Kristīne Vītola (ar bumbu) uzbrukumā pret Kvanitru Halingsvortu.

Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā “TTT Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas grupu turnīra otrā apļa pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 70:73 (17:22, 19:11, 12:25, 22:15) piekāpās Krievijas komandai Kurskas “Dinamo”, kas pulcē vairākas šī sporta veida zvaigznes.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

“TTT Rīga” rindās teicamu sniegumu demonstrēja Kristīne Vītola, kura guva 26 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, 12 punkti un deviņas bumbas zem groziem bija Aivijai Sloterei, 11 punktus guva Ieva Pulvere, bet desmit punkti bija Šejai Pedijai.

Uzvarētājām ar 27 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās amerikāniete Brīena Stjuarta, 16 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Turcijas basketbolistei Kvanitrai Holingsvortai, bet 16 punktus guva serbiete Sonja Petroviča.

Rīdzinieces spēles pirmajās trīsarpus minūtēs panāca vadību ar 10:4, bet pēc tam vairāk nekā četras minūtes nespēja iekarot pretinieču grozu, mājiniecēm veicot 13 punktu izrāvienu. Uz to “TTT Rīga” atbildēja ar desmit bezatbildes punktiem, otrās ceturtdaļas trešajā minūtē viešņām panākot neizšķirtu 22:22.

Ceturtdaļas turpinājumā viešņām izdevās neitralizēt vairākus pretinieču uzbrukumus, kā rezultātā izdevās panākt sešu punktu pārsvaru (36:30). Līdz puslaika beigām “Dinamo” gan trīs punktus atguva, “TTT Rīga” basketbolistiem pārtraukumā dodoties ar rezultātu 36:33 savā labā.

Mājiniecēm 18 punkti pēc kārtas

Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Latvijas komanda ieguva jau astoņu punktu pārsvaru, bet turpinājumā nespēja apturēt pretinieču līderi Brīenu Stjuartu un ielaida 18 punktus pēc kārtas, kā rezultātā nonāca iedzinējos ar 43:53. Turpinājumā Aivija Slotere ar pāris precīziem metieniem samazināja “Dinamo” pārsvaru, taču otrā laukuma galā atkal nācās atzīt Stjuartas pārākumu.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē, pateicoties Vītolas precīzajiem metieniem, “TTT Rīga” divreiz pietuvojās līdz mīnus septiņiem punktiem, bet vēlāk Slotere panāca 61:66. Viešņu izrāvienu ar tālmetienu apturēja Stjuarta, un turpinājumā “TTT Rīga” pāris reizes pietuvojās līdz sešu punktu deficītam, bet 14 sekundes pirms finālsvilpes Šeja Pedija no soda metienu līnijas panāca 68:71. Vēlāk, mīnus trīs ar “sodiņiem” panāca arī Vītola, tiesa, pēdējās sekundēs atspēlēties neizdevās, kā rezultātā tika ciests zaudējums ar rezultātu 70:73.

“Spēle bija ļoti sīva, viss izšķīrās tikai trešajā ceturtdaļā, kad pretiniecēm bija 18 punktu izrāviens. Spēlējām bez piektā numura [centra Aijas Brumermanes], kurai mačā Šopronā salauza degunu, tāpēc ceturtajiem numuriem zem groziem bija grūta cīņa.

Tāpat bija grūti apturēt Holingsvortu un Stjuarti. Mums ir maza rotācija, šobrīd neesam augumā gara komanda,” pēc mača sacīja kluba galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Abām komandām sīva spēkošanās bija arī pirmajā aplī, rīdziniecēm savās mājās zaudējot ar rezultātu 69:70.

Vēl šajā apakšgrupā Turcijas komanda Stambulas “Fenerbahce” savā laukumā ar rezultātu 76:68 (22:12, 18:25, 21:18, 15:13) pārspēja Grieķijas vienību Pirejas “Olympiakos”.

B grupas kopvērtējumā uzvaras visās astoņās spēlēs guvusi Kurskas “Dinamo”, kam ar piecām uzvarām seko Stambulas “Fenerbahce”, bet tālāk ar četrām uzvarām septiņos mačos Šopronas “Uniqua” un Salamankas “Perfumerias Avenida”, bet četri panākumi astoņās cīņās ir “TTT Rīga” komandai. Piektā ar trim panākumiem ir Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”, kamēr divus panākumus guvusi Antākijas “Hatay”. Savukārt Pirejas “Olympiakos” zaudējusi visās astoņās spēlēs.

Labākās četras vienības cīnīsies Eirolīgas izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālā.

Kurskas “Dinamo” komandu pārstāv tādas zināmas basketbolistes, kā amerikāniete Brīena Stjuarta (pērnā gada Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempione, sezonas un finālsērijas vērtīgākā spēlētāja, kā arī Pasaules kausa ieguvēja un turnīra MVP), spānietes Marta Šargaja un Anna Krusa (Pasaules kausa bronzas medaļas laureātes), serbiete Sonja Petroviča, kā arī krievietes Aļona Kirilova un Tajana Vidmera.