Latvijas un Krievijas izlases cīņa.

TIEŠRAIDE: Latvijas hokeja izlase zaudē Krievijai (1:3) 0

Latvijas hokeja izlase sestdien Ondreja Nepelas arēnā Bratislavā pasaules čempionāta spēlē tiekas ar spēcīgo Krievijas izlasi, kura tiek uzskatīta par šī čempionāta favorīti.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Latvijas izlase centīsies tikt pie trešās uzvaras turnīrā. Čempionāta ievadā Boba Hārtlija trenētā komanda ar 5:2 uzvarēja Austriju, tad cieta sāpīgu neveiksmi 1:3 pret Šveici, bet otrdien ar 3:0 uzvarēja Itāliju. Savukārt ceturtdien citā emocionālā cīņā Latvija ar 3:6 zaudēja Čehijai, lai gan pēc pirmā perioda bija vadībā ar 2:0.

Tikmēr Krievija ir izcīnījusi četras uzvaras, pēdējos trīs mačos neielaižot nevienus vārtus. Turnīra ievadā krievi ar 5:2 pieveica Norvēģiju, bet tad sekoja 5:0 pret Austriju, 3:0 pret Čehiju un 10:0 pret Itāliju.

Latvija – Krievija 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Vārti: 1:0 Oskars Cibuļskis (Miks Indrašis, vair.) 10:28; 1:1 Dmitrijs Orlovs (Iļja Kovaļčuks, Sergejs Plotņikovs) 20:27; 1:2 Ņikita Gusevs (Jevgēņijs Dadonovs, Ņikita Kučerovs, vair.) 23:50; 1:3 Ņikita Kučerovs (Artjoms Aņisimovs) 32:40.

Metieni: 27:33 (11:23 (5:13, 6:10, 16:10)

Latvija: Elvis Merzļikins; Oskars Cibuļskis – Artūrs Kulda, Rolands Ķēniņš – Teodors Bļugers – Rūdolfs Balcers; Kristaps Sotnieks – Kristaps Zīle, Miks Indrašis – Gints Meija – Lauris Dārziņš; Uvis Balinskis – Jānis Jaks, Roberts Bukarts – Māris Bičevskis – Rihards Bukarts, Rihards Marenis – Oskars Batņa – Emīls Ģēģeris; Mārtiņš Dzierkals.

3.periods

Latvija atzīstami nocīnījās ar Krievijas zvaigznēm, tomēr šoreiz par īsu – zaudējums 1:3. Trešajā periodā Latvija nomētāja Krieviju 16:10 (spēlē 27:33), taču vārtus pēdējās 20 minūtēs gūt neizdevās.

Latvija 1:53 sekundes pirms beigām noņem vārtsargu, vārti tukši, taču laukuma pretējā pusē neizdodas nostāties, lai gan ripa reizi nospurdz gar Krievijas vārtiem. Tad cenšoties glābt situāciju Uvis Balinskis viduszonā kritienā aizķer pretinieku un saņem divas soda minūtes. Tas arī viss.

Rūdolfs Balcers skaisti “iztamborē” caur krievu aizsardzību, taču metienam nedaudz pietrūkst. Latvijas izlases 21.numurs spēlē ne mazāk skaisti kā krievu superzvaigznes.

Rūdolfs Balcers (Nr.21) uzbrukumā.

Gints Meija un Ronalds Ķēniņš divatā izslido pret vienu aizsargu, taču Ronaldam ripa pārlec pār nūju un metiens nesanāk.

Spēli klātienē vēro 9084 skatītāji, kuri trešajā periodā gan nedaudz pieklusuši, jo īpaši krievi. Vai izdzertais alus dara savu?

Uzbrucēju virknējumi ir gana pamatīgi samiksēti un uzbrukumā savu spēli esam uzlabojuši, izveidojas vairāki labi momenti, taču taustāma labuma nav. Iespējas gan netrūkst.

Rūdolfam Balceram izdodas labs un ass metiens, tomēr Andrejs Vasiļevskis ir uzdevumu augstumos. Četru minūšu laikā Latvijas izlase izdarījusi jau piecus metienus. Vasiļevskim ir gana daudz ko darīt.

Elvis Merzļikins ir atpakaļ vārtos, Latvija vēl minūti un 36 sekundes vairākumā.

2.periods

Pēc otrā perioda Latvija zaudē ar 1:3. Metieni šajā trešdaļā 6:10, spēlē 11:23.

Lai dotu lielāku laiku atelpai, Elvis Merzļikins tiek nomainīts, laukumā dodas Kristers Gudļevskis.

Latvija kontrolē ripu, pēc Mika Indraša piespēles ripa trāpa pa Rūdolfa Balcera slidu, bet aizlido dažus centimetrus garām. Pēc Ņikitas Ņesterova pārkāpuma (aizmeta ripu) Latvija 31 sekundi iegūst iespēju spēlēt piecatā pret trim.

Pie laukuma apmales pret Rihardu Bukartu rupji nospēlē Ņikita Zadorovs. Tiesneši iedod tikai 2+10, Latvijai vairākums. Bukarts ilgi paliek guļot, bet uz soliņa atgriežas pats saviem spēkiem.

Pretinieku zonā cīņā par ripu tiek notriekts Oskars Batņa, kurš paliek uz ledus, bet pēc tam dodas uzreiz uz ģērbtuvi. Tiesneši gan nesaskata noteikumu pārkāpumu Dmitrija Orlova rīcībā. Latvijas līdzjutēji ļoti neapmierināti.

Paši iekrītam aizsardzībā, Kristaps Zīle netiek atpakaļ, Ņikita Kučerovs izslido viens pret Elvi Merzļikinu, Kristaps Sotnieks kritienā vēl cenšas izsist ripu, taču tā trāpa pa aizsarga nūju un ielido vārtos. 1:3.

Ņikita Kučerovs gūst vārtus.

Miks Indrašis aiz Krievijas vārtiem cenšas savā stilā piemuļķot Andreju Vasiļevski, bet tas neizdodas.

Šoreiz izturam divas minūtes, jo krievi spēlē neuzmanīgāk, zaudējot ripu. Uzreiz pēc atgriešanās laukumā lieliska iespēja Oskaram Cibuļskim, kuru Rūdolfs Balcers izvirza metiena pozicijā, taču ripa iestrēgts Andreja Vasiļevska plecā.

Atkal paliekam mazākumā. Oskars Cibuļskis pabīda tuvāk Elvja Merzļikina nūju vārtsargam, kas pēc noteikumiem nav atļauts.

Ripa pēc Ņikitas Kučerova metiena iesprūst Latvijas vārtu priekšā, Jevgēņijs Dadonovs to pamet uz kreiso stūri, kur viens pats ir Ņikita Gusevs, kurš raida ripu vārtu tīklā. Krievija izmanto skaitlisko vairākumu un diemžēl ir vadībā ar 2:1.

Latvijai mazākums. Artūrs Kulda tiesnešu uzskatā bloķē Artjomu Aņisimovu un nopelna divas soda minūtes. Ņikitas Kučerova līdzīgs gājiens pret Emīlu Ģēģeri paliek nepamanīts…

Nospēlētas tikai 27 sekundes un Dmitrijs Orlovs ar spēcīgu metienu no zilās līnijas “iedzen” ripu Latvijas izlases vārtos. 1:1.

1.periods

Pirmais periods noslēdzies, Latvija vadībā ar 1:0. Metieni 5:13.

Latvijai otra lieliskā iespēja – Gints Meija no asa leņķa uzmet pa vārtiem, Vasiļevskis ripu atsit priekšā, kur pirmais ir Artūrs Kulda, kuram gan vārtus gūt neizdodas. Noķērām krievus pretuzbrukumā.

Pēc NHL rezultatīvākā spēlētāja Ņikitas Kučerova metiena Latviju glābj vārtu stabs. Krievija visas četras minūtes mūsu zonā, daudz met, bet lielisks ir Elvis Merzļikins, jo īpaši pēc Ņikitas Guseva metiena.

Ronalds Ķēniņš izdara metienu, viņam salūzt nūja, kuras gabals trāpa pretiniekam, bet tiesneši iedod 2+2 soda minūtes. Būs grūti…

VĀRTI! Latvija izspēlē ripu līdz Oskara Cibuļska metienam, kurš pēc nelielas pauzītes trāpa Andreja Vasiļevska vārtos. Latvija ar savu otro metienu šajā spēlē panāk 1:0. Piespēle Mikam Indrašim.

Oho, Miks Indrašis nodemonstrē savu roku tehniku un Vladislavs Gavrikovs viņu aptur tikai ar pārkāpumu. Latvijas izlasei vairākums.

Abpusējs noraidījums, vārtu priekšā “ledu nesadala” Teodors Bļugers un Jevgēņijs Kuzņecovs. Tedis ar nūju dabū arī pa seju, taču abiem pa divām soda minūtēm.

Elvis Merzļikins ķer Dmitrija Orlova no zilās līnijas mesto ripu. Krieviem liels pārsvars, taču pa vārtiem viņi metuši tikai četras reizes.

Krievijai pirmā labā iespēja, taču Artjomam Aņisimovam noraujas metiens. Latvijai pagaidām momentu nav.

Otrās minūtes vidū Oskaram Cibuļskim salūzt nūja mūsu vārtu priekšā, taču izdodas izsviest ripu no zonas.

Krievijas izlase šajā čempionātā ielaidusi tikai divus vārtus, taču krievu mediji uzskata, ka viņu izlase ir slinka aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem veidot pretuzbrukumus. Lielisks vārtos bijis Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairījis 96,92% metienu.

Pirms spēles pie arēnas vizuāli vairāk ir Krievijas izlases līdzjutēji, kuri pirms mača pie viena no halles stūriem ar ūdenskrāsām krāsoja atbalsta plakātus. Latviešu arī netrūkst, jo no rīta Bratislavā ielidoja papildspēki, kas Slovākijā atlidoja ar fanu čārterreisu.

Pirms spēles:

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgs Artis Ābols: “Vārtus sargās Elvis Merzļikins. Spēlēsim ar sešiem aizsargiem, jo Ralfs Freibergs ir diskvalificēts, bet Guntis Galviņš šajā mačā nepiedalīsies savainojuma dēļ. Krievijas izlase ir ļoti meistarīga, viņi grib spēlēt ar ripu un darīt to skaisti. Nevis tāpēc, lai izrādītos, bet tāda ir viņu būtība. Krievija vārtus grib iemest skaisti, bet tieši šādā hokejā mēs varam viņus noķert uz pretuzbrukumiem. Mums ir jāuzrota piedurknes un smagi jāstrādā, tad būs iespējas.”