Jānis Timma (no labās) aizsardzībā pret Niku Kalatesu.

Timma plosās uz trīspunktu līnijas, bet “Olympiakos” zaudē grieķu derbijā 0

Latvijas izlases basketbolists Jānis Timma piektdien ULEB Eirolīgas spēlē iemeta piecus no sešiem tālmetieniem, taču viņa un Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Pireju “Olympiakos” Grieķijas derbijā viesos ar 80:93 zaudēja Atēnu “Panathinaikos” komandai.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Timma šajā spēlē guva 17 punktus, parādot savu rezultatīvāko sniegumu šosezon Eirolīgā, bet Strēlnieks savainojuma dēļ spēlei nebija pieteikts.

“Olympiakos” un “Panathinaikos” dueļi ir īpaši un grieķu grandu mači tiek gaidīti ar nepacietību. Arī šī spēle nelika vilties, jo tikai pēdējā ceturtdaļā Atēnu komanda nodrošināja drošu uzvaru, taču bezkompromisa cīņa ritēja visas 40 minūtes.

Pēc puslaika, kurā Timma sameta četrus trejačus, “Olympiakos” bija vadībā ar 48:41, taču spēles otrajā pusē mājinieki sakārtoja aizsardzību un ātri pārņēma vadību, beigās svinot gana drošu panākumu.

Timma spēlēja 29 minūtes un 42 sekundes, trāpot piecus no sešiem tālmetieniem un divus no četriem “sodiņiem”, bet divpunktniekus nemetot. Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izpildīja trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja trīs pretinieku pārkāpumus, nopelnot 18 efektivitātes rādītāja punktus.

“Olympiakos” rindās ar 26 punktiem izcēlās Georgs Printezis, bet “Panathinaikos” sastāvā ar 17 punktiem izcēlās lietuvietis Luks Lekavičs.

Tikmēr citā mačā Rolands Šmits otro reizi šosezon devās laukumā ULEB Eirolīgas spēlē, bet viņa pārtstāvētā “Barcelona” viesos ar 87:80 uzvarēja Maskavas apgabala “Himki” basketbolistus.

Šmits spēlēja 12 minūtes un 26 sekundes, taču punktus neguva, netrāpot pa vienam divpunktniekam un tālmetienam. Viņš gan tika pie vienas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra divas bumbas un pieļāva vienu kļūdu, nopelnot divus efektivitātes rādītāja punktus.

Barselonas labā Tomā Ertels guva 18 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles, bet “Himki” neglāba līdera Alekseja Šveda 27 punkti.