“VEF Rīga” basketbolisti cīnās aizsardzībā.

“VEF Rīga” Čempionu līgā neatspēlē cīņas sākumā iekrāto deficītu 0

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” trešdien piedzīvoja pirmo zaudējumu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīrā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Rīdzinieki izbraukumā ar rezultātu 83:91 (11:21, 24:23, 25:19, 23:28) piekāpās Grieķijas vienībai Peristeri “Winmasters”.

Rīdziniekiem 18 punktus guva Roberts Stumbris, Lesters Medfords izcēlās ar 14, bet Jānis Blūms 11 punktiem. Tikmēr uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Viljamss Hetčers.

Mačs sākās nelabvēlīgi rīdziniekiem, kuri pārāk paļāvās uz trīspunktu metieniem, kas nebija precīzi, no deviņiem pirmajiem raidījumiem grozā krītot tikai vienam. Tikmēr mājinieki meta ar augstu precizitāti, vienubrīd sasniedzot fantastisko 71 procentu precīzu metienu un 17.minūtē pēc Viljama Hečera trīspunktu metiena panākot 20 punktu pārsvaru – 35:15.

Atspēlēšanos ar precīzu trīspunktnieku un diviem soda metieniem sāka Jānis Blūms, kurš puslaika pēdējā minūtē ar vēl vienu precīzu metienu aiz trīspunktu līnijas pēc ilgāka pārsvara samazināja rezultāta starpību līdz ar vienu ciparu rakstāmam skaitlim – 33:42.

Pakaļdzīšanos “vefieši” turpināja arī otrajā puslaikā. Mājinieku kanonādes precizitāte bija mazinājusies, bet viesi pamazām atrada ceļu līdz “Winmasters” grozam. Pēc pirmajiem deviņiem tālmetieniem līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam precīzi bija astoņi no nākamajiem 13 trīspunktu metieniem, kas pēc spēlētām 30 minūtēm ļāva samazināt punktu starpību līdz viena metiena tiesai – 58:61.

Ar to arī “VEF Rīga” pulveris bija beidzies. Trāpīt vairs neizdevās, aizsardzībā vairākas reizes tika ielaisti viegli punkti, un mājinieki sāka mest iekšā arī trīspunktu metienus, kuru precizitāte Grieķijas klubam līdz pēdējai ceturtdaļai bija mazāka par 18 procentiem. Pārsvaru, kas jau bija sasniedzis 22 punktus – 84:62, izdevās sadeldēt, bet ne vairāk.

Jau ziņots, ka rīdzinieki turnīru sāka ar negaidītu uzvaru 80:74 pār Melnkalnes klubu Baras “Mornar”, bet Peristeri vienība ar 70:64 apspēlēja “Gaziantep” no Turcijas.

Vēl šajā apakšgrupā otrdien Nimburkas ČEZ no Čehijas pagarinājumā ar 74:72 (18:13, 23:15, 12:18, 12:19, 9:7) pārspēja Turcijas vienību “Gaziantep”, Melnkalnes klubs Baras “Mornar” ar 74:81 (20:24, 23:16, 17:20, 14:21) piekāpās Tenerifes “Iberostar” no Spānijas, bet trešdien Krievijas klubs “Ņižņij Novgorod” viesos ar 73:58 (26:17, 20:7, 13:20, 14:14) uzvarēja Bambergas “Brose” no Vācijas.