Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Miķelis Rēdlihs cīņā pie pretinieku vārtiem.

Vairākumā zaudēti vārti “Dinamo” sagādā kārtējo neveiksmi 0

Rīgas “Dinamo” otrdien KHL spēlē savā laukumā nespēja gūt vārtus, paši ielaida spēlējot vairākumā, un ar 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) zaudēja Habarovskas “Amur” vienībai.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Rīdziniekiem šis bija pirmais “sausais” zaudējums šajā sezonā.

Mačs iesākās augstā tempā, turklāt jau trešajā minūtē “Amur” nopelnīja noraidījumu, ko par spēles laika vilcināšanu nopelnīja viesu komandas vārtsargs Jevgeņijs Aļikins. Tiesa, vairākums Latvijas klubam nebija veiksmīgs, jo tikai 23 sekundes vēlāk pretuzbrukumā uz rīdzinieku vārtiem aizskrēja Pāvels Dedunovs, kurš pārspēja Kristeru Gudļevski un atklāja cīņas rezultātu.

Vairākumu mājinieki tā arī neizmantoja, turklāt vismaz mača sākumā aktīvāku sniegumu demonstrēja viesi no Habarovskas, bet pēc Mihala Jordāna metiena tiesneši devās skatīties videoatkārtojumu, lai paskatītos, vai ripa nav šķērsojusi laukuma līniju.

Otrās trešdaļas ievadā laba iespēja panākt neizšķirtu bija Miķelim Rēdliham, taču viņš nespēja Laura Dārziņa piespēlēto ripu raidīt teju tukšos vārtos. Laukumā starp abām komandām bija līdzvērtīgs, bet aktīvs hokejs. Tiesa, tas nebija bagāts ar vārtu gūšanas iespējām. Otrā perioda vidū noraidījumu nopelnīja Dārziņš, bet rīdzinieki aizsardzībā spēlēja ļoti disciplinēti un neļāva pretiniekiem tikt pie saturīgiem metieniem, tādējādi mazākumu izturot.

Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes līdz otrās trešdaļas beigām pretuzbrukumā aizskrēja Rīgas “Dinamo” rezultatīvākais hokejists Līnuss Videls, tomēr viņa metienu meistarīgi tvēra Aļikins. Vēl pašās beigās rīdzinieki radīja spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet rezultāts tā arī nemainījās, vēl joprojām vadībā ar 1:0 esot “Amur” hokejistiem.

Arī trešajā trešdaļā saglabājās augsts spēles temps, kas gan joprojām nebija bagāts ar bīstamām vārtu gūšanas iespējām. Ar vēlmi atspēlēties rīdzinieki centās radīt spiedienu uz “Amur” vārtiem. Tiesa, Habarovskas komanda prasmīgi un disciplinēti spēlēja aizsardzībā, tikpat kā neļaujot Rīgas “Dinamo” nopietni apdraudēt vārtus.

Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs “Amur” bija pamatīgi nosēdušies aizsardzībā, gaidot mājinieku uzbrukumus. Jau priekšpēdējā minūtē Gudļevskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Rīdziniekiem izdevās izdarīt vairākus bīstamus metienus, tomēr teicams vārtos bija Aļikins. Vārtus mājinieki tā arī neguva, mačam noslēdzoties ar Habarovskas vienības uzvaru.

Par mača varoni kļuva Aļikins, kurš atvairīja 34 rīdzinieku metienus, kamēr Gudļevskis tika galā ar 21 no 22 raidījumiem. Tāpat mājinieku rindās laukumā devās uzbrucējs Koltons Gilīss, kurš tikai pirmdien pievienojās komandai.

Rīgas “Dinamo” šosezon KHL čempionātā 18 spēlēs ir izcīnījusi septiņas uzvaras, ar 15 punktiem ieņemot astoto vietu Rietumu konferencē, bet “Amur” ar 11 punktiem 17 mačos ir Austrumu konferences 11.pozīcijā.

Nākamās trīs spēles Latvijas klubs aizvadīs viesos.