākumā nav plānotas.

Latvija – Norvēģija 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Vārti: 0:1 Tobiass Lindstrēms (Jonass Holoss, Andreass Martinsens, vair.) 15:18, 1:1 Miks Indrašis (Rūdolfs Balcers, Teodors Bļugers, vair.) 22:43 2:1 Jānis Jaks (Uvis Balinskis, Miks Indrašis) 46:59, 3:1 Rihards Marenis (Artūrs Kulda, Rūdolfs Balcers) 47:55, 4:1 Ronalds Ķēniņš (Miks Indrašis), 54:13.

Metieni: 38:20 (17:8, 14:2, 7:10)

Labākie spēlētāji: Miks Indrašis – Andreass Martinsens.

Latvija: Elvis Merzļikins; Oskars Cibuļskis – Ralfs Freibergs, Lauris Dārziņš – Teodors Bļugers – Rūdolfs Balcers; Kristaps Sotnieks – Artūrs Kulda, Roberts Bukarts – Miks Indrašis – Ronalds Ķēniņš; Uvis Balinskis – Jānis Jaks, Gints Meija – Māris Bičevskis – Rihards Bukarts; Rihards Marenis – Oskars Batņa – Emīls Ģēgeris; Kristaps Zīle, Mārtiņš Dzierkals.

3.periods

Spēle beigusies, Latvijas izlase uzvar ar 4:1 un pasaules čempionātu noslēdz desmitajā vietā. Lai arī ceturtdaļfināls netika sasniegts, komanda cīnījās un sevi netaupīja, tomēr šoreiz pret trim lielvalstīm nedaudz pietrūka, bet izšķirošā bija otrā spēle ar Šveici, kurā zaudējām ar 1:3.

Robertam Bukartam laba iespēja iemest piektos, bet vārtsargs ripu atsit. Latvijai liels pārsvars, jāspēlē vēl trīs minūtes, un tā ir uzvara!

Ripa pēc asa metiena izlec Norvēģijas izlases vārtu stūrī un Ronalds Ķēniņš, izslidojis no aizvārtes, neviena netraucēts to iemet tukšos vārtos. Piespēle arī Mikam Indrašim, kuram šajā mačā 1+2. Piecas minūtes līdz mača beigām 4:1!

Tagad jau jāglābj Elvim Merzļikinam, kurš darbojas ļoti labi, atvairot bīstamu metienu. Vēl jāspēlē astoņas minūtes.

Uzreiz bīstams moments pie Elvja Merzļikina vārtiem, taču pēc tam Artūrs Kulda savāc ripu un ar tāli piespēli izvirza Rihardu Mareni vienu uz pretinieku vārtiem. Pasaules čempionāta debitants savu iespēju garām nelaiž un ripa no vārtu staba ielec tīklā. Starp abiem vārtu guvumiem tikai 56 sekundes. 3:1 Latvija vadībā!

Cīņas 47.minutē Ķēniņš spēcīgi met no zilās līnijas, bet trāpa Aleksandram Bonsaksenam. Norvēģis pieceļas kājās, bet tobrīd jau spēcīgi no tālas distances met Jānis Jaks, ripa atkal trāpa Bonasaksenam un ielido Henrika Haukelanda vārtos. Jakam otrais vārtu guvums spēlē, piespēles Uvim Balinskim un Mikam Indrašim 2:1!

Laba iespēja Matisam Olimbam, kurš vārtu priekšā tiek pie ripas, taču norvēģis aizmet garām vārtiem. Nospēlētas piecas minūtes, kuru laikā bijuši vien divi metieni pa vārtiem, abi norvēģiem.

2.periods

Latvija otrajā periodā pielika ātrumā, pretiniekus nomētāja 14:2 (spēlē 31:10), guva vienus vārtus. Tā turpinot, pēdējās 20 minūtēs jānodrošina uzvara.

Oskars Cibuļskis ar spēcīgu metienu no zilās līnijas trāpa pa vārtu stabiņu, iespēja atkal Indrašim, taču iemest otro ripu pagaidām neizdodas. Trešajā periodā vēl trīs minūtes, kurās arī liels Latvijas pārsvars.

Ātrā pretuzbrukumā Lauris Dārziņš atņem ripu pretiniekam, taču Aleksandrs Bonsaksens viņu paklupina un nopelna divu minūšu noraidījumu. Latvija pirmo vairākumu šajā spēlē izmantoja.

Sondre Oldens trāpa pa vārtu pārliktni, taču arī šis mazākums izturēts.

Un vē viens mazākums Latvijai. Uvis Balinskis zaudē ripu, bet pēc tam iebāž nūju starp norvēģa kājām un viņu paklupina. Divas minūtes četratā.

Mazākumā norvēģiem neko daudz nedodam, bet pēc tam jau iespiežam pretiniekus zonā, taču Artūrs Kulda un Mārtiņš Dzierkals no lieliskām situācijām, esot pret vārtiem, nespēj pārspēt norvēģu vārtsargu.

Roberts Bukarts pretinieku zonā nogāž pretinieku un saņem divas soda minūtes par turēšanu. Latvijai mazākums.

Lauris Dārziņš (no kreisās), Miks Indrašis un Rūdolfs Balcers saņem apsveikumus no komandas biedriem.

Vairākuma pirmā minūte ir katastrofāla, jo savu kļūdu dēļ netiekam pretinieku zonā. Otrā puse jau daudz labāka un divas sekundes pirms Lesunda došanās laukumā Rūdolfs Balcers atdod lielisku piespēli Mikam Indrašim, kurš neapstādinot ripu triec to Henrika Haukelanda vārtos. Piespēle arī Teodoram Bļugeram. 1:1!

Otrā perioda pirmajā minūtē Kristaps Sotnieks laužas pretinieku zonā, taču tiek apturēts ar noteikumu pārkāpumu. Divas soda minūtes norvēģim Erlendam Lesundam.

1.periods

Pirmajā periodā Latvija metusi divas reizes vairāk (17:8), taču retais no šiem metieniem bija norvēģu vārtsargam Henrikam Haukelandam bīstams. Norvēģi savā zonā mūsējos piespiež daudz cīnīties pie laukuma apmalēm, līdz ar to izveidot patiešām labas iespējas pagaidām ir bijis ļoti grūti.

Rupji tiek nospēlēts pret Oskaru Batņu, kurš paliek uz ledus, bet tiesneša svilpe klusē.

Tobiasam Lindstrēmam šis bija ceturtais vārtu guvums turnīrā un Norvēģijas izlasē viņš ir labākais snaiperis.

Mazākuma sākumā Latvijas hokejisti ļoti labi bloķē metienus (divreiz Kristaps Sotnieks), taču nedaudz pietrūkst, lai izdabūtu ripu no zonas, bet tad Tobiass Lindstrēms no iemetiena apļa ar plaukstas metienu trāpa augšējā stūrī un vairākumā izvirza Norvēģiju vadībā 1:0.

Latvija spēles 14. minūtē paliek mazākumā, divas minūtes par novēlotu spēka paņēmienu saņemot Oskaram Batņam.

Oskars Cibuļskis cīnās pret norvēģi Matisu Olimbu.

Arī turpinājumā vairāk piesardzīgs hokejs, metieni ir, bet nekā bīstama. Norvēģi mūsējos sagaida viduszonā, nepresingo daudz. Latvijai pirmā patiešām labā iespēja pēc Roberta Bukarta un Mika Indraša saspēles 12.minūtē, taču Mikam metiens noraujas.

Latvijai neliels pārsvars, bet pirmās trīs minūtes gandrīz bez metieniem.

Skatītāju uz šo spēli pamaz, aiz vārtiem ļoti daudz brīvu vietu. Latviešu tribīnēs ir krietni vairāk kā norvēģu.

Pirms spēles:

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgs Artis Ābols: “Domāju, ka psiholoģiski un fiziski būsim gatavi spēlei. Norvēģi divas dienas atpūtušies, pirms tam bija spēle pret Itāliju, viņi gan jau nevar sagaidīt turnīra beigas. Grigalu pieteicām, lai paostītu čempionāta gaisu no soliņa un nav izslēgts, ka pie liela mūsu pārsvara viņš varētu arī stāties vārtos. Šai spēlei ir nozīme jebkurā gadījumā – ja uzvaram, apejam norvēģus IIHF rangā, tas dod priekšrocības domājot par olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra rīkošanu. Norvēģu hokejisti spēlē labā līmenī, Jonass Holoss, Patriks Toresens klusē un lai tā arī paliek, Matiss Olimbs vada saspēli, Tobiass Lindstrēms allaž gatavs mest, Andreass Martinsens nav vārtu mašīna, bet no viņa ir jāuzmanās.