Jānis Timma
Jānis Timma

Timma un “Himki” panāk izlīdzinājumu Vienotās līgas pusfinālā 0

Latviešu basketbolists Jānis Timma trešdien guva desmit punktus VTB Vienotās līgas pusfināla otrajā spēlē, viņa pārstāvētajai Maskavas apgabala “Himki” komandai izcīnot uzvaru.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“Himki” viesos ar rezultātu 103:98 (21:23, 27:24, 31:25, 24:26) pārspēja Kazaņas “Unics” komandu, sērijā līdz trim uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Timma šajā mačā laukumā pavadīja 31 minūti un septiņas sekundes, kuru laikā realizēja abus divus divpunktu metienus un divus no trim tālmetieniem.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra trīs bumbas, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie 14 efektivitātes koeficienta punktiem.

“Himki” rindās ar 25 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aleksejs Šveds.

Maču tiesāja Latvijas vadošais basketbola soģis Oļegs Latiševs.

Nākamās divas spēles šajā sērijā notiks “Himki” laukumā.

“Himki” ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 3-0 pievieca “Astana” vienību, bet Kazaņas “Unics” ar tādu pašu rezultātu guva virsroku pār Igaunijas čempioni Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

Otrā pusfinālā ceturtdien pirmo spēli aizvadīs Maskavas CSKA un Sanktpēterburgas “Zeņit” komandas.

Timma ir vienīgais latvietis Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā, jo pirms tam ārpus tā palika Mārtiņa Meiera pārstāvētā Krasnojarskas “Jeņisej”, Jāņa Blūma pārstāvētā Permas “Parma” un Latvijas vicečempione “VEF Rīga”.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startēja 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startēja deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Himki” vienību.