Vojtehs Hrubans ticis garām “VEF Rīga” veterānam Jānim Blūmam.

“VEF Rīga” Čehijā spēlē kā pa viļņiem un piedzīvo smagu zaudējumu 0

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra desmitajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 56:75 (15:21, 13:23, 10:10, 18:21) cieta zaudējumu pret Čehijas klubu Nimburkas ERA.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Rīdzinieki trešajā ceturtdaļā bija iedzinējos ar -22, tad spēja starpību smazināt līdz sešiem punktiem, taču tuvāk netika, beidzot piedzīvojot smagu zaudējumu.

“VEF Rīga” komandā ar 12 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām atzīmējās Kristijans Krajina, bet 11 punktus guva Roberts Stumbris.

Tikmēr Nimburkas vienībā rezultatīvākais ar 14 punktiem un astoņām bumbām zem groziem bija Zeks Henkinss.

Mača pirmās septiņas minūtes bija līdzīgas, bet pēc tam mājinieki ātri iekrāja sešu punktu handikapu un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 21:15. Otrajā nogrieznī rīdzinieki mājinieku handikapu samazināja līdz diviem punktiem, tomēr virkne neprecīzu tālmetienu un kļūdu ļāva pretiniekiem veikt 12 punktu izrāvienu. 16 punktu pārsvars saglabājās arī pēc pirmā puslaika sirēnas atskanēšanas – 44:28 Nimburkas komandas labā.

"VEF Rīga" Čempionu līgas spēlē zaudē Čehijā

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki nonāca iedzinējos jau ar 22 punktiem, taču ar kopīgiem spēkiem pakāpeniski tika dzēsts mājinieku pārsvars līdz ceturtās ceturtdaļas vidū pēc Kuruca tālmetiena un “danka” komandas šķīra vairs tikai seši punkti – 52:58. Tiesa, Henkinss ātri divus grozus atguva , bet “vefiņam” vēl vienam izrāvienam spēka nepietika, un tika ciests zaudējums ar rezultātu 56:75.

Rīdzinieki turnīru sāka ar uzvaru pār Melnkalnes klubu Baras “Mornar”, bet nākamajās deviņās cīņās piedzīvoti zaudējumi.

C apakšgrupas vadībā ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs ir Tenerifes “Iberostar” komanda, otrā ar astoņiem panākumiem desmit cīņās ir Nimburkas ERA, sešas uzvaras ir “Ņižņij Novgorod” un Peristeri “Winmasters” komandām, bet četras – Bambergas “Brose”. Divreiz uzvaras izcīnījusi Baras “Mornar” un “Gaziantep”, bet viens panākums ir “VEF Rīga” vienībai.

“VEF Rīga” teicami turpina Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas sezonu, svinot uzvaras visās 16 spēlēs un izvirzoties līgas līderpozīcijās. Tikmēr Nimburkas basketbolisti vietējā čempionātā ir pirmie ar bilanci 19-0.