Linards Jaunzems spēlē pret Rakveres “Tarvas”.

Vai Lemberga sankcijas jau tagad ietekmē BK “Ventspils”? Kurzemnieki negaidīti zaudē Rakverē 0

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas iepriekšējās sezonas čempione BK “Ventspils” piektdien negaidīti cieta zaudējumu pret Jura Umbraško trenēto Rakveres “Tarvas” komandu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

Kurzemnieki viesos atzina pretinieku pārākumu ar rezultātu 78:87 (24:23, 24:21, 15:20, 15:23).

BK “Ventspils” komandai šī nedēļa bijusi pārdomu pilna, jo pirmdien ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC), balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Aivaram Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Lembergs teju ceturtdaļgadsimtu ir bijis BK “Ventspils” prezidents, bet no Ventspils brīvostas pārvaldes saņemtais atbalsts veido aptuveni trešdaļu no kluba budžeta. Klubam ar brīvostu ir noslēgts 438 244 eiro vērts līgums par reklāmas aktivitāšu īstenošanu 2019.gadā basketbola spēļu laikā.

Lembergam paliekot kluba prezidenta amatā, pastāv ļoti liela iespēja, ka naudas plūsma (vismaz no Ventspils brīvostas) var apsīkt. Uzvaras sportā tiek izcīnītas laukumā, taču arī apkārt notiekošais var atstāt iespaidu. Tiesa, šajā gadījumā lielāku lomu noteikti spēlē ventspilnieku saspringtais spēļu grafiks. Vēl trešdien viņi Ungārijā izcīnīja uzvaru FIBA Eiropas kausa otrā posma pirmajā mačā, bet divas dienas vēlāk jau cīnījās “cīsiņu” pilsētā.

Lai kā tur arī būtu, BK “Ventspils” apvienotajā čempionātā cieta trešo zaudējumu 12 aizvadītos mačos.

Kurzemniekiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Timotijs Šortss, 14 punktus iemeta Māris Gulbis, bet 11 punkti bija Ronaldam Zaķim. Gulbis un Zaķis katrs izcīnīja arī pa septiņām atlēkušajām bumbām.

Tikmēr “Tarvas” komandā ar 24 punktiem atzīmējās Tomass Hamiltons. Mājinieki pēdējā ceturtdaļā veica izrāvienu 14:2, no viena punkta deficīta panākot 11 punktu pārsvaru (78:67). Atlikušajās trīs minūtēs ventspilnieki nespēja lauzt spēli un cieta zaudējumu.

Sestdien “Ventspils” viesosies pie Tallinas “TalTech”, bet nākamajā trešdienā būs atkal spēle FIBA Eiropas kausā. Grafiks skarbs, bet profesionālai komandai ar to jārēķinās.

Līdz piektdienai ventspilnieki visu turnīru ietvaros bija svinējuši piecas uzvaras pēc kārtas, bet tagad Latvijas-Igaunijas līgā kurzemnieki ar deviņām uzvarām 12 mačos ir atkāpušies uz ceturto vietu. Savukārt Rakveres basketbolisti 13 cīņās tikuši pie septiņiem panākumiem, kas dod sesto pozīciju.

“Tarvas” galvenais treneris Umbraško karjeras laikā divreiz pārstāvēja “Ventspili”, 2003.gadā ar Kurzemes komandu kļūstot par Latvijas čempionu.