Publicitātes foto

Uzņēmuma pārstāve skaidro, kas notiek, ja atkritumu šķirošanas konteineros tiek samesti nesašķiroti atkritumi 3

To, kā jāšķiro atkritumi, zina teju ikviens. Jautājums tikai, vai zinām, kā to darīt pareizi? Turklāt, vai ir skaidri zināms, kādi ir Latvijai nospraustie mērķi atkritumu šķirošanā?

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Kā RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis…” skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, tad jāsāk ar to, ka vistālākais mērķis noteikts 2035. gads, kad atkritumu poligonos drīkstēs noglabāt tikai 10% no gadā radītajiem sadzīves atkritumiem. Tas nozīmē, ka vismaz 65% no ikdienā radītajiem atkritumiem būtu jāpārstrādā. “Lai sasniegtu šo mērķi, svarīgs aspekts ir dalītā atkritumu vākšana, kad mēs jau sašķirojam atkritumus tad, kad tos radām,” norāda speciāliste.

“Ja mēs pareizi šķirojam atkritumus, tad mums ir iespēja tos pārstrādei nodot bez maksas,” raidījumā skaidro uzņēmuma “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa, “Ja mēs nerunājam par naudu, bet globālām tēmām, jo vairāk mēs nododam otrreizējā pārstrādē, jo mazāk jaunu primāro izejmateriālu mums ir nepieciešams. Tas nozīmē, ka mēs tajā brīdī patērējam mazāk ūdens, elektrību un citus resursus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr uzņēmuma “CleanR” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa mierina tos, kuriem šķiet, ka reizēm atkritumu mašīna tik un tā sašķirotos atkritumus saber vienā nodalījumā: “Viena no biežākajām situācijām ir tāda, ka atkritumu savācēji pēc konteinera atvēršanas konstatē, ka kāds visus savus nešķirotos atkritumus tāpat sametis vienā konteinerā, kas paredzēts sašķirotajiem atkritumiem. Diemžēl tādā gadījumā esam spiesti visus atkritumus mest kopā pie visiem pārējiem atkritumiem un vest uz “Getliņiem”.

Viņa skaidro, ka cilvēkiem jāņem arī vērā, ka automašīnas, kas izved šķirotos un nešķirotos atkritumus izskatās vizuāli vienādas, tomēr katru dienu tās tiek norīkotas savā specifiskajā reisā. “Protams, mēs nekādā veidā neesam ieinteresēti iedzīvotāju sašķirotos atkritumus jaukt kopā ar nešķirotajiem,” skaidro uzņēmuma pārstāve.

Visu raidījumu “Būtu zinājis” skaties šeit.