Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takas.
Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takas.
Foto: LETA

Tūristiem jauns garais maršruts – Latvijas un Igaunijas “Mežtaka” 0

Ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu sākts projekts “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka””, informē Lauku tūrisma asociācijā “Lauku Ceļotājs”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Projekta mērķis ir izveidot marķētu garās distances pārgājienu maršrutu, kas apmēram 1050 km garumā vijas cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz pat Tallinai – divu valstu galvaspilsētām, kuru vēsturiskajiem centriem ir UNESCO statuss.

Mežtaka sāksies Rīgā, ies cauri Gaujas nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai un Veclaicenei.

CITI ŠOBRĪD LASA

Igaunijā turpināsies cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas krastu – līdz Tallinai.

Mežtakas maršruts tiks sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa 20 km dienā. Mežtaka iekļaus visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus – augus, zvērus, sēnes u.c. To varēs iet dažādos gadalaikos – pavasaros, kad Gaujas krastos ziedēs ievas, vasarās, kad Peipusa un Ziemeļigaunijas piekrastē varēs doties peldēt, gan rudeņos, kad upju ielejas krasti slīgs rudens lapu zeltā.

Maršrutā Igaunijas daļā ietilps Lahemā nacionālais parks un Ziemeļigaunijas krasts, kas ir Baltijas valstu iespaidīgāko akmeņu, ūdenskritumu un klinšu zeme.

Tikmēr no jūnija līdz septembra beigām notiks Mežtakas apsekojumu pārgājieni, kuros ikviens ir aicināts piedalīties, pēc izvēlas noejot 12 – 27 km dienā. Mežtaku visā garumā ies un gājienus vadīs Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis, kurš arī dalībniekiem stāstīs par mežu, dabu, sugām un apkaimē esošajām kultūrvēstures vērtībām. Apsekojuma pārgājienu laikā katrai dienai tiks veidoti detalizēti maršruta apraksti, kas projekta gaitā būs pieejami Mežtakas ceļvedī un interneta vietnē.

Projekta ietvaros, līdz 2021. gada jūnijam, iesaistot vietējo sabiedrību, pašvaldības un uzņēmējus, ir paredzēts dabā apsekot visu maršruta teritoriju un maršrutu marķēt dabā, uzstādīt informācijas stendus un norādes zīmes.

Maršruts ir paredzēts plašai mērķauditorijai: aktīviem tūristiem, ģimenēm ar bērniem, dabas vērotājiem, vēstures entuziastiem, tāpat arī vietējiem un ārvalstu tūristiem. Lai spētu piedāvāt mērķauditorijai atbilstošus pakalpojumus, ir paredzēts piesaistīt uzņēmējus Latvijā un Igaunijā: naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus, tūrisma gidus, vietējo produktu ražotājus un citus.

Reklāma
Reklāma

Projekta realizācijā sadarbojas 10 partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, AS “Latvijas valsts meži”, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Igaunijas Lauku tūrisma organizācijas, Lauku tūrisma asociācija “Lauku Ceļotājs”.

Mežtaka tiek veidota projekta “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka”” ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.