Foto: LETA/EPA

Vācija skeptiska par ideju grozīt robežu starp Kosovu un Serbiju 0

Vācija ir skeptiski noskaņota pret ideju par robežas grozīšanu sarunās starp Kosovu un Serbiju, trešdien paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Māss vizītē Albānijā norādīja, ka pastāv bažas par domino efektu.

Kosovas prezidents Hašims Tači sacījis, ka robežas grozīšana, kas paredzētu teritoriju apmaiņu, tiktu iekļauta Eiropas Savienības (ES) vadītajās sarunās ar Serbiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vietējie mediji ziņoja, ka vienošanās ietvaros apgabals Kosovas ziemeļos ap Mitrovicu, kur lielākoties dzīvo serbi, varētu tikt apmainīts ar etnisko albāņu pārsvarā apdzīvotu teritoriju Serbijas dienvidos.

ASV un ES jau gadiem ilgi cenšas panākt attiecību uzlabošanos Kosovas un Serbijas starpā.

Belgrada faktiski zaudēja kontroli pār pamatā albāņu apdzīvoto Kosovu 1999.gadā pēc NATO militārās iejaukšanās, bet 2008.gadā Priština vienpusējā kārtā pasludināja neatkarību no Serbijas.

Kosovas neatkarību jau atzinušas vairāk nekā 110 valstis, tostarp 23 no 28 ES dalībvalstīm, taču Serbija bijušo provinci joprojām uzskata par savas teritorijas sastāvdaļu. Šo nostāju atbalsta arī Belgradas sabiedrotā Krievija.

Ar ES starpniecību Serbija un Kosova 2013.gadā noslēdza vispārējo vienošanos par attiecību normalizāciju, tomēr abas puses apsūdz viena otru tās svarīgāko noteikumu neievērošanā.

Joprojām pastāv nopietnas domstarpības gan enerģētikas, gan izglītības, gan Kosovā dzīvojošo serbu minoritātes tiesību jautājumos.

Kosovā joprojām dzīvo aptuveni 120 000 etnisko serbu. Aptuveni 90% no Kosovas 1,8 miljoniem iedzīvotāju ir albāņi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.