“VEF Rīga” komanda

“VEF Rīga” ar izcilu otro puslaiku izcīna pirmo uzvaru LBL finālā 0

“VEF Rīga” komanda svētdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas pirmajā spēlē izbraukumā otrajā puslaikā atspēlējās no iedzinēju lomas un ar rezultātu 81:75 (12:17, 19:23, 25:18, 25:17) uzvarēja valsts čempioni “Ventspili”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Sērijā līdz četrām uzvarām “VEF Rīga” izvirzījusies vadībā ar 1-0. Nākamais mačs trešdien notiks “Arēnā Rīga”.

“VEF Rīga” sastāvā šajā mačā 18 punktus iemeta Džabrils Durems, bet 17 punktus pievienoja Mareks Mejeris, kurš aizvadīja pirmo spēli pēc deguna lūzuma. Vēl 15 punktus pievienoja Glens Kouzijs.

Savukārt “Ventspils” labā 17 punktus guva Rihards Lomažs, bet 15 punktus pievienoja Ingus Jakovičs, kamēr Ronaldam Zaķim 12 punkti.

Pirms šī mača “Ventspils” komandas pieteikumā atgriezās iepriekš ilgāku laiku savainotais saspēles vadītājs Ārons Džonsons, bet “VEF Rīga” vienībā atkal spēlēt bija gatavi iepriekš traumas guvušie Mejeris un Roberts Stumbris. Spēles sākums labāk aizritēja ventspilniekiem, kuri pirmajās minūtēs ieguva 12:2 vadību. Pēc šāda pavērsiena “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis ņēma minūtes pārtraukumu, kas viesiem palīdzēja atgūties un gūt četrus punktus pēc kārtas. Lai arī ventspilnieki turpināja atrasties drošā vadībā, pirmās ceturtdaļas beigās pa tālmetienam realizēja Mejeris un Durems, panākdami vairs tikai 12:17.

Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmās desmit minūtes, bet “VEF Rīga” komandai tobrīd joprojām piederēja iniciatīva, turklāt Durems pirmajā minūtē ar tālmetienu panāca vairs tikai 18:19. “Ventspils” pretiniekiem gan neļāva sevi panākt, bet neilgu brīdi pēc tam Latvijas čempioni atkal veica izrāvienu un panāca 32:24. Šo pārsvaru mājinieki arī noturēja un puslaiku noslēdza ar 40:31.

Otrajā puslaikā “VEF Rīga” basketbolistiem izdevās mainīt cīņas ritējumu. Lai arī vēl sākumā ventspilnieki spēja panākt arī 12 punktu vadību, Andrejs Gražulis un Stīvs Zeks ar sešiem punktiem pēc kārtas palīdzēja rīdziniekiem pietuvoties līdz 45:47. Pēc tam gan svarīgu tālmetienu iemeta Lomažs, tomēr tik un tā iniciatīvu bija ieguvuši rīdzinieki, kuri pēc Arta Ates divpunktu gājiena divas minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām panāca neizšķirtu 52:52.

“Ventspils” gan neļāva pretiniekiem pārņemt vadību, bet noslēdzošās desmit minūtes sākās ar nelielu mājinieku pārsvaru – 58:56, bet pirmo reizi šajā spēlē priekšā saviem pretiniekiem “VEF Rīga” izvirzījās noslēdzošā ceturkšņa sākumā, kad divus punktus guva Gražulis. Ventspilnieki gan saņēma gana ievērojamu nokdaunu, jo pēc tam piecu punktus pēc kārtas guva Kouzijs, kas viesiem ļāva panākt jau 66:59 vadību.

Bez šiem basketbolistiem teicamu otro puslaiku aizvadīja Durems, kurš ar precīziem metieniem izcēlās svarīgākajos brīžos. Rīdzinieki pēc tam savu pārsvaru spēja palielināt līdz deviņiem punktiem. “Ventspils” pēdējā minūtē samazināja deficītu līdz piecu punktu tiesai (75:80), tomēr Jakovičs pamanījās neiemest divus tālmetienus pēc kārtas, kā rezultātā uzvaru guva “VEF Rīga”.

Zīmīgi, ka, skaitot kopā Latvijas-Igaunijas līgas un LBL spēles, ventspilnieki pirms šī mača bija guvuši 34 uzvaras pēc kārtas.

Finālsērijā līdz četrām uzvarām mači pamīšus norisināsies Ventspils Olimpiskajā centrā un “Arēnā Rīga”, nākamajām spēlēm notiekot 8., 11. un 14.maijā. Ja būs nepieciešams vairāk spēļu, tās paredzētas 17., 19. un 21.maijā.