Liecinot Kongresā, ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personiskais advokāts Maikls Koens salīdzināja prezidentu ar gangsteri, kas pieprasa aklu lojalitāti no padotajiem, un paļaujas, ka viņi melos, lai slēptu informāciju un aizsargātu viņu, pat ja tas nozīmētu likuma pārkāpšanu.
Liecinot Kongresā, ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personiskais advokāts Maikls Koens salīdzināja prezidentu ar gangsteri, kas pieprasa aklu lojalitāti no padotajiem, un paļaujas, ka viņi melos, lai slēptu informāciju un aizsargātu viņu, pat ja tas nozīmētu likuma pārkāpšanu.
Foto: J Scott Applewhite/AP/SCANPIX/LETA

Trampa personiskais advokāts atmasko prezidentu 1

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personiskais advokāts Maikls Koens ar zvērestu apstiprinātā liecībā Kongresa Pārstāvju palātas Uzraudzības komitejā paziņojis, ka Tramps jau iepriekš zinājis par vietnes “WikiLeaks” rīcībā esošajām e-pasta vēstulēm, kas nomelno viņa sāncensi Hilariju Klintoni 2016. gada prezidenta vēlēšanās, un nodēvējis prezidentu par “rasistu”, “blēdi” un “krāpnieku”.

Reklāma
Reklāma

Tramps pieprasījis aklu lojalitāti

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Koens, kurš gandrīz divdesmit gadus bijis Trampa personiskais advokāts un kārtojis daudzas delikātas lietas, savā liecībā apgalvoja, ka prezidents Tramps veicis manipulācijas ar finanšu rēķiniem, melojis par savām personiskajām biznesa interesēm Krievijā, atpircies no ārlaulības sakaru atmaskošanas un bijis sajūsmā, uzzinot, ka “WikiLeaks” rīcībā esošās Hilariju Klintoni nomelnojošās e-pasta vēstules tiks publiskotas 2016. gada vēlēšanu kampaņas laikā. Koens atzina, ka viņa rīcībā nav tiešu pierādījumu, ka Tramps vai viņa padomnieki būtu slepeni vienojušies ar Krieviju, lai panāktu viņa ievēlēšanu.

Tieši šis jautājums ir īpašā prokurora Roberta Millera vadītās izmeklēšanas centrā. Koens, kuram piespriests trīs gadu cietumsods par līdzdalību Trampa darījumos, salīdzināja prezidentu ar gangsteri, kas pieprasa aklu lojalitāti no padotajiem, un paļaujas, ka viņi melos, lai slēptu informāciju un aizsargātu viņu, pat ja tas nozīmētu likuma pārkāpšanu. “Es vairs neaizstāvu Trampa kungu,” viņš paziņoja.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mana lojalitāte Trampam ir maksājusi man visu: manas ģimenes laimi, draugus, advokāta licenci, manu firmu, iztiku, godu, reputāciju un drīz arī manu brīvību,” teica Koens, kurš maijā sāks izciest viņam piespriesto trīs gadu cietumsodu. “Es neklusēšu, ļaujot viņam tā izrīkoties pret valsti,” viņš piebilda. Viņš atzina, ka bijis “muļķis un izjūt kaunu” par savām darbībām Trampa aizstāvēšanā, un brīdināja likumdevējus par briesmām, akli ticot līderim, kas nav to pelnījis.

Koens melojis Trampa vārdā

Koens teica, ka viņš pēc Trampa vēlmes ir pārraudzījis naudas izmaksu divām sievietēm, kurām bijuši intīmi sakari ar prezidentu: pornofilmu aktrisei Stefānijai Klifordei un “Playboy” modelei Karenai Makdūgalai par klusēšanu, un piekritis melot par to sabiedrībai un prezidenta dzīvesbiedrei. Koens atzina, ka agrāk melojis, ka Tramps neesot zinājis par šo atpirkšanās darījumu, lai gan tieši Tramps viņam bija devis rīkojumu to nokārtot.

Koens piebilda, ka viņam palicis “nekļūdīgs iespaids”, ka Tramps vēlas, lai viņš melotu liecībā Kongresā par viņa nekustamo īpašumu projektu Maskavā, lai gan prezidents to tieši nebija teicis. Savulaik Koens bija izteicies, ka stātos ceļā uz Trampu mērķētai lodei, bet tagad viņš apsūdzējis prezidentu federālos likumpārkāpumos kampaņas finansēšanā, ziņo aģentūra “AP”. Analītiķi atzīmē, ka Koena uzstāšanās Kongresā bija augstākās amatpersonas liecināšana pret amatā esošu prezidentu kopš Baltā nama bijušā padomnieka Džona Dīna liecības pret prezidentu Ričardu Niksonu, kas noveda pie viņa atkāpšanās 1974. gadā.

Galavārds jāsaka prokuroram Milleram

Prezidents Tramps, kurš ieradies Vjetnamā uz sarunām ar Ziemeļkorejas līderi Kimu, tviterī pavēstījis, ka Koens “darījis sliktas lietas, kas nav saistītas ar Trampu, un melo, cenšoties samazināt sava ieslodzījuma laiku”. Uzzinājis, ka Koens savā liecībā atzinis, ka viņam neesot tiešu pierādījumu par prezidenta kampaņas darbinieku slepenu vienošanos ar Krieviju, Tramps atzina, ka esot “nedaudz iespaidots”.

Koens paziņoja, ka Tramps nebija cerējis uzvarēt ne priekšvēlēšanās, ne arī kļūt par prezidentu: “Viņam kampaņa vienmēr bija tikai reklāmas iespēja tirgū.” Koens liecināja, ka dzirdējis Trampa uzticības personu Rodžeru Stounu, kurš apsūdzēts par melošanu Kongresam un kura darbību izmeklē prokurors Millers, 2016. gada kampaņas laikā sakām tobrīd vēl prezidenta kandidātam Trampam, ka vietne “WikiLeaks” gatavojas publiskot negatīvu informāciju par Hilariju Klintoni.

Reklāma
Reklāma

Pēc ASV izlūkdienestu informācijas, Klintones e-pastu uzlauza Krievijas urķi un vēlāk publiskoja “WikiLeaks”. Koena ieskatā, prezidenta Trampa vecākā dēla tikšanās 2016. gada jūnijā Ņujorkā viesnīcā “Trump Tower” ar Kremlim pietuvināto juristi Natāliju Veseļņicku “raisa aizdomas”, kas būtu jākliedē prokurora Millera veiktajā izmeklēšanā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.