Vai Somijas hokejisti spēs sagādāt sensāciju un uzvarēs Krieviju?

Vai būs Krievijas un Kanādas fināls? 0

Slovākijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā šodien tiks aizvadītas abas pusfināla spēles, kur pirmajā cīņā spēkosies Krievijas un Somijas izlases, bet dažas stundas vēlāk cīņā par finālu dosies Kanādas un Čehijas valstsvienības.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Favorīti šajos dueļos ir Krievijas un Kanādas hokejisti.

Bratislavā pirmo cīņu par finālu aizvadīs Krievijas un Somijas izlases un šī mača sākums paredzēts plkst. 16.15 pēc Latvijas laika. Maču tiešraidē translēs kanāls “360 TV”.

Krievija šogad pasaules meistarsacīkstēs vēl nav zaudējusi nevienu spēli un tai čempionāta rezultatīvāko spēlētāju saraksta pieciniekā ir divi uzbrucēji – Ņikita Kučerovs (16 punkti) un Ņikita Gusevs, kuram ir par punktu mazāk. Tikmēr Somijas izlasē ar desmit rezultativitātes punktiem līderis ir Sakari Maninens.

Krievijas komanda šogad uz čempionātu ir ieradusies ar teju vai visiem Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošajiem līderiem, to skaitā ir Aleksandrs Ovečkins, Jevgēņijs Malkins, Kučerovs un vārtsargs Andrejs Vasiļevskis. Tikmēr Somijas izlasē NHL pieraksts šosezon ir tikai diviem hokejistiem, jo lielākā daļa ir savākti no vietējā čempionāta. Viņu starpā ir arī jaunais talants Kāpo Kako, kuru šī gada NHL draftā, visticamāk, izvēlēsies ar otro kārtas numuru.

Abas komandas pasaules čempionātā pēdējo reizi tikās 2017.gadā, kad cīņā par trešo vietu ar 5:3 pārāki bija Krievijas hokejisti. Savukārt pēc šī čempionāta abas komandas pārbaudes spēlēs ir tikušās vēl astoņas reizes, uzvaras dalot uz pusēm.

Kopš 1992.gada piecus čempiontitulus izcīnījusī Krievija astotniekā ir bijusi vienmēr no 2005.gada, bet pērn krievi apstājās ceturtdaļfinālā. Divkārtējā pasaules čempione Somija labāko astotniekā tikusi vienmēr kopš laikiem, kad augstākajā divīzijā spēlē 16 izlases. Somi iepriekšējo reizi pusfinālā tika pirms diviem gadiem, tomēr zaudēja divas spēles un samierinājās ar ceturto vietu.

Ko čehu uzbrukums spēs pret Kanādu?

Savukārt otrajā pusfināla spēlē plkst. 20.15 spēkosies Kanāda un Čehija, maču tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Čehija šogad demonstrē lielisku uzbrukumu, esot otrā labākā vārtu guvēja turnīrā, kamēr Kanāda šajā rādītājā ieņem piekto vietu.

Kanāda ceturtdaļfināla spēlē pēdējā sekundē neticami izglābās pret Šveices valstsvienību un vēlāk papildlaikā spēja gūt panākumu, bet grupu turnīrā tā finišēja kā līdere, par diviem punktiem apsteidzot Somiju. Tikmēr Čehijas izlase šajā čempionātā rādījusi gana stabilu sniegumu, grupu turnīru noslēdzot otrajā vietā, izcīnot sešas uzvaras un reizi zaudējot.

NHL spēlētājiem pārpildītajā Kanādas izlasē pusfināla spēlē sastāvā atgriezīsies tās labākais vārtu guvējs Antonī Mantā, kurš čempionātā izcēlies ar septiņiem vārtiem septiņās spēlēs. Tikpat vārtus guvis arī Marks Stouns, tomēr viņš ir aizvadījis par vienu spēli vairāk. Savukārt Čehijas izlasē izteikts līderis ir tās kapteinis Jakubs Vorāčeks, kurš vidēji spēlē guvis divus rezultativitātes punktus, kopumā iekrājot 16 punktus.

Abas komandas 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs spēkojās pat divas reizes, kad grupu spēlēs ar 3:2 pārāki bija čehi, bet cīņā par trešo vietu komandas tikās atkārtoti, uzvaru ar 6:4 izcīnot kanādiešiem.

Pusfināla spēļu uzvarētājas cīņā par zelta godalgām dosies svētdien plkst. 21.15 pēc Latvijas laika, bet bronzas spēle ir paredzēta pāris stundas agrāk plkst. 16.45. Abas spēles tiks aizvadītas Bratislavā.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase ceturtdaļfinālā neiekļuva un turnīru noslēdza desmitajā vietā.

Pērn pasaules čempionāta finālā Zviedrijas izlase pēcspēles metienos ar 3:2 uzvarēja Šveices izlasi, gūstot otro titulu pēc kārtas, savukārt bronzu ieguva ASV izlase, kas čempiontitulu nav izcīnījusi jau kopš 1960.gada. Visas trīs pērnā gada medaļnieces šoreiz zaudēja ceturtdaļfinālā.