Hokeja treneris Ainars Bērziņš (pa kreisi) pirms treniņa sagaida audzēkņus pie halles ieejas un pirmais pienākums visiem ir roku dezinfekcija.
Hokeja treneris Ainars Bērziņš (pa kreisi) pirms treniņa sagaida audzēkņus pie halles ieejas un pirmais pienākums visiem ir roku dezinfekcija.
Foto: Ilmārs Stūriška

Jaunie sportisti mazliet sabijušies, tomēr priecīgi un apņēmības pilni. “LA” viesojās Jelgavā 0

Mazliet sabijušies, tomēr priecīgi un apņēmības pilni – jaunajiem sportistiem un treneriem atkal satikšanās pagājušajā nedēļā bija īpaša. “LA” viesojās Jelgavā, lai uzzinātu, kā treniņu process atsācies hokejistiem, futbolistiem un peldētājiem.

Reklāma
Reklāma

Gara diena

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

“Pirmajā dienā lielākajiem pat vairāk bija jāatgādina par noteikumu ievērošanu nekā mazajiem,” atzīst hokeja treneris Ainars Bērziņš.

Varot redzēt, ka vecāki bērniem izskaidrojuši, ko nedrīkst darīt, citādi treniņus atkal var nākties atcelt, un viņi to cītīgi cenšas ievērot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vairākums jaunāko vecuma grupu audzēkņi hallē ierodas jau ģērbti hokeja formās, dažam kājās arī slidas, lai no vecāku mašīnas varētu tieši doties uz ledus.

Ģērbtuves ir pieejamas, tajās ik pa diviem metriem salīmētas uzlīmes, kur drīkst sēdēt. Arī uz ledus visiem jābūt vismaz nūjas atstatumā vienam no otra, tādējādi notiek tikai slidošanas un tehnikas prasmju uzlabošana divas reizes nedēļā.

Treniņus atsākuši arī daiļslidotāji un šorttrekisti.

“Mums viss sakārtots tā, lai viena bērnu grupa halli atstājusi, pirms ierodas nākamā, ir starpposms, ģērbtuves dezinfekcija, līdz ar to diena izvēršas ļoti gara. Jārēķinās, ka ir attālinātās mācības, tāpēc nevaram sākt desmitos no rīta,” stāsta Jelgavas Ledus sporta skolas direktors Aivars Zeltiņš.

“Visi pēc treniņiem noilgojušies un grib atgriezties vismaz kaut kādā režīmā, īpaši vecākā gada gājuma puiši, kuriem garas pauzes traucē gatavoties nākamajai sezonai. Process gana sarežģīts, arī treneriem ļoti augsta atbildība, lai spētu visu ievērot. Tomēr labāk šādi atgriezties pie treniņu plāna nekā nedarīt neko.”

“LA” viesošanās brīdī treniņš notika U-15 grupai. Uz ledus darbojās 11 hokejisti un treneri – vārtsargi Rihards Cimermanis, kurš ir galvenais, un karjeru pirms pieciem gadiem beigušais Dmitrijs Žabotinskis.

Vecākiem šobrīd ledus arēnā ieeja liegta un treneri pasmaida – šie noteikumi būtu saglabājami arī pēc vīrusa ierobežojumu beigām, lai bērniem nebūtu jādala uzmanība starp treneri un vecākiem, kuri arī bieži vēlas dot padomus.

Reklāma
Reklāma

Lielāko daļu no treniņu izmaksām sedz pašvaldība, un vecāku līdzmaksājums krīzes dēļ netiks samazināts, jo ledus sporta veidiem tas ir simbolisks – 28 eiro.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem treniņus atsākuši censoņi no septiņu gadu vecuma. Hokeja virslīgas komanda “Zemgale/LLU” kopīgi netrenējas, jo lielajiem šis parasti ir klusāks laiks un nometnes atsākas jūlija vidū.

Budžets samazināsies, bet par sastāvu skaidrības vēl pamaz.

“Ceram, ka varēs rīkot vasaras nometnes, jo tas ir ļoti svarīgs posms. Bez tā nākamā sezona var iesākties ar neproduktīvu darbu, īpaši profesionālajā līmenī,” piebilst Aivars Zeltiņš.

Acis un ausis

Tikmēr futbolā sviedrus lej arī Jelgavas meistarkomanda, cerot, ka jūnijā startēs sezona.

“Esam sākuši trenēties, tikai futbols īpatnējs – jāietur divu metru distance, ar plikām rokām nedrīkst bumbu ņemt, viss tiek dezinficēts pirms un pēc treniņa, katram spēlētājam ir pudelīte ar vārdu un uzvārdu. Jāsadzīvo ir ar šo kārtību, esam pielāgojušies,” norāda futbola kluba “Jelgava” valdes loceklis Ainārs Tamisārs.

Vienīgā problēma esot atgriezt ārzemniekus, kuri martā devās prom, tostarp galveno treneri baltkrievu Oļegu Kubarevu un divus viņa tautiešus asistentus.

Pagaidām atļauja netiek dota un Kubarevs visus treniņus vēro caur videokameru, dodot norādījumus “Skype”, bet viņa acis un ausis laukumā ir palīgs Aleksandrs Cauņa, kuru arī plāno pieteikt Latvijas čempionātam, jo vajadzības gadījumā ap 15 minūtēm varētu nospēlēt.

Jelgavnieki uzcēluši savu bāzi ar diviem laukumiem.

Tur, kur lielās komandas spēlētāji agrāk novietoja automašīnas, šobrīd savilktas līnijas, lai jaunieši, ierodoties uz treniņu, ievērotu divu metru distanci.

No 450 akadēmijas audzēkņiem 25 pateikuši, ka pagaidām netrenēsies, bet trīs ir pieteikušies sākt. “Visi bērni aizdomīgi viegli saprot noteikumus, un nekādi pārpratumi nav bijuši.

Bāzei ir divas ieejas, lai divas grupas var paralēli trenēties, uz katra laukuma 25 cilvēki.

Starp treniņu grupām ir nevis piecas minūtes, bet pusstunda. Puiši ierodas saģērbušies un laukuma malā pārvelk apavus,” saka Tamisārs.

Apmeklējums mazināsies

Latvijas Lauksaimniecības universitātes peldbaseins atvērts tikai treniņu procesam. Peldēšanas apmācības nodarbības nenotiek, tāpat arī pieaugušie netiek laisti, jo izkontrolēt noteikumu ievērošanu nebūtu reāli.

“Vecākiem izziņots – ja uzskata, ka valstī esošā situācija nav pietiekami droša, lai laistu bērnus uz treniņiem, tad ir tiesīgi nenākt un no mēneša maksas atbrīvoti,” skaidro Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktores vietnieks Māris Lindenbaums.

“Esam apgādāti ar dezinfekcijas līdzekļiem, visi tiek nemitīgi instruēti, pie durvīm, ģērbtuvēm, dušām, baseina ir izliktas zīmes par diviem metriem. Lai dušu darba laiks nepārklātos, treniņa beigas ir ar piecu minūšu atstarpi.

Vienā celiņā ir trīs četri bērni, mums ir seši celiņi, tā ka vienlaikus var peldēt 24 cilvēki. Tomēr negaidām, ka apmeklējums būs tāds kā parasti. Arī motivācija šobrīd ir nenoteikta, jo nav zināms, kad būs sacensības un kam gatavoties.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.