Latvijas hokeja izlase cīnās pret Zviedriju.

TIEŠRAIDE: Latvijas hokeja izlase dramatiski zaudē Zviedrijai (4:5) 0

Latvijas hokeja izlase pirmdien Ondreja Nepelas arēnā Bratislavā pasaules čempionāta spēlē ļoti svarīgā spēlē tiekas ar iepriekšējo divu gadu zelta medaļu ieguvēju Zviedriju.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11

Boba Hārtlija trenētajai Latvijas izlasei šī ir būt vai nebūt spēle. Uzvaras gadījumā tiks saglabātas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, bet zaudējot kaut punktu, cerības iekļūt astoņu labāko komandu vidū izplēnēs.

Čempionāta ievadā Latvijas izlase ar 5:2 uzvarēja Austriju, tad cieta sāpīgu neveiksmi 1:3 pret Šveici, bet ar 3:0 uzvarēja Itāliju. Tālāk emocionālā cīņā Latvija ar 3:6 zaudēja Čehijai, lai gan pēc pirmā perioda bija vadībā ar 2:0, bet sestdien ar 1:3 atzina turnīra galvenās favorītes Krievijas pārākumu.

Tikmēr Zviedrija ir izcīnījusi četras uzvaras. Tiesa, pasaules čempioni titula aizstāvēšanu sāka ar 2:5 zaudējot Čehijai, bet pēc tam ar 8:0 sagrāva Itāliju, ar vienādu 9:1 sagrāva Norvēģiju un Austriju, bet iepriekšējā mačā ar 4:3 sīvā cīņā uzveica arī Šveici.

Zviedrijas izlases rindās ir 21 NHL spēlētājs, bet vārtos hokeja superzvaigzne Henriks Lundkvists no Ņujorkas “Rangers” komandas.

Latvijas izlases vārtus sargās Kristers Gudļevskis, pēc vienas spēles diskvalifikācijas izciešanas ierindā atgriezies Ralfs Freibergs, savukārt pirmo maiņu veido, Lauris Dārziņš, Teodors Bļugers un Rūdolfs Balcers. Septītais aizsargs būs Kristaps Zīle, kamēr Jānis Jaks trešajā aizsargu pārī darbosies ar Uvi Balinski.

Latvija – Zviedrija 4:5 (0:1, 1:1, 3:2)

Vārti: 0:1 Eliass Petersons (Gabriels Landeskogs, Eliass Lindholms, vair.) 10:15, 1:1 Roberts Bukarts (Rihards Bukarts, Ralfs Freibergs, vair.) 29:35, 1:2 Adrians Kempe (Viljams Nīlanders, Jons Klingbergs) 33:38, 2:2 Roberts Bukarts (vair.) 41:11, 3:2 Jānis Jaks (Rihards Bukarts, Lauris Dārziņš) 43:42, 3:3 Antons Landers (Adrians Kempe) 49:00, 3:4 Patriks Hornkvists (Viljamss Nīlanders, Aleksandrs Venbergs) 50:09, 4:4 Roberts Bukarts (Miks Indrašis, Kristaps Sotnieks) 56:36.

Metieni: 29:35 (4:11, 13:12, 12:12).

Labākie spēlētāji: Roberts Bukarts – Adrains Kempe.

Latvija: Kristers Gudļevskis; Oskars Cibuļskis – Ralfs Freibergs, Lauris Dārziņš – Teodors Bļugers – Rūdolfs Balcers; Kristaps Sotnieks – Artūrs Kulda, Roberts Bukarts – Miks Indrašis – Ronalds Ķēniņš; Uvis Balinskis – Jānis Jaks, Gints Meija – Māris Bičevskis – Rihards Bukarts; Rihards Marenis – Oskars Batņa – Mārtiņš Dzierkals; Emīls Ģēgeris, Kristaps Zīle.

3.periods

Latvijas izlase iet uz visu banku, jo mums nepieciešama uzvara pamatlaikā. Vispirms, lai dotu iespēju atvilkt elpu, tiek veikta vārtsargu maiņa, Kristera Gudļevska vietā laižot Elvi Merzļikinu. Pusotru minūti līdz beigām Latvijas izlase noņem vārtsargu un spēlē ar sešiem laukuma spēlētājiem. Ripa danco pa Zviedrijas vārtu priekšu, taču tīklā nelec. Savukārt 33 sekundes pirms beigām tiek pārtverta Rūdolfa Balcera piespēle un Deniss Rasmusens to raida tukšos Latvijas vārtos 4:5. Tas ir viss Latvijas izlase zaudē un netiek šķiras no izredzēm par ceturtdaļfinālu.

Vēl jāspēlē trīs minūtes un 24 sekundes un zviedri saņem divu minūšu noraidījumu par laika vilcināšanu.

Fantastika, ko rāda Roberts Bukarts. Latvijai ātrs uzbrukums, ripa lido pa gaisu, bet Roberts kā tenisists to ietriec vārtos. Tiesneši vēl skatās video atkārtojumu, vai nebija spēle ar augstu paceltu nūju, taču viss bijis noteikumu robežās. Pēc tam Zviedrijas izlases galvenais treneris Rikards Grēnborgs pieprasa “trenera izaicinājumu”, vai šajā uzbrukumā Latvijai nav bijusi aizmugure. Diemžēl, bet līnijtiesneši skatoties atkārtojumu, secina, ka “zona” bijusi un vārtu guvums neskaitās, līdz ar to Roberts Bukarts netiek pie “hat-trick”. Arī tās nav (līnijtiesneši ļoti ilgi pēta atkārtojumu) un rezultāts ir neizšķirts 4:4, bet Robertam Bukartam “hat-trick”!!!

Šo aizraujošo maču klātienē vēro 9085 skatītāji.

Laurim Dārziņam izdodas labs metiens no zonas vidus, pēc tam Latvija kontrolē ripu, taču cīņā pie laukuma apmales izlases kapteinim tiek saskatīts strīdīgs noteikumu pārkāpums, jo viņš turējis pretinieka nūju. Latvijas izlasei divas minūtes jāspēlē mazākumā.

Un notiek ļaunākais… Minūti un deviņas sekundes vēlāk zviedri panāk 4:3. Latvijas izlases divi spēlētāji cīņā par ripu saduras ar pretinieku, taču ripa paliek pie zviedriem, Patrikam Hornkvistam no burzmas vārtu priekšā to iestumjot pāri līnijai. Jāspēlē pēc deviņas minūtes.

49.minūtē pēc Adriana Kempes reida pa mūsu zonu, viņš atrod iemetiena aplī Antonu Landeru, kurš neapstādinot ripu to triec starp Latvijas izlases vārtsarga Kristera Gudļevska kājsargiem. Atkal neizšķirts 3:3.

Grūti noticēt tam, kas notiek Bratislavā, bet Latvija 44.minūtē ir vadībā ar 3:2!!! Ļoti skaistus vārtus gūst Jānis Jaks. Lauris Dārziņš no kreisās malas piespēlē Rihardam Bukartam, tas izlaužas līdz vārtiem, bet ripa nonāk pa metienam Jānim Jakam, kurš pieslēdzies uzbrukumam un triec kaučuka gabalu tukšā vārtu stūrī.

Latvija trešo periodu sāk ar 1:25 minūti vairākumā, un otro reizi to izdodas izmantot, šoreiz kuriozā veidā. Ripa paliek ar Henrika Lundkvista muguras, zviedru aizsargs to cenšas izsviest ārā, taču trāpa savam komandas biedram Loi Eriksonam pa kāju un ripa rikošetā ielido vārtu stūrī. Precīzs metiens tiek ieskaitīts Robertam Bukartam, kurš pirms tam izdarīja metienu pa vārtiem. Robertam tie ir otrie vārti šajā spēlē. 2:2!

2.periods

Otrais periods mūsējo izpildījumā bija jau krietni labāks par pirmo, jo izdevās gūt vārtus un arī metienos bijām nedaudz pārāki (13:12). Žēl, ka pašu kļūdas dēļ ielaidām.

Latvijas 35 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām iegūst otro vairākumu spēlē, kad pēc ciņas pie laukuma apmales ar augstu paceltu nūju pret Ralfu Freibergu nospēlē Adams Larsons. Līdz sirēnai izdodas izpildīt vienu metienu no zilās līnijas. Pēdējā atpūtā Latvija dodas iedzinējos ar 1:2.

Perioda pēdējā minūtē lieliska iespēja Rūdolfam Balceram un Laurim Dārziņam izskriet divatā pret vienu aizsargu, taču neliela nesaprašanās un Balcera pārāk tāla piespēle uzbrukumu aprauj.

Diemžēl Latvijas puiši kļūdas pozicionāli, zviedriem pretuzbrukums četratā pret diviem, kuru ar ļoti precīzu metienu vis Kristera Gudļevska pleca noslēdz Adrians Kempe. Zviedri šādas kļūdas nepiedod – 1:2. Neizšķirtu izdevās noturēt vien četras minūtes.

Roberts Bukarts (Nr.71) saņem apsveikumus no komandas biedriem.

VĀRTI! Nostrādā brāļu Bukartu duets – Rihards iedod diagonālu piespēli vecākajam brālim Robertam, kurš no iemetiena apļa ar spēcīgu metienu trāpa Henrika Lundkvista sargāto vārtu tuvējā augšējā stūrī. Spēles 30.minūtē realizēts vairākums 1:1.

Eliass Petersons no asa leņķa netrāpa tukšos Latvijas vārtos, bet vēl brīdi vēlāk Latvijas izlase iegūst pirmo skaitlisko vairākumu, kad Olivers Ekmans-Larsons pa nūju uzsit Oskaram Batņam.

Beidzot arī Latvijai cik necik laba iespēja, bet Riharda Bukarta spēcīgi mestā ripa iestrēgst spēlētājos un līdz vārtiem netiek. Pēc tam bīstami uzmet arī Teodors Bļugers.

24.minūtē Eliasam Lindholmam lieliska iespēja panākt 2:0, taču zviedra metienu no tuvas distances atvaira Latvijas izlases vārtsargs.

Spēles otrā daļa sākusies ar lielu Zviedrijas izlases spiedienu uz mūsu vārtiem. Vairākas reizes jāglābj Kristeram Gudļevskim, kuram vienā gadījumā piepalīdz arī vārtu konstrukcija. Mūsējie līdz sviedru vārtiem īsti nav tikuši.

1.periods

Perioda beigu daļā Latvija izladara vēl divus metienus, taču tie ir patāli un nekādas briesmas nerada, Henrikam Lundkvistam viegli savācot ripu. Pirmā trešdaļa pagājusi Zviedrijas izlases zīmē, metieni 11:4.

Mazākums tiek izturēts, piedevām tikai nedaudz pietrūka, lai Teodors Bļugers aizsniegtos līdz ripai zviedru vārtu priekšā. Līdz šim Latvija pa Henrika Lundkvista vārtiem metusi tikai divas reizes.

Atkal Latvijai mazākums Oskars Cibuļskis divas soda minūtes nopelna par klupināšanu.

Uzreiz nākamajā uzbrukumā Latvijas izlasei teicama iespēja atjaunot neizšķirtu, uzbrukuma smailē esot Rūdolfam Balceram un Teodoram Bļugeram, taču pēdējam no tuvas distances metiens īsti nesanāk.

Komandas biedri sveic Eliasu Petersonu (Nr.40) ar gūtiem vārtiem.

Diemžēl mazākumā ielaižam vārtus. Kristeram Gudļevskim redzamību aizsedz divi mūsu spēlētāji, bet no iemetiena apļa spēcīgs plaukstas metiens izdodas vien 20 gadus vecajam Vankūveras “Canucks” spēlētājam Eliasam Petersonam, ripai atrodot ceļu vārtos. 0:1

Latvija 9.minūtē par turēšanu paliek mazākumā – divas soda minūtes nopelnīja Oskars Batņa.

Pirmajās sešās minūtēs abām komandām izdodas pa vienam bīstamam momentam, taču vārtsargi tiek galā bez problēmām.

Zviedrijai līdzjutēju ir vairāk, piedevām viņi uz šo spēli devās organizētā gājienā, pulcējoties pie 500 metru attālumā esošā tirgus. Tāpat kā iepriekšējās spēlēs, arī uz šo maču biļetes bija deficīts, jo arēna ir pilna. Neskatoties uz zviedru pārspēku, tribīnēs tāpat skan “Saurauj, sarauj, Latvija!”.

Pirms spēles:

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgs Artis Ābols: “Zviedri spēlē ar garām piespēlēm, lai izstaipītu aizsardzību. Centīsimies būt klāt un neļaut. Aizsargi ir ļoti slidojoši. Vai Lundkvistam ir kāda nosacīti vājā vieta? Tas, ka ir 37 gadi un labākie aiz muguras. Tiesnešu jautājumu ar spēlētājiem neesam cilājuši, tas ir pārrunāts ar izlases vadību.”