“TTT Rīga” izcīna pārsteidzošu uzvaru Turcijā 0

“TTT Rīga”, kas pēc astoņu sezonu pārtraukuma atgriezusies Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā, ceturtdien pamatturnīra otrajā spēlē viesos ar rezultātu 77:74 (18:21, 21:20, 15:16, 23:17) pārspēja spēcīgo Turcijas klubu “Hatay”, svinot pirmo uzvaru turnīrā.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

“TTT Rīga” rindās rezultatīvākā ar 20 punktiem bija Kate Krēsliņa, 19 punkti bija Šejai Pedijai, ar 12 punktiem izcēlās Gunta Baško, bet 11 punkti bija Baibai Eglītei. Savukārt 11 atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles bija Kristīnei Vītolai.

Tikmēr “Hatay” komandā ar 21 punktus atzīmējās beļģiete Hinda ben Abdelkadere, bet 14 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija amerikānietei Kortnijai Perisai.

Rīdzinieces spēles pirmajās četrās minūtēs realizēja tikai pāris metienus, kā rezultātā nonāca iedzinējos ar 4:11. Atspēlēšanos ievadot pieredzējušajām Guntai Baško un Aijai Brumermanei, ceturtdaļas otrajā pusē izdevās pietuvoties pretiniecēm, pēc Šejas Pedijas tālmetiena rīdziniecēm atrodoties iedzinējos vairs tikai ar vienu punktu (18:19).

Otrajā ceturtdaļā laukuma saimnieces turējās 4-7 punktu attālumā, bet pēc Baibas Eglītes diviem veiksmīgiem uzbrukumiem “TTT Rīga” panāca izlīdzinājumu 31:31. Lai gan pretinieces atkal nedaudz attālinājās, Kristīne Vītola 24 sekundes pirms puslaika beigām izlīdzināja rezultātu (39:39). “Hatay” spēles pirmā puslaika beigās iemeta divus “sodiņus”, tādējādi “TTT Rīga” pārtraukumā devās ar divu punktu deficītu.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs ar Pedijas gādību rīdzinieces ieguva četru punktu pārsvaru (48:44), rīdziniecēm lielāko daļu no trešās ceturtdaļas atrodoties vadībā. Tiesa, pēdējā minūtē ielaistais tālmetiens lika pirms ceturtās ceturtdaļas atrasties iedzinējos ar 54:57.

Spēles ceturtā nogriežņa sākumā pa trejacim iemeta arī Krēsliņa un Pedija, amerikānietei izvirzot Rīgas klubu vadībā ar 62:61. Turpinājumā pusminūtes laikā piecus punktus iemeta Krēsliņa, kura panāca jau 67:61 “TTT Rīga” labā. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām savu vārdu no tālienes teica arī Aivija Slotere, kura viešņām panāca jau desmit punktu handikapu – 73:63.

Tiesa, turpinājumā rīdzinieces savus metienus nerealizēja un pieļāva kļūdas, kas pretiniecēm ļāva pietuvoties līdz mīnus četriem punktiem (73:69). Tomēr, tuvojoties mača pēdējai minūtei, leģionāres Slotere un Pedija panāca 77:69, atjaunojot viešņām drošu vadību. Pēdējā minūtē “Hatay” pietuvojās līdz vienam precīzam metieniem (77:74), taču rīdzinieces nosargāja vadību un svinēja uzvaru.

Vēl šodien šajā grupā spēli aizvada Grieķijas komanda Pirejas “Olympiakos” un Ungārijas vienība Šopronas “Uniqa”.

Trešdien šajā apakšgrupā zvaigžņotā Krievijas komanda Kurskas “Dinamo” savā laukumā ar 83:62 apspēlēja Francijas vienību “Flammes Carolo”, bet Aijas Putniņas pārstāvētā Spānijas komanda Salamankas “Perfumerias Avenida” pagarinājumā ar 88:82 uzvarēja Turcijas klubu Stambulas “Fenerbahce”.

B apakšgrupā divas uzvaras divās spēlēs izcīnījusi “Dinamo”, bet viens panākums divās cīņās ir “TTT Rīga”, “Hatay”, “Flammes Carolo”, “Perfumerias Avenida” un “Fenerbahce” basketbolistēm. Tikmēr ar zaudējumiem līdz šim vienīgajās cīņās sezonu iesākušas “Uniqa” un “Olympiakos” vienības.

Jau ziņots, ka “TTT Rīga” pirmajā Eirolīgas mačā teju visu spēli negaidīti bija vadībā pret spēcīgo “Dinamo”, un cīņas izskaņā Latvijas komandai bija iespēja izspēlēt pēdējo uzbrukumu, tomēr komandas kapteines Ievas Pulveres kļūda piespēlē neļāva izraut negaidītu uzvaru, spēlei noslēdzoties ar sāpīgu zaudējumu (69:70).