“Tottenham grauj; “Real” izrauj uzvaru Amsterdamā 0

Uzvaras UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla pirmajās spēlēs trešdien izcīnīja pēdējo trīs gadu turnīra uzvarētāja Madrides “Real” no Spānijas un Totenhemas “Hotspur” no Anglijas.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80

“Real” viesos ar 2:1 (0:0) izrāva uzvaru pār Nīderlandes klubu Amsterdamas “Ajax”, uzvaras vārtus trīs minūtes pirms pamatlaika beigām gūstot Marko Asensio, kamēr Totenhemas “Hotspur” Londonā ar 3:0 (0:0) sagrāva Vācijas bundeslīgas līderi Dortmundes “Borussia”.

Spēle Amsterdamā sākās nedaudz negaidīti – ar lielu “Ajax” komandas spiedienu, Nīderlandes vienībai kontrolējot bumbu “Real” laukuma pusē. Pirmais bīstamais moments radās devītajā minūtē pie “Real” vārtiem, kad Nusara Mazrauī sistā bumba lidoja nedaudz garām vārtu stabam. Mirkli vēlāk jau “Ajax” vārtsargs Andrē Onana glāba pēc Vinisiusa Žuniora sitiena.

Puslaika vidū “Ajax” bija tuvu vārtu guvumam, jo Dušans Tadičš noribināja vārtu stabu. Ērika ten Hāga vadītā “Ajax” komanda turpināja spēlēt agresīvi un šķietami panāca savu, jo 37.minūtē Nikolass Taljafiko guva vārtus pēc viesu vārtsarga Tibo Kurtuā kļūdas izgājienā, taču vēlāk pēc VAR sistēmas noskatīšanās slovēņu tiesnesis Damirs Skomina lēma, ka Kurtā tika kavēts un precīzais sitiens netika ieskatīts. Zīmīgi, ka šie bija pirmie video tiesneša asistenta sistēmas neieskaitītie vārti Čempionu līgā.

Otrais puslaiks sākās ar “Real” presingu, un spēles 50.minūtē tuvu vārtu guvumam bija Karims Benzemā, taču sitienu atvairīja Onana. Minūti vēlāk jau “Ajax” brazīlietis Davids Neress bija tuvu vārtu guvumam, izgājienā pret Kurtuā uzsitot virsū beļģu vārtsargam. Spēles rezultāts tika atklāts 60.minūtē, kad pēc Žuniora piespēles vārtus guva Benzemā, raidot bumbu vārtu devītniekā.

Pēc gūtiem vārtiem “Rea” nosēdās aizsardzībā un ļāva “Ajax” veidot savus uzbrukumus. Vienā no tiem Hakims Ziječš lika sanākušajiem līdzjutējiem gavilēt. Davids Neress veica precīzu piespēli soda laukuma vidū un Marokas izlases spēlētājs nekļūdīgi sita vārtu apakšējā stūrī. “Ajax” komanda turpināja kontrolēt spēles gaitu, pastāvīgi veidojot uzbrukumus caur flangiem, taču vārtus guva “Real”, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Marko Asensio pēc Daniela Karvahala piespēles panākot 2:1.

Tikmēr Londonā notikušajā duelī pirmajā puslaikā vislabākā vārtu gūšanas iespēja bija viesiem – spēles 45.minūtē ar galvu sita franču aizsargs Dans Aksels Zagadū, kura kreisajā stūrī sisto bumbu atvairīja viņa tautietis Igo Lorī.

Otrā puslaika sākumā, 47.minūtē vadībā izvirzījās “Hotspur” futbolisti, pēc beļģu aizsarga Jana Vertongena no kreisās malas veiktas izcilas piespēles precīzi sitot dienvidkorejietim Honmiņam Sonam. Puslaika turpinājumā līdz pēdējai desmitminūtei bīstamu momentu pie vārtiem nebija līdz astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Vertongens pēc centrējuma uzbrukuma smailē saņēma bumbu un no tuvas distances raidīja to tīklā. Pašlaik 31 gadu vecajam Vertongenam šie bija pirmie vārti Čempionu līgā.

Tiesa, gūtie vārti neapstādināja mājiniekus, četras minūtes pirms pamatlaika beigām spāņu uzbrucējam Fernando Ļorentem pēc stūra sitiena vēlreiz sarūgtinot “Borussia” vienību un pieliekot punktu pārliecinošai londoniešu uzvarai.