Foto: Maslov Dmitry/SHUTTERSTOCK

Vai pilsētu pagalmos drīkst barot putnus 2

“Kaimiņiene pie mājas regulāri baro putnus: ar maizi, graudiem, ēdienu atliekām. Man pret to nekas nebūtu pretī, bet putnu barošana ar laiku mājas priekšā ir radījusi netīrību. Vai putnu barošana pie daudzdzīvokļu mājas vispār ir atļauta?” jautā Aina L.

Reklāma
Reklāma

Likums neaizliedz

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Neviens normatīvais akts neaizliedz barot dzīvniekus pie daudzdzīvokļu ēkām (piemēram, kaķus vai putnus), bet kaimiņam, kurš to dara, ir jārūpējas, lai pēc dzīvnieku barošanas vide paliek tīra, skaidro SIA Latvijas Namsaimnieks mārketinga projektu vadītāja Kristina Bišofa.

Ja kāds no iedzīvotājiem vēlas ierīkot putnu barotavu vai kaķu māju un tā tiks izvietota kopīpašuma teritorijā, atbilstīgi Dzīvokļa īpašuma likuma 16. un 18. panta noteikumiem par tās izveidi nepieciešama piekrišana no pārējiem dzīvokļu īpašniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzīgi kā ar mazdārziņu ierīkošanu pie mājas, arī barotavu drīkstēs izveidot, ja tam piekrīt vairāk nekā puse no dzīvojamās ēkas dzīvokļu īpašniekiem. “Katrā atsevišķā situācijā būtu jāvadās no attiecīgās pilsētas saistošajiem noteikumiem.

Savukārt, ja rīcībā ir informācija par personām, kuras regulāri baro putnus un kaķus un tas veicina netīrību pie mājas, taču mierīgu pārrunu ceļā ar kaimiņu neizdodas rast risinājumu, var informēt pašvaldības policiju, norādot konkrēto adresi vai vietu,” stāsta Kristina Bišofa.

Piemēram, Rīgas domes saistošie noteikumi paredz aizliegumu publiskās vietās spļaut, izmest atkritumus, nokārtot dabiskās vajadzības tam neparedzētās vietās. Pārtikas produktu atliektu izmešana, to skaitā veicot putnu un kaķu barošanu, var tikt atzīta par atkritumu izmešanu tam neparedzētā vietā, par ko var uzlikt sodu līdz 71 eiro.