LETA

VAAD konstatē bakteriālo iedegu 21 paraugā no augļkokiem Rīgā, Kurzemē un Zemgalē 0

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) augļu koku slimību – bakteriālo iedegu  – šogad atklājis 21 paraugā, kas no ābelēm, bumbierēm un vilkābelēm ņemti Rīgas, Kurzemes un Zemgales reģionos, pavēstīja VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ūdre.

Reklāma
Reklāma

 

TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste norādīja, ka VAAD ir pieņēmis lēmumu par fitosanitāro pasākumu piemērošanu – apstādījumus, kuros konstatēts šis augu karantīnas organisms, atzīt par bakteriālo iedegu perēkli, un teritoriju trīs kilometru rādiusā ap perēkli – par buferzonu. Inficētos augļkokus plānots iznīcināt, taču precīzu iznīcināmo koku apmēru pagaidām nav iespējams nosaukt.

Ūdre sacīja, ka bakteriālā iedega konstatēta Jelgavas novada, Vilces pagasta zemnieku saimniecības “Akmentiņi” komercdārzā un piemājas dārzā augošajām bumbierēm, kā arī vienā piemājas dārzā Tukumā, Abavas ielā 6, augošajai bumbierei. Tāpat slimība konstatēta Jelgavas novada, Elejas pagastā mājvietā “Rušiņas” piemājas dārzā augošajām bumbierēm, ābelēm un vilkābelēm, kā arī Saldū, Ganību ielā 11, piemājas dārzā augošajām ābelēm. Bakteriālo iedegu VAAD speciālisti atklājuši arī Slampē, Tukuma novadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa norādīja, ka VAAD inspektori līdz 6.septembrim kopā veikuši 1145 pārbaudes bakteriālās iedegas atklāšanai. Pārbaudes VAAD veica komercdārzos, piemājas dārzos, apstādījumos, stādaudzētavās un savvaļā. Veicot pārbaudes, VAAD ir noņēmis 510 paraugus, no kuriem 504 ir izanalizējis.

Latvijā bakteriālā iedega pirmo reizi konstatēta 2007.gada jūlijā. Visplašāk bakteriālās iedegas bija izplatīta Zemgalē. 2011.gadā VAAD atklāja tikai vienu perēkli Zemgalē, bet 2012.gadā bakteriālās iedegas Latvijā netika konstatētas.