Rihards Marenis saņem komandas biedru apsveikumus pēc gūtiem vārtiem.

TIEŠRAIDE: Latvijas hokeja izlase uzvar Itāliju (3:0) 0

Latvijas hokeja izlase otrdien Ondreja Nepelas arēnā Bratislavā tiekas ar B apakšgrupas pastarīti Itāliju. Boba Hārtlija trenētā komanda cenšas tikt pie otrās uzvaras turnīrā, kamēr itāļi līdz šim divos mačos nav spējuši gūt pat vārtus.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

Turnīra ievadā Latvija ar 5:2 uzvarēja Austriju, bet tad cieta sāpīgu neveiksmi 1:3 pret Šveici. Savukārt Itālija ar 0:9 kapitulēja Šveicei un ar 0:8 arī Zviedrijai.

Latvija – Itālija 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

1:0 Roberts Bukarts (Rihards Bukarts, Gints Meija) 29:11; 2:0 Rihards Marenis (Emīls Ģēģeris, Ralfs Freibergs) 38:14; 3:0 Teodors Bļugers (Rūdolfs Balcers, Ronalds Ķēniņš, tukšos vārtos) 59:04.

Metieni: 65:15 (21:2, 29:6, 15:7)

Latvija: Kristers Gudļevskis; Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņs, Mārtiņš Dzierkals – Miks Indrašis – Lauris Dārziņš; Kristaps Sotnieks – Ralfs Freibergs, Rolands Ķēniņš – Teodors Bļugers – Rūdolfs Balcers; Uvis Balinskis – Artūrs Kulda, Roberts Bukarts – Gints Meija – Rihards Bukarts, Rihards Marenis – Oskars Batņa – Emīls Ģēģeris; Kristaps Zīle, Māris Bičevskis.

3.periods

Spēle galā, Latvijai otrā uzvara turnīrā, kamēr Itālija trešo reizi paliek “sausā” un šajā čempionātā vārtus vēl nav guvusi.

Par šādu rīcību Itālija tiek sodīta – Balcers un Bļugers izslido divatā pret vienu aizsargu un Teodors neviena netraucēts no tuvas distances ietriec ripu vārtu tīklā.

Pirmspēdējā minūtē Latvijas izlasi glāb vārtu stabs. Gudļevskis pelnījis “sauso” spēli, tāpēc atslābt nevar. Itālija 79 sekundes pirms beigām paņem arī 30 sekunžu pārtraukumu un nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Latvijai pirmais mazākums, jo uz sodīto soliņa dodas Rihards Bukarts. Itāļi mūsu kvartetu pavazāja zonā, taču pa vārtiem uzmeta tikai reizi no zilās līnijas.

Spēli klātienē vēroja 5532 skatītāji. Tātad teju 5000 latviešu.

Neliela pauze, jo viens no Itālijas hokejistiem guvis savainojumu. Latvijas līdzjutēji viņam aplaudē.

Mūsējie nedaudz piebremzējuši un laba iespēja rodas arī itāļiem, taču Kristers Gudļevskis ir vietā. Vēl jāspēlē deviņas minūtes.

Latvija iegūst vairākumu, jo pret Ralfu Freibergu rupji nospēlē Peters Hohkoflers, kurš aizsargam ar rokām iebrauc sejā. Diemžēl arī trešo skaitlisko vairākumu izmantot neizdodas.

2.periods

Līdzjutēji pieprasa trešos, līdz pārtraukumam ir vēl divas iespējas, bet pēc 40 minūtēm paliek 2:0. Metienu attiecība fantastiska (50:8).

Rihards Marenis 39.minūtē panāk 2:0. Debitantam pirmais vārtu guvums pasaules čempionātos un kāds! No iemetiena apļa asā griezienā ar plaukstas metienu viņš trāpa tuvajā stūrī zem vārtu pārliktņa. Piespēles Emīlam Ģēģerim un Ralfam Freibergam.

Līdzjutēji arēnā taisa vilni, tāpat ik pa laikam skaļruņos tiek atskaņota “Prāta Vētra”. Uz ledus bez izmaiņām, Latvijas izlases hokejisti turpina uzbrukt un mest pa vārtiem, bet tur ir Bernards. Bet ja arī viņš jau ir bezspēcīgs, tad nevaram trāpīt arī tukšā vārtu stūrī, kā tas izdevās Robertam Bukartam.

Tūdaļ pat iespēja Rihardam Marenim pārsvaru dubultot, taču Bernards turpina rādīt brīnumus.

Beidzot! 1:0. Spēles 30.minūtē Roberts Bukarts no aizvārtes izslido uz tālo stūri, Rihards Bukarts piespēlē un vecākais no brāļiem ar nūjas neērto pusi raida ripu Itālijas izlases vārtos. Latvijai vajadzēja 37 metienus, lai atklātu rezultātu, bet beidzot Bernards ir kapitulējis.

Vairākumā lieliska iespēja Ronaldam Ķēniņam, bet atkal nekā, vietā Andreass Bernards.

Interesanti, ka Šveice spēlē pret Itāliju pirmajā periodā arī izdarīja 21 metienu, taču guva četrus vārtus, bet Zviedrija pret itāļiem pirmajās 20 minūtēs no 17 metieniem realizēja vienu.

1.periods

Pirmais periods pagājis ar Latvijas nospiedošu pārsvaru, metieni 21:2, tomēr tam nav nekāda svara, ja uz tablo joprojām ir 0:0. Treneriem pārtraukumā jāsapurina komanda. Itālijas izlasē labākais ir vārtsargs Andreass Bernards.

Itālijas izlases vārtsargs Andreass Bernards darbībā.

Latvija 30 sekundes pirms perioda beigām iegūst vairākumu, kuru pret Ralfu Freibergu atkal nopelna Marko Roza.

Spēle praktiski visu laiku notiek Itālijas izlases zonā, Latvijai liels pārsvars, taču… itālis Djego Kostners no kreisās malas uzmet pa vārtiem, ripa trāpa pa Gunta Galviņa kāju un ielec Kristera Gudļevska sargātajos vārtos. Tiesa, Bobs Hārtlijs pieprasa “trenera izaicinājumu”, jo ir aizdomas par aizmugures stāvokli itālim un tās piepildās. Tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanās vārtu guvumu atceļ. Latvijas izlasei šai epizodei jākļūst par modinātāja zvanu!

Vairākumā lielāko daļu pavadam Itālijas zonā, taču ripa īsti nekustas un arī pa īstam bīstamu metienu nav.

Kristeram Gudļevskim darba īsti nav, metieni 11:1 par labu Latvijai, taču ripa pagaidām spītīgi neiet vārtos. Latvijas iegūst vairākumu, kuru Marko Roza nopelna pret Robertu Bukartu.

Ja pirmajās divās spēlēs arī Latvijas izlases līdzjutējiem nācās spēkoties ar pretinieku (Austrijas un Šveices) faniem, kuri tad būs skaļāki, tad šoreiz fanu duelī pretinieks nav ieradies uz spēli. Atmosfēra tāda, kā Latvijas izlase spēlētu mājās.

Latvijas izlases hokejisti jau no spēles pirmās minūtes ir uzņēmušies iniciatīvu, taču pirmajās trīs minūtēs neizdodas uzveidot bīstamus momentus. Pretēji Arta Ābola teiktajam, ka Māris Bičevskis spēlēs ar Bukartiem, sākumā ar brāļiem laukumā devās Gints Meija.

Pirms spēles:

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgs Artis Ābols: “Šīs dienas mūsu lielākais pretinieks esam mēs paši. Ja spēlētājiem galvas būs vietās, tad nebūs problēmas, uzvarēsim. Mēs esam favorīti, taču jāspēlē tāpat kā pirmajos divos mačos, ja slidināsimies pa perimetru, būs problēmas, līdzīgi kā zviedriem pirmajos divos periodos. Ripa jādzen pretinieku zonas dziļumā, jāmet pa vārtiem un jānosedz pretinieku vārtsarga redzamība. Vārtos stāvēs Kristers Gudļevskis, Rodrigo Ābola vietā (šodien atgriežas Rīgā) spēlēs Teodors Bļugers, bet pie brāļiem Bukartiem būs Māris Bičevskis, taču mača gaitā var būt izmaiņas virknējumos.”