Uvertīra aprīļa cīņām 0

Latvijas sieviešu basketbola līgā atkal ir intriga, pilnas tribīnes un SK “Cēsis” – “TTT Rīga” sāncensība.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas sieviešu čempionāta rāmo plūdumu, kura pirmajā pusē zelts kārtējo reizi šķita karams “TTT Rīga” komandas kaklā, izjauca Cēsu kluba prezidenta Krišjāņa Kļaviņa neizsīkstošā vēlme izgriezt pogas Rīgai un tās galvenajai dāmu basketbola komandai. Pēc Jaunā gada komandu papildinājušas divas Latvijas izlases spēlētājas Anda Eibele un Santa Dreimane, sestdien pirmo reizi spēlēja Lielbritānijas izlases dalībniece Kimberlija Batlere, otrdien klāt būs arī astoņas reizes WNBA zvaigžņu spēlē pabijusī Nikeša Seilsa. Pirmais trauksmes zvans par karstu pavasari atskanēja aukstā janvāra vakarā Rīgā, kad SK “Cēsis” sagādāja pagaidām vienīgo zaudējumu “TTT Rīga” komandai.

Sestdien abas turnīra favorītes laukumā satikās atkal. Cēsīs sen neredzētas auditorijas – 500 skatītāji! – priekšā. No turnīra tabulas viedokļa spēlei būtiska nozīme nebija. Cēsis regulāro sezonu beigs otrajā vai trešajā vietā, taču tā vai šitā, pusfinālā būs jāspēlē pret “RTU Merks”. “TTT Rīga” jau pirmā vieta ir kabatā un treneru skati pašlaik vairāk vērsti Baltijas līgas virzienā. Tomēr spēle pie pilnām tribīnēm – tā vairs nav ikdiena ne vienai, ne otrai komandai. Ņemot vērā Cēsu komandas pēdējos papildinājumus, mājinieces šķita favorītes un spēles sākumā to pārliecinoši apliecināja. Skaists un kustīgs uzbrukums, agresīva aizsardzība, veiksmīga Batleres debija – pirmās ceturtdaļas izskaņā divreiz tika panākts +10 (23:13 un 25:15). Tomēr spēles atlikušajā daļā “TTT Rīga” meitenes parādīja raksturiņu. Šobrīd rīdzinieces atstāja saspēlētākas komandas iespaidu un lēnītēm lauza spēles gaitu uz savu pusi. Ar agresīvu aizsardzību, ar mazliet negaidīti atklātām līderēm Ditu Rozenbergu un Sabīni Dukāti, ar visas komandas iespēlētām shēmām. Trešās ceturtdaļas izskaņā Cēsis nodrebēja un piecas minūtes zaudēja ar 2:14. Uz tablo tas no 52:48 pārvērtās par 54:62. Lai kā mājinieces centās, piecelties līdz galam neizdevās.

“Samaksājām par savām aizsardzības kļūdām, kas gan ļāva gūt punktus pretiniecēm, gan nobremzēja mūsu uzbrukumu. Varbūt kaut kur pietrūka spēks, arī rezervistēm īsti neizdevās iekļauties spēlē. Nekas traģisks nav noticis. Šī spēle mums vairāk bija kā mācību viela, kas jāuzlabo, domājot par iespējamo cīņu par čempioņu titulu. Žēl, ka šādas spēles nav vairāk un šajā ziņā “TTT Rīga”, kas piedalās arī Baltijas līgā, ir labākā situācijā. Nav iemesls celt degunus augšā un visu komandu gaida smags darbs,” spēli komentēja Cēsu galvenā trenere Ilze Ose-Hlebovicka.

“Paredzēju, ka šādā spēlē būs sākuma stresiņš. Varbūt tādēļ aizsardzībā bija nolaistas rokas, bet pret tādām meistarēm tas neiet cauri. Tur vairs nederēja uzmundrinājumi, tur vajadzēja arī kādu skarbāku vārdu. Otrais puslaiks parādīja – ja katra spēlētāja izmanto savus trumpjus, ja visas izskrien aizsardzībā, ja uzbrukumā līderēm atrodas vēl kāda palīdze, tad mums parādās iespējas. Ap spēles 15. minūti noķērām savu vilni un noturējāmies uz tā līdz galam. Protams, ka atsevišķās pozīcijās, īpaši garajā galā, mums pietrūkst spēlētājas,” sprieda “TTT Rīga” treneris Aigars Nerips.

Uvertīra aprīļa cīņām (būšu korekts – ar piebildi, ja abas komandas tajās satiksies) ir izspēlēta. Trīs Latvijas izlases kandidātes, divas labas leģionāres un pietiekami pieredzējušas palīdzes – braucot pa spēlētāju uzvārdu ailēm šķiet, ka neraugoties uz sestdienas zaudējumu, Cēsis ir izteiktas favorītes. Tikai jau tagad ir skaidrs, ka zeltu nevar vinnēt Seilsa, Batlere vai Eibele. Zeltu var vinnēt komanda. Vai pēdējie papildinājumi neizjauks jau labi iespēlēto komandas kodolu un nesabojās mikroklimatu? Vai ilgi gaidītās leģionāres būs labā sportiskajā kondīcijā un spēs savas domas attiecīgi no Londonas olimpiādes un WNBA sezonas pārkārtot uz mazajām Latvijas cīņām? Rēbusi, kuru atrisināšanai cēsniecēm nav daudz laiks.

Augstākā līmeņa spēļu pieredze “TTT Rīga” meitenēm ir mazāk kā lielveikala plauktā iegūlušam Mārupes gurķim. Komandas līderei Ievai Krastiņai ir tikai 21 gads, pārējos sestdienas Cēsu skalpētāju jaunība ir visai līdzīga – Dukātei 18, Rozenbergai 19, Šurkusai 20, vairāk kā 20 minūtes spēlējušajām Brīdiņai un Veiderei pa 17, Pavlovskai 22. Nenokārtotas darba atļaujas dēļ vēl nevar spēlēt baltkrieviete Alla Muravskaja (26), taču arī ar viņu pieredzes trūkums būs jūtams. Tomēr jaunība nav netikums! Sestdienas uzvara un veiksmīgā spēle Baltijas līgā jaunajām meitenēm dod pārliecību par sevi. Fizisks spēks pietiks. Basketbola izpratnes ziņā komandas izskatās labi sagatavota – kur pietrūkst meistarība, lietā tiek likta kārtība. “TTT Rīga” meitenes pavasari var gaidīt kā savu lielo iespēju. Lai pierādītu, ka ir izkāpušas no jaunatnes basketbola. Būs interesanti.

LSBL ČEMPIONĀTS

SK “Cēsis” – “TTT Rīga” 64:71 (25:19, 39:37, 52:54). Horelika 15+10AB, Batlere 14, Dreimane 11, Jākobsone, Eibele pa 8; Dukāte 20, Rozenberga 18, Šurkusa, Krastiņa pa 12.

Turnīra tabula: 1. “TTT Rīga” 25-1, 2. SK “Cēsis” 19-6, 3. “RTU Merks” 17-7, 4. “Liepājas papīrs” 13-13, 5. “TTT juniores” 11-14, 6. “DU” 10-16, 7. “LU” 5-20, 8. U-16 izlase 0-23.