Ieva Pulvere (no kreisās) un Aija Brumermane pret Šopronas “Uniqa” komandu.

“TTT Rīga” Eirolīgas ceturtdaļfinālā tiksies ar pagājušā gada čempionēm 0

Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā “TTT Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra pēdējās – četrpadsmitās – kārtas mačā savā laukumā ar rezultātu 71:79 (27:30, 11:18, 18:19, 15:12) piekāpās šī turnīra vicečempionei Šopronas “Uniqa” no Ungārijas.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Zaudējot trešdienas mačā, rīdzinieces B grupā ieņēma ceturto vietu un ceturtdaļfinālā tiksies ar pērnās sezonas Eirolīgas čempioni Jekaterinburgas “UGMK” no Krievijas. Ceturtdaļfinālā komandas sacentīsies sērijā līdz divām uzvarām, turklāt augstāk izsētā komanda iegūst tiesības pirmo un, ja nepieciešams, trešo spēli aizvadīt savā laukumā.

Trešdienas mačā “TTT Rīga” komandā rezultatīvākā bija Kristīne Vītola, kura guva 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, 16 punkti un astoņas bumbas zem groziem bija Aijai Brumermanei, 12 punktus guva Šeja Pedija, bet desmit punkti bija Katei Krēsliņai.

Tikmēr pretiniecēm ar 23 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Kendisa Duprē.

Ķēra, bet nenoķēra

Rīdzinieces lielāko daļu no pirmās ceturtdaļas atradās iedzinējos līdz trīs minūtes pirms ceturkšņa beigām Aija Brumermane ar metienu no groza apakšas panāca neizšķirtu 18:18. Minūti vēlāk Karlīne Pilābere ar “sodiņiem” izvirzīja vadībā “TTT Rīga” vienību, nākamās pusminūtes laikā komandām apmainoties diviem tālmetieniem (25:24). Tiesa, ceturksni uzvarēt gan neizdevās, pirmās desmit minūtes zaudējot ar 27:30.

Otrā ceturkšņa ievadā pretinieces panāca sešu punktu pārsvaru, bet, lielākoties patiecoties Guntai Baško, “Uniqa” handikaps pirmajās minūtēs nekļuva vēl lielāks. Tiesa, ceturtdaļas otrajā pusē neizdevās apturēt viešņu līderes un pirmais puslaiks tika zaudēts ar 38:48.

Otro puslaiku laukuma saimnieces uzsāka ar pakaļdzīšanos, un četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām pēc Vītolas “trejača” komandas šķīra tikai pieci punkti (50:55). Tiesa, pēc tam sekoja vairāki pretinieču precīzi metieni un pirms mača noslēdzošajām desmit minūtēm rīdzinieces bija iedzinējos ar 56:67. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē mājinieces pietuvojās līdz mīnus sešiem punktiem (68:74), taču mača gaitu lauzt nespēja un cieta zaudējumu ar rezultātu 71:79.

Šo abu pirmā apļa duelī Rīgas komanda viesos piedzīvoja neveiksmi ar 55:68.

Vēl šodien šajā apakšgrupā Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo” mājās ar 94:92 pagarinājumā pārspēja Stambulas “Fenerbahce” komandu, bet Kurskas “Dinamo” viesos ar 87:62 uzveica Antakjas “Hatay”.

B gupas līderpozīcijā ar 13 uzvarām 14 spēlēs ir Kurskas “Dinamo”, kam ar astoņām uzvarām seko Šopronas “Uniqa”, Stambulas “Fenerbahce” un “TTT Rīga” komandas. Tālāk ar sešiem panākumiem ir Salamankas “Perfumerias Avenida” vienība, aiz kuras ar piecām uzvarām seko Antakjas “Hatay” un Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”, kamēr divus panākumu guvusi Pirejas “Olympiakos”.

“TTT Rīga” Eirolīgā iepriekšējo reizi spēlēja no 2007. līdz 2011.gadam. Nevienā no četrām sezonām Latvijas komandai neizdevās izkļūt no apakšgrupas.